Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UJ toys MAAŞLI STAJ

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart UJ toys MAAŞLI STAJ

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE ABD STAJ BAŞVURUMU YAPTIM ŞİRKET YETKİLİSİYLE GECEN GORUŞME OLUMLU GECTİ İŞE KABUL EDİLDİM ZATEN DAHA ONCE 2 DEFA GİTMİŞTİM ABD YE j1 DİĞERİ F1 OLMAK ÖZERE İKİ DEĞİŞİK VİZE ALDIM

İNGLİZCEM İYİ VİZE FELAN FİLAN KONUSUNDA SORUCAGİM BİŞİ YOK AMA UJ TOYS STAJINA KATILAN BAŞKA ARKADAŞLAR VARSA GORUŞELİM HATTA BULUŞALIM BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM

PM ATTARSANIZ MSN ADRESLERİMİZİ EXCHANGE YAPARIZ

SAYGIALR

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yokmu kimse

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben de gidecem bu ise mayis gibi tabi vizede bir surpriz yasamazsam yine

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Insallah yasamazsin Ozgur. Hangi alanda calisacaksin?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

oyuncak satisi alaninda

Tecrübe Puanı
    10

Bana pelus bir oyuncak getirirsin artik.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sana helikopter getiririm ucururuz karsilikli valla acemi watcilar gibi oldum vizeye taktim bu ara

Tecrübe Puanı
    10

Iyi bakalim ucsunda gerisi kolay. Ayakkabi ne alemde eskidi mi? Anlik iletisim basligina gel! Konuyu dagitmayalim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

uj toys da calsan arkadaslar neler yaptınız???

bu ısı ben ve bı kac arkadasım ılgılenıyor gıden bırılerıne danısmak ıstedık...

olumlu olumsuz yanlarını yazarsanız sevınırız...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim giden arakdasimiz yazmiyor pek. ben de daha gidemedim ondan bisey diyemicem sana

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uj toys da calsan arkadaslar neler yaptınız???

bu ısı ben ve bı kac arkadasım ılgılenıyor gıden bırılerıne danısmak ıstedık...

olumlu olumsuz yanlarını yazarsanız sevınırız...
    Vay @dodo nerlerdesin ya?

@Richard99 San Francisco'ya gitti diye biliyorum. Eger gorurse yazar muhakkak...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

forum.mezunda yazilanlari okuyun,ogreneceksiniz sorularinizin cevaplarini
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ozgursum zamninda niye vize reddi almistin gibi bi soru gelmesin sana Gorusmede
    ben de bi kere red almak istiyorum nasil duyguymus acaba ..aglayanlar falan oluyomus heralde vize grsmesinde bana denke gelmedi aglyn kimse gormedim heralde ilk gorusme benimle oldgu icin sabahin 7 sinde
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vay @dodo nerlerdesin ya?

@Richard99 San Francisco'ya gitti diye biliyorum. Eger gorurse yazar muhakkak...
    buralardayım

sıteyi takip ediıyorum ama yazmaya çok fırsatım olmuyor....

yazan arkadaslara teskur ettım mezun forumdan okudum evet bıraz ve memnun degıl tam olarak gıdenler sanırım...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

dodo ben gideyim bekle sana herseyi acikca solerim merak etme

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

olur ben beklerımde acenta fırmadakı kadının daha fazla bekleyebileceğini sanmıyorum))

kayıt almak icin kadın sureklı arıyo,,,

sen ne zaman gıtceksın bellımı tarıhı????

dıger forumda yazılanlar pek hos gelmedı bana ama belli bı tarıhten sonrada kesılıyo yorumlar belkı o zamandan sonra duzelmıs olabılır durumlar...

en kısa zamanda gıdersın umarım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

temmuz 15-25 arasi giderim vizede aksilik olmazsa.. ya giden 50-60 kisi var ama oraya yazan 5-10 kisi en fazla ondan emin olamiorum ben yasamadikca gormedikce inanmam herseye

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi bakalım iyi haberlerini bekliycez o zaman su uj toys hakkında

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

O kadar kotu seyler sonlenmesine ragmen niye buraya gitmeye calisiyorsunuz.Gidenlerin hepsinin basindan ayni seyler gecmis.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

azu senin tavsiye edecegin bi yer varmi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ben bir yer bilsem kendim giderim ama bu sirkete gidenlerden ben hic iyi sey duymadim.Bilmeyenler icin birisinin yazdiklarini gostereyim size.Okumus olanlar bilir.

