Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Beklerken İşten Olduk

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs down Vize Beklerken İşten Olduk

başvurduğumuz şirketin aralıktaki(4 ay önce) job fairine katılarak işimizi seçmiştik. şubatın ilk haftası da vize görüşmeme gidip yaşadıklarımı buraya yazmıştım. artık vize sonucu her an gelebilir diye beklediğimiz şu günlerde iki gün önce(salı) şirkete uçak biletlerimizi almaya gittik. ne yazık ki bütün hayallerimiz yıkıldı. danışmanımız, seçtiğimiz iş yerinde geçtiğimiz kış aylarında sorun yaşayan öğrenciler olduğunu ve oraya yazın gidecek olanların işlerinin iptal edildiğini söyledi. biz 4 arkadaş aynı yere gidecektik. hepimiz aradan geçen 4 ay sonra ve de katıldığımız ilk job fair'in ardından iki tane daha job fair geçtikten sonra bu haberi aldık. işin ilginci, danışman haberi cuma almış ve biz salı günü tesadüfen bilet almaya diye şirkete gitmesek ne zaman haber alırdık bilemiyor olmam. işin daha da vahim kısmı, danışmanın oranın amirine de bunu haber vermemesi. adam bizden öğrendi durumu ve kıyameti kopardı. bu cumartesi sonuncu job fair olacakmış. tabii en güzel işler aylar öncesinden tükendi. muhtemelen uygun iş bulamayıp bunca eziyeti çekmiş ve artık sonuna gelmişken şirketten paramı geri alacağım. (geri gelmeyecek bir sürü ekstra masraf ve emeği saymıyorum).
    work and travel maceramın daha başlayamadan böyle sonlanması çok acı oldu. umarım siz güzel maceralarla geri dönersiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş üzülme vardır herşeyde bir hayır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gzl işler olmaz olurmu yaa sen moralini bozma kendini dier işe şartlamşsn öle hemen dönmek yok sen bayaa emek harcamışsn bu yola olmadı bi iş seçersin 2.işini de bulursn paşalar gibi dewam edersin sıkma canını yaa benimde daha işim belli deil mesela oraya gittikden sora bi şekilde hallledersin iş yerini deiştirirsin bi şekilde başka bi iş bulursun bissuru alternatıf war yane bence dewam et kardeşm dewamm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş moralini bozma işleri de kötüleme güzel işler oluyor sonlarında da merak etme sen.. hayırlısı olsun artık

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

dostum,sikma canini o kadar. valla bi yildir,amerika california hayal ediyodum sirketten yalniz montana'da is oldugunu soylediler,yani inek sagmaa gidiyoz.

ALLAHtan umut kesilmez..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bencede devam edin. Bir sürü iş var şirketlerde şu an.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya usta sen morali bozma hepimiz aynıyız
    10tane iş teklıfı yapıoruz red yiyiyoruz..ama kanımca 11. kabul olacak
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

En güzel işler aylar önce tükedildi ne demek ya, şu mentaliteyi bırakın.

Daha okadar çok işini seçmeyen arkadaşım varki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

devam etmeye teşvik edici mesajlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim şu birkaç gün bekleyip doğru düzgün karar vermeye çalışıyoruz. benim de içimden burada kalmak geçmiyor yalnız güzel iş derken yanlış anlaşıldım yani biz garsonluk yapacaktık ve garsonluk işleri hala var. ancak diğer birçok işle birlikte onların da büyük kısmının gidiş dönüş tarihleri sıkıntı yaratıyor. bu iptal olan yere gidiş tarihimizi önce sözleşme üzerinde, daha sonra telefonla iki kez uzatmıştık ve anlayış göstermişlerdi.
    neyse, üç güne kadar belli olacak her şey. hayırlısı olsun artık.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede bu kadar çabuk vazgeçmek olmaz emek sarfetmişsin bir sürü cts günü job fair olduğuna göre sanırım aynı şirketteyiz. iptal olan iş hangisiydi senin ve hangi şehirdensin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

istanbuldayım. maryland, wafflehouse'da çalışacaktık. yarın için yeni bir yer seçtik, oraya alınmak için çalışıcaz artık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dostum, oraya gidip SSN'ini aldıktan sonratüm işler artık senindir. Sakın moralini bozma, işler bitmez. Diğer arkadaşlarında dediği gibi sen oraya şartlanmışsın o yüzden güzel iş kalmadı diyorsun. 4 arkadaş gidecektiniz ama yanlız olursunuz sorun değil. Mesela ben tek başıma başvurdum, ne çevremde nede çalışacağım yerde arkadaşım var. Bu yola baş koyduk bir kere, şimdi yolunyarısında bırakma işi.!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeş sen naapcan montanada yaa?? gerçekten şu an bi tek oralrdamı iş kalmış delirme yaa vardır başka eyaletlerde iş falan naapcan montanada zamanmı geçer kovboyların arasında 3 ay hiç gitme daha iyi..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı canned Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldayım. maryland, wafflehouse'da çalışacaktık. yarın için yeni bir yer seçtik, oraya alınmak için çalışıcaz artık

hangi işi seçtiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

california, orange county'de mcdonalds'a gidecektik o da olmadı. tam tahmin ettiğimiz gibi gidiş tarihimizin geç olması sebebiyle kabul edilmedik. diğer birkaç yeri daha denedik fakat onlar da olmadı. hala beklemedeyiz...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

adamlara bak yaaa.... kardes hiç sıkma canını hersey olacagına varır...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)