Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. sınıf

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 4. sınıf

Merhaba arkadaşlar, bu sene ohio ya gidiyorum. Neredeyse her şey hazır ancak 4. sınıfım ve okulu bitirmek üzereyim. Bu bana vize görüşmesinde dezavantaj olmaması için neler yapabilirim ? Ve bu durumda olan yada önceki senelerde böyle bir olay yaşayan var mı merak ediyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam arama butonunu kullanırsak daha önce bu durumda olan bir çok kişiyi bulabilirsin eğer kafana takılan bişey olursa yıne burdan sorabilirsin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerika'dan dönüşünde bir yerde çalışacağına dair bir belge ayarlayabilirsen yararı olurmuş. Arkadaşımla gidiyorum ben de o da 4.sınıf, öyle yapacak.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 sene uzadı okul ve hazirana bitiyor 17 şubatta girdim vizeye kaçıncı sınıfsın dıye bile sormadı bu durumda olan 3 arkadastık hepımız aldık vızeyı
    forumda yazılan
    referans mektubu
    yuksek lısans belgesi
    iş sözleşmesi vs. vs. hiçbirini almazlar içeriye boşuna uğraşma onlarla
    max4 soru sorucak
    güleryüzlü ol soruları anlamazsan tekrar ettir korkma yeter... (keşke banada gitmeden bi anlatan olsaydı(: )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı gooktuug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene uzadı okul ve hazirana bitiyor 17 şubatta girdim vizeye kaçıncı sınıfsın dıye bile sormadı bu durumda olan 3 arkadastık hepımız aldık vızeyı
    forumda yazılan
    referans mektubu
    yuksek lısans belgesi
    iş sözleşmesi vs. vs. hiçbirini almazlar içeriye boşuna uğraşma onlarla
    max4 soru sorucak
    güleryüzlü ol soruları anlamazsan tekrar ettir korkma yeter... (keşke banada gitmeden bi anlatan olsaydı(: )
    Bende 3 sene uzattım vizeyi kolayca aldım fakat söyle bir problemle karşılaştım su an;

Biraz önce konsolosluktan aradılar, 17 subatta vize görüşmesine girdiğimden bahsettiler, fakat neden 7 senedir okulda oldugumu sordular, bu yüzden vize basılmayacakmıs fakat beni aramıslar sebebini ögrenmek icin, tüm dogruları ile durumu güzelce anlattım, hoş karsıladılar, konustugum bayan "daha sonra size tekrar dönüş yapmamak üzere durumunuzu konsolosa anlatacagım eger kabul ederse vizeniz basılmıs olarak adresinize postalanaxaktır, eger kabul etmezse vizeniz onaylanmayıp pasaportunuz adresinize gönderilecektir.." dedi. Su an hafif üzgün ve meraklı bir halde pasaportumu beklemekteyim, bakalım sonuc ne olacak... 4. vize görüşmesinde oluşan değişik bir tecrübe... sıkıntılı mı sıkıntılı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 3 sene uzattım vizeyi kolayca aldım fakat söyle bir problemle karşılaştım su an;

Biraz önce konsolosluktan aradılar, 17 subatta vize görüşmesine girdiğimden bahsettiler, fakat neden 7 senedir okulda oldugumu sordular, bu yüzden vize basılmayacakmıs fakat beni aramıslar sebebini ögrenmek icin, tüm dogruları ile durumu güzelce anlattım, hoş karsıladılar, konustugum bayan "daha sonra size tekrar dönüş yapmamak üzere durumunuzu konsolosa anlatacagım eger kabul ederse vizeniz basılmıs olarak adresinize postalanaxaktır, eger kabul etmezse vizeniz onaylanmayıp pasaportunuz adresinize gönderilecektir.." dedi. Su an hafif üzgün ve meraklı bir halde pasaportumu beklemekteyim, bakalım sonuc ne olacak... 4. vize görüşmesinde oluşan değişik bir tecrübe... sıkıntılı mı sıkıntılı
    @BurakYILMAZ çok kötü olmuş hacı yaw :S halbuki hatırlıyorum 3 4 soru sorup bırakmışlardı seni umarım herşeyin hayırlısı olur alırsın vizeyi