" Amerikada is tecrubesinden ziyade guzel bi hayat tecrubesi arayan arkadaslara duyrulur. Gelin arkadaslar gelin.. amerikaya staj yapmaya gelin. Ustelik uj ile calisacaksaniz ve bu islemler icin ye basvuracaksaniz kesin gelin. Ben yaptim ordan biliyorum. En buyuk hayat tecrubelerinizden biri olacagina sizi temin ederim. Bakin size detayli anlatayim.
    Ilk olarak buyuk bi heyecanla basvurursunuz ’ye. ki CIEE’den Kabul gormeyen ve INTRAX bunyesinden atilmis, ardindan ICEO ile calismaya baslamis ve yahudi bir tuccarin malini satacagi musterisine baktigi gibi bakan ve bu ugurda uj toys u TOYS R US olarak tanitmaya bile curret eden bir firmadir. Orda size ballandira ballandira anlatirlar, anlatmakla da bitiremezler uj toys’u. ama islemleriniz bir turlu bitmez, ya isimleriniz yanlis ya adresleriniz yada herhangi bir seyiniz yanlis yazilmistir ve bu hata yuzunden bi kac hafta daha beklemek durumunda kalirsiniz. UJ’in isciye ihtiyaci oldugunu bildirdigi zamana kadar beklersiniz. gibi bi firma ile calisiyorsaniz danismanlariniz degisebilir bir sonraki danismaninizla butun islemleri en bastan alirsiniz. Ya da yolladiginiz evraklar kaybolmustur tekrar yollarsiniz. Ve bunun gibi onlarca tecrubesizlik ve ciddiyetsizlikle karsi karsiya kalirsiniz. ardindan heyecaniniz yerini bikmaya usanmaya birakir cunku aylar gecmistir ama hala den bir haber cikmamistir. Ardindan o sevindirici haber gelir. Evet gun o gundur, gidiyorsunuzdur abd ye, hem de universite bitirmissiniz amerikada is tecrubesi edinmeye geliyorsunuzdur.. hayalleriniz gercek olmaya baslamistir. Takim elbiselerinizi alirsiniz, babanizin okulu bitirdiginizde hediye ettigi kalemide alirsiniz yaniniza. Artik sefalet dolu ogrenci hayati bitmistir ve kendinize yakisir bir hayat size bekliyordur.
    Ama calismaya baslayana kadar bilemezsiniz o kalemi hic kullanmayacaksinizdir ya da o takim elbise icine hic girmeyeceksinizdir. Cunku yapacaginiz is bellidir; alisveris merkezlerinde yayalarin yuruyus guzergahi uzerindeki cart adi verilen standlarda cin mali, her on tanesinden birinde uretim hatasi olan ve on saniye icerisinde kirilan uzaktan kumandali helikopter satacaksinizdir. Siz ki paraya ihtiyaci olan yeni universite mezunu genc bir beyin olarak ideal bir satis elemanisinizdir. Cunku satis yapmak zorundasinizdir, satarsan kazanirsin satmazsan ac kalirsin. daha gozu acilmamis, amerikayi iyi tanimayan biri olarak da , amerikanin sartlarini bilmediginizden oturu ucuz iscisinizdir. Uj trading bunyesinde %90 oraninda turk calismasinin nedeni ne olabilir sizce? Sirket politikasi milliyetci yaklasimdan yana mi acaba, turkleri cok sevdiginden oturu mu.. yoksa herkes isini cok mu iyi biliyor ve ardindan kalkip seni darmadagin ettiktan sonra iyilik melegi imajina mi burunuyor.
    Neyse sonucta gelirsiniz abd ye. Ilk olarak egitim surecine girersiniz. Herkesin bilecegi uzere training icin firma size odeme yapar ama uj toys sizden para alir. Sonra her gun farkli otelde kalirsiniz gocebe gibi.. nerde ucuz otel, orda sizin ekip biter. neden? Otel parasini siz odeyeceksinizdir ve cok para oderseniz itiraz edip patronlarinizin basini agritmamaniz icin. Halbuki sizin odemis oldugunuz program ucretinin bir kismi uj trading in kasasina girmektedir. Sonra trainee devresi biter ve saga sola gonderilmeye baslarsiniz. Istemediginiz yer oldugunda ise ‘’sen buraya calismaya geldin calisacaksin yoksa alalim biletini yarin don turkiye’ye’’ denir. Ve ne diyorlarsa onu yaparsiniz. Birlikte gitmek isteyecegin arkadasindan tut nereye gidecegine ve ne kadar sureyle orda kalacagina kadar, butun gelismelerde tamamen etkisizsindir. Iyi saticiysan iyi sattigin icin, kotu saticiysan kotu sattigin icin gonderilirsin. cogu kez sen de bilmezsin neden gonderildigini. Bir orda bir burda duzensiz yasamayi ogrenmek zorundasindir. Ne istedigin ya da ne hissettiginin pek degil hic onemi yoktur. Onemli olan sirketin ne kadar kazandigidir. Ayrica belirtmeden gecemeyecegim bu yolculuklarda odenecek olan ucak bilet paralari senin sorumlulugundadir.
    Zaten sen bir yere gonderilene kadar sirkete olan borcun otel parasi, ucak biletleri ,training ucretleri derken ve bir de araba aldiysan bi hayli birikecektir. Bi yandan da turkiyede odenmis paralar vardir. Sonra dusunursun ve para ihtiyacin oldugu icin cok calisman gerektigini anlarsin. Cok saat alabilmek icin butun enerjini ortaya koyarak calismaya calisirsin. Ve artik sende satranc tablasinin uzerindeki piyonlardan birisindir.. plan tikir tikir islemektedir. Sen de cok calismaya mecbur birakilmissindir. Cok calismanin kimseye zarari yok kimse sikayetci de olmaz. Ama saginda solunda herkes 6-8 saatten sonra mesai ucreti alirken sen 11-12 saatlik calisma temposunda oturmanin yasak oldugu, yemek icin bile molanin olmadigi ve calistigin sure boyunca surekli helicopter ucurmak zorunda oldugun bir yerde calismanin zarari da var sikayet de gerektirir. Aslinda hergun degistirilen komisyon oranlari olmasa belki daha az sikayet edeceksinizdir ya da sabah oglen aksam olmak uzere gunde en az uc kere patron ya da mudurler tarafindan aranmalariniz, hic bir zaman begenilmeyen satis rakamlari yuzunden gunde bir posta azar isitmeleriniz olmasa daha cekilir hale gelecektir uj ile calismak..
    Bir kere sunu sorun kendinize. Neden bu firma yogunluklu olarak turk isci calistiriyor? Anlatayim.. Amerika sisteminde maaslar ceklerle verilir nakit degil. Cunku cek odemesinde vergi kesilmistir. Merak etmeyin siz kanun disi bir is yapmayacaksiniz verginiz odenecek paycheck alacaksiniz. Ama aldiginiz paychecklerin uzerinde calisma saatiniz olarak 10 yazacak yada 20.. Fakat siz 40 saat calismissinizdir. Anlam veremeyeceksiniz.. ya da cok guzel vericeksiniz o anlami.. vergileriniz gercek calisma saatlerinize dayanarak mi veriliyor yoksa vergi odemelerinde ufacik minnacik! bi hilemi yapiliyor… amerikali calistirdiginda durum neden boyle olmayacak? Cunku onlar 6 saatten sonra overtime isteyecekler ve paycheklerinde gozuken saatin neden dogru olmadigini soracaklar.. ama sen vizeni zar zor uj toys’a bagimli olmak kosulu ile almissin.. paraya ihtiyacin da var iyice borca da girmissin.. hadi yiyosa birak firmayi.. aninda alirlar iceri.. aninda aldirirlar !! sonra hoop sinir disi..
    Diyelim ki sessiz kaldiniz yapilanlara ses cikarmadiniz ve bir sekilde kaldiniz firmada.. sonra manager olursunuz.. koskoca mudur olmussunuzdur.. artik maasiniz saatlik degil ayliktir. Sorumlu oldugunuz bir iki stand vardir. Orda en az bir isci kadar calismak zorundasinizdir ki saatlik calistigin taktirde ayni parayi alacaksindir.. hicbirzaman tutturulamayan komisyon oranlariniz vardir ayrica.. manager olmak demek uj toys ile olan birlikteligin sonuna yaklasmak demektir. Cunku herseyi artik daha net gormeye baslarsin sistemi gorursun bulundugun sartlari gorursun ve nasil kullanildigini anlarsin yavas yavas.. donem donem butun is dallarinda oldugu gibi bu iste de yavaslamalar olacaktir ve bunun sorumlusu siz ve diger calisanlardir. Bu yuzden isten cikarilirsiniz, saatleriniz kesilir ya da butun kurdugunuz duzeni terkedip baska bir yere gonderilmeye zorlanirsiniz. Bunlar aslinda calisacaginiz her firmada gerceklesmesi olagan bir durumdur. Fakat neden hemen hemen butun uj calisaninin kaderidir bu? Neden bu firmadaki hic bir calisan bir sureden sonra dayanamiyor, neden hicbiri hala calismiyor? Eger bu kadar basarili bir firma ise neden mevcut is hayatindan memnun olan kisi sayisi bu kadar az???
    Sonuc olarak basvuru gununden atilacagin gune kadar tumuyle bir acayipligin, anlamsizligin bir o kadar da anladigin bir uckaatin ve somurulmenin gobegindesindir. Basina gelen uzucu olaydan oturu arkadaslarin bilmesini isterim ki uzgunum.. bi yandan da firmadan atilmis ya da bi sekilde cikabilmis olup da isimleri gocmenlik burosuna rapor edilmeyen arkadaslar icin de ucuz yirttiklarindan oturu sansli olduklarini belirtmek isterim. Umarim bu sanslari bozulmaz.. ama uj’e ve bunun gibi calisan firmalara karsi dikkatli olmalarini da tavsiye ederim.
    Arkadaslar sizler okudugu okullardan mezun olup parlak bir gelecege emin adimlarla ilerlemek isteyen kisilersiniz.. bastan sona anlattigim hersey sadece benim tarafimdan degil hemen hemen her uj calisaninin yasadigi gercek orneklerdir.. boylesine buyuk bir tecrubeyi kacirmak istemiyorsaniz gelin.. hemen gelin!! "