@afacanlui göktuğ arkadamışın dediği gibi
    referans mektubu
    yuksek lısans belgesi
    iş sözleşmesi
    bankada belli bi miktar para
    bu belgelerden toplayabildigini al yanında dursun sana moral olur hiçyokdan boş gitmekden iidir diğer tarafdan asıl önemli olan şey heycan yapmadan sakin bi şekilde konsolosla mülakatını sonuçlandırırsan vizeyi cepde bilbence sıkıntı çıkmaz
    FORZA ES-ES

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı afacanlui Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bu sene ohio ya gidiyorum. Neredeyse her şey hazır ancak 4. sınıfım ve okulu bitirmek üzereyim. Bu bana vize görüşmesinde dezavantaj olmaması için neler yapabilirim ? Ve bu durumda olan yada önceki senelerde böyle bir olay yaşayan var mı merak ediyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ortalaman eger 2.00 uzeri ise hicbir sorun olacagini sanmiyorum. ALES, UDS tarzi sinav belgelerin varsa yaninda gotur. Heyecan yapma guleryuzlu ol.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ohioda nereye gidiyorsun belli mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben ilk görüşmemde işe kabul belgesi fln götürmüştüm ama hiç bakmadılar bile, bence de kasmaya hiç gerek yok
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle bu konuyu bulamadım belki de forum da bişeyler arama özürlüyümdr pardon. 2. olarak teşekkür ederim herkese çok yardımcı oldunuz. Bende iş sözleşmesi tarzında bi belgenn işime yarayacağını söylediler.

@ceyda arkadaşım beaver diye bi yere gidiyorum self program benm ki, Columbus ile cincinati arasında bi kasaba ancak gezici iş karavan ile ... SEnde sorduğuna göre ohio ya gidiyorsun. Senin neresi ?

Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim

BannedUser
    Guest

4 kere wat programına katıldım bunun 3 seferi son sınıftaydı. Bu sene 5. kez ve son olarak girecegim vizeye Yanımda giderken gerekli evraklar dısında ek bi evrak goturmedim. Su ana kadar soran memurda gormedim. Saglık sorunu yasayanların saglık raporunu dısında. Mulakatta heyecanlanma donunce ne is yapacaksın sorusuna hazırlıklı ol yeter.

Ohio bir suru arkadasım gıdıyor gezici eglence parkında hangi concession senin......

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

concession ? Arkadaşım bunun anlamını bilmiyorum sözlüktende bakınca anlayamadım ne sormak istedin acaba?

BannedUser
    Guest

hangi eglence parkı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hım .. bilmiyorum yaa ... Job offer ımda yazıyodu ama unuttum ismini ..

BannedUser
    Guest

soyleyebilseydin avantaj ve dezavantajlarını sana soyleyebilirdim cunku

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar 17 subatta istanbulda vizemi aldım 4.sınıfım.okulla illgili hıc bır sey sormadı bıle adam ne ıcın gıdıyorsun summer work and travel,nereye ocean city,nerde çalışcan superfresh food market dedım transkrıpte bı goz attı oda formalıte ıcabı ok dedı bu etıketı karsıya ups'ye ver dedı turkce tesekkur ettım bende hayırlı ugurlu olsun..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Genelde de vizeler bu şekilde oluyor.Ama genelde site içersinde çok abartıyoruz.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyleyebilseydin avantaj ve dezavantajlarını sana soyleyebilirdim cunku
    Eğlence parkı değilmiş. Kasaba kasaba karavanlarla gezip fast food satma işiymiş. Ben yanlış anlamışım. Festivallerde yiyecek satıyorlarmış.

BannedUser
    Guest

Tamam iste bende onu dedim. Gezici eglence parkı. Adını soylemıs olsan yardım ederdim. Neyse hayırlı olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tamam iste bende onu dedim. Gezici eglence parkı. Adını soylemıs olsan yardım ederdim. Neyse hayırlı olsun
    Tam emin olamamakla birlikte Rader's Conncessions bu diye biliyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Smile

Arkadaslar su an itibari ile pasaportum united towersa teslim edilmiş, vize görüşmem 17 subat olmasına ragmen tarihim 23 subata basılmış.. fakat geçerlilik tarihinde "21FEB2017" yazıyor... Ama vizenin üzerinde DS2019 belgesinin numarası oldugu ve onun geçerliliği 01OCT2012 de bittiği için pek önemli bir durum oldugunu düşünmüyorum.. Gün yüzü gördüm sonunda..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@burakyılmaz hacı hayırlı olsun
    FORZA ES-ES

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Arkadaslar su an itibari ile pasaportum united towersa teslim edilmiş, vize görüşmem 17 subat olmasına ragmen tarihim 23 subata basılmış.. fakat geçerlilik tarihinde "21FEB2017" yazıyor... Ama vizenin üzerinde DS2019 belgesinin numarası oldugu ve onun geçerliliği 01OCT2012 de bittiği için pek önemli bir durum oldugunu düşünmüyorum.. Gün yüzü gördüm sonunda..
    Senin durumunu merak ediyodum aldığına sevindim gözün aydın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum sevindim senin adina gercekten, cunku gercekten olagandisi bir olaydi seninkisi. ee hadi bakalim darisi basimiza.. ölüyorum heyecandan

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

1.79 ile red aldım ilk hakkımda sonra 1.82 ile vize aldım aynı sene. sonraki sene yine gittim. sonra bi yaz gitmedim ve en son 2011 yazında gittim. 6. sınıf olarak gittim ve vizeyi aldım. sıkıntı olmadı.

çok stres yapmayın. geri döneceğinize inansın vize memuru sıkıntı olmaz verir geçer.

zaten adamlar vize vermeye bahane arıyorlar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle bu konuyu bulamadım belki de forum da bişeyler arama özürlüyümdr pardon. 2. olarak teşekkür ederim herkese çok yardımcı oldunuz. Bende iş sözleşmesi tarzında bi belgenn işime yarayacağını söylediler.

@ceyda arkadaşım beaver diye bi yere gidiyorum self program benm ki, Columbus ile cincinati arasında bi kasaba ancak gezici iş karavan ile ... SEnde sorduğuna göre ohio ya gidiyorsun. Senin neresi ?

Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim
    ben put in bay adasına gidiorum ohioda geçen sene gitmiştim bu sene tekrar gidiyorum.

BannedUser
    Guest

ceyda put in bay nereye gideceksin bana acil ulasırsan sevınırım ozel bir durum varda...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ceyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben put in bay adasına gidiorum ohioda geçen sene gitmiştim bu sene tekrar gidiyorum.
    Oww bayaga uzağız. senin iş ne ?

Buarada vize alanlarada hayırlı olsun, kimi tanıyosam herkesi almışlar. KEsin bende bi sorun çıkar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

makro sen 5. ye mi gidiyorsun ya! ben 3 kere gittin sandımi benim 3. olacak ama bulaşık yıkamak istedigme emin deilim hala, acaba vizeyi alırmıyım sorusu vardı kafamda 3. olucak diye, sendeki su hale bak vallahi bravo, su an özgüvenim yerine geldi resmen!

4 kere wat programına katıldım bunun 3 seferi son sınıftaydı. Bu sene 5. kez ve son olarak girecegim vizeye Yanımda giderken gerekli evraklar dısında ek bi evrak goturmedim. Su ana kadar soran memurda gormedim. Saglık sorunu yasayanların saglık raporunu dısında. Mulakatta heyecanlanma donunce ne is yapacaksın sorusuna hazırlıklı ol yeter.

Ohio bir suru arkadasım gıdıyor gezici eglence parkında hangi concession senin......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)