Kaynak ; uj toys houston da staj yapan arkadaslar buraya - Sayfa 36 - Mezun Forum
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2009'da mükemmel(!) danışmanlık hizmeti veren E!T aracılığıyla UJ TOYS'da çalışmak üzere ABD'ye gittim ve hayatımın en zor zamanlarını yaşamama sebep olacak bu tercihin ne kadar büyük bir hata olduğunu yaşadığım onca acı tecrübeden sonra farkettim. Burada yazmakla bitiremem desem yeridir, içimden gelenleri olduğu gibi anlatsam pek çok insana hakkımda "kişiliğe hakaret" suçunu işlemiş olmaktan ötürü dava açma fırsatını vermiş olurum.

Şu kadarını diyebilirim ki UJ TOYS ile ilgili olan arkadaşlar kendilerine bir iyilik yapsınlar ve yaşadıklarımı kendileriyle paylaşmama imkan versinler... Bilahare herşeyi anlatabilirim.

ABD'de hapse girmeyi göze alın ama UJ'den uzak durun!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben su an uj toys da calisiyorum... uj toys ile soylenen kotu seylerin neredeyse tamamina yakininin abartma ve bilgisizlikten kaynaklandigini bizzat gordum ve yasiyorum da.. malesef oraya gitmeden evvel internship in kati kurallarini bilmek gerekiyor. anlatilan buyuk yalanlara buyuk beklentilere degil daha gercekci beklentilere girmek gerekir..mukemmel sirket demiyorum ama amerika icinde bu tarz sirketler icind en iyisi diyebilirimm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sayin ozgursum UJ Toys ile ilgili soylenen ve anlatilan kotu haberleri bilgisizlikten kaynaklandigini abartma oldugunu falan soylemis.

Senin su an UJ Toys'da calisiyor olup bu durumdan memnun olman UJ Toys sirketini calismak icin elverisli yada problemsiz bir isveren olarak gormemizi gerektirmez. Siz ne kadar zamandir USA'desiniz ve kac farkli sirkette calisma deneyiminiz oldu, hangi eyaletlerde calistiniz bilemiyorum, ama ben UJ Toys sirketinin Turkiye'den staj adi altinda getirip de insanlari nasil istismar ettigini ve kole gibi kullanmaya calistigini bu tecrubeleri yasamis biri olarak biliyorum. Siz memnunsunuzdur, bir sorununuz yoktur; inkar edemem dogru olabilir ama bu hicbirseyi ispatlamaz. Merak edeniniz olursa isim de veririm. 2009 yilindan bu yana ABD'de yasiyorum ve UJ Toys'u da dahil edecek olursak profesyonel anlamda simdiye kadar 4 farkli sirkette calistim.Bununla birlikte CA, MD, VA eyaletlerinde uzun sure ikamet ettim ve farkli is deneyimleri edindim. Staj burada nasil yapilir, avantaji nedir, TR'den farki nedir, mall'lerde, kiosklarda ya da storelarda calisma ortamlari nasildir bilirim. Amacim ben bilirim ederim nevinden laf salatasi yapmak degil ama birileri de cikip benim ve benim gibi insanlarin bizzat basindan gecen tatsiz olaylari "abarti ve bilgisizlik" olarak nitelendirince insan ister istemez bir aciklama geregi duyuyor.
    Dedigim gibi kimseye kisisel bir kinim yok sadece insanlarin zarar gormesini istemiyorum. Isi diyalektige dokerek illa delil isteyenler varsa onlara da ozelden isimleri de tek tek belirterek ne tur sikinti ve sorunlarin oldugunu anlatirim.

UJ Toys'a giderseniz:

-once size genel merkezde bir guzel gaz verirler muhtemelen, hurmetin bini bir paradir, sizi Turkiye'den getirerek kendi ulkemizin gencligine maddi manevi katkida bulunmayi amacladiklarini, basarili olursaniz size daha iyi teklifler sunabileceklerinden falan bahsederler.

-sonra lokasyonunuz belli olur, bu vakte kadar yeriniz tam belirli olmadigi icin mecburen otel ya da motel tarzi gecici mekanlarda kalirsiniz.

-lokasyonunuz belli olunca yol masrafinizi sizin karsilamaniz sartiyla yola koyulursunuz; 300 USD tutarinda bir ucak bileti almak zorunda da kalabilirsiniz, houston'da devam da edebilirsiniz; cebinizden o kadar paranin cikmasi talihinize baglidir.

-ulastiginiz yerin manageri(!) sizi karsilar muhtemelen, iyi kotu kalicak bir yer bulursunuz dogal olarak, sonra calismaya baslarsiniz.

-derken isin cirkef boyutu ortaya cikmaya baslar.

-satislariniz bir gun ortalamanin altinda olmaya gorsun, telefonlarin ardi arkasi kesilmez, patronu arar, bolge muduru arar, kendi supervisor'un arar. Bunlardan agzi cok bozuk, dilinden dusen kufrun haddi hesabi olmayanlari da denk gelebilir, bu durumda isittiginiz larflardan oturu oyle bir soka girersiniz ki tepki bile veremezsiniz. Turkiye'ye geri gondemekle tehdit etmeler, insanliginizi da birakmazlar serefinizi de, butun idareciler boyle olmayabilir ama su kadari net ki bu terbiye ve ahlak disi hakaretamiz sozlere maruz kalan insan sayisi az degildir.

-islerin yogun oldugu donemlerde cok ciddi saatlerinizi verirsiniz, christmas zamanlarinda caninizi disinize takarak calisirsiniz yogunluktan dolayi normal olarak; maddiyatan karsiligini da alirsiniz belki ama islerin kotu gittigi gunde sizi telefon tacizleriyle biktiran o kadrodan bir tesekkur bile duymazsiniz.

-basinizdaki supervisor'un iyi ya da kotu olmasi sansa baglidir tamamen ve kendisiyle yasadiginiz olaganustu bir sorun dahi olsa kimseye sikayet etme luksunuz yoktur, eger boyle bir girisimde bulunursaniz "o bizim bilmem kac zamandir calisanimiz, bizim ona guvenimiz tam, sen kendi ayagini denk al" turunden bir cevapla karsilasabilirsiniz.

-supervisor'la yasama olasiliginiz olan sorunlar icinde sizin maasinizdan kesinti yapmasindan tutun da komisyonu eksik odemeye kadar, degisimin sart oldugu bir durumda yaptiginiz degisim icin sizden kesinti yapilmasina, envanter eksikligini tespit eden siz olsaniz dahi sizin sorumlu tutulmaniza kadar pek cok sey dahildir, tabi bunlara size "hayvan", "aptal", "bi b.ka yaramazsin" ve daha pekcok hakaretleri dahil etmeme gerek yok sanirim.

Ben cok magdur edildim, benim gibi magdur oldugunu bildigim dogrudan 5-6 dolayli olarak da bir o kadar insan taniyorum. Orada calisip sikayetci olmayanlar da olabilir bilemem. Ama su kadar acik soylemeliyim ki bu sirkette 1 yil sorunsuz bir sekilde bir calisma hayatiniz dahi olsa emin olun baska hic bir sirketin size kazandiracagi deneyim ve tecrube bu sirketin vereceginden az olamaz, buyuk olasilikla daha avantajli olursunuz.

Saygilar!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim cok guzel soylemissin soylediklerimi onayliyorsun.. birincisi yukarida soyledigin baskilar SATIS islerinde her zaman her sirkette olan seylerdir.. satis isine geliyorsan ustlerinin en ufak bir az satisda sana baski yapmasini dogal karsilamalisin , genelde yoneticiler dusuk satis oldugunda elemani zorlarlar baski kurarlar ondan alinabilecek verimin tamamini almak icin aslinda onlarda bilmektedirler ki o sartlarda o kadar satis yapilabilir anca . ama daha fazlasini elde edebiliriz dusuncesiyle satis elemanina baski yaparlar.. ilk bastaki houston a gidip lokasyanun sonra belli olacagi Turkiye den ABD ye gitmeden evvel her ogrencinin bildigi birseydir surpriz degildir, bundan sikayet edilemez istemiyorsan gitmezsin o ise..lokasyon belli olana kadar seni satolarda konaklataak halleri yok otelde kalicaksin tabiki..yukaridaki soylediklerin aslinda benim soylediklerimi onayliyor. bilgisizlikten dolayi sorunlar yasanmis.. satis herkesin yapabilecegi birsey degildir. eger ki sen isin detaylarini tam olarka bilip gidersen sorunla karsilasmazsin.. ben hersey cok kolay cok guzeldir demiyorum ama is hayatinda kolay hicbirsey yoktur.. son olarak ben de birkac sey ekleyim , burdayim benimle gelen 2 arkadasimdan biri manager oldu digeri supervisor oldu onlar burda kalmaya devam edicekler ben donmeyi tercih ediyorum. cevremde j1 la gelen 10-11 kisi oldu tanistigim bunlarin icinden 1 tanesi sorun yasadi sayilir o da 2. hafta sirketten cikip baska ise gecti SPONSORUN ONAYIYLA..yani sorun da sayilmaz 2 haftada ne sorun olabilir..buraya geldim beklentilerimi cok yuksek tutmadan herseyi bilerek. acik konusayim bekledigimden cok daha iyisini buldum.. son olarak tekrarliyorum ben demiyorum cok guzel bir sirket ama satis isinde calisacaksaniz hele ki alisveris merkezlerindeki kiosklarda calisacaksaniz bu sirketten daha iyisini gormedim.. paraniz gununde gelir , az ya da cok geldigi gunler olmustur , ama az geldiginde sirkete soyledigimde daha bana ters bi cevap verilmedi , yanlis hesaplamalarda bir sonraki ceke eksik tutar yansitildi.. kesin genel yargilarla yanlis yonlendirme yapilmamali. tekrar soyluyorum uj toys la ilgili yapilan sikayetlerin %99 unun internship programinin kurallarini , is hayatini , satis sektorunu bilmemekten kaynaklandigini goruyorum. bana soranlara soyluyorum.. ingilizceniz iyiyse , ben calisakan biriyim yoruldum diye kaytarmam diyorsaniz , girisken bir yapiniz varsa ben bu programi oneririm size.. iyi paralar biriktirebilirsiniz.. sonuc itibariyle bu sirkette en yuksek makamdan en alt makam sizlere kadar herkesin komisyon oranlari var , sizin yuksek satis yapmanizi herkes ister sisz satis yaptikca superviosor unuz , manager iniz ve genel merkezdekiler herkes komisyon aliyor..bundan dolayi basarili olan kimsenin schedule i kesilmez.. parasini kazanmaya ve kazandirmaya devam eder..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozgursum, ayni martavallar bunlar kusura bakma. demagojiden baska birsey yapmiyorsun. Satis isini bilmekmis, satis isinin stresli olmasiymis, baski uyugulanmasi normalmis vs...
    ben bundan bahsetmiyorum, baski ayri birseydir, hayvan muamelesi yapmak ayri birsey, managerinle sorun yasamak ayri birseydir, onun hirsizligindan oturu senin caninin yanmasi ayri birsey.

konaklamaya da bir sey demedik zaten, olayi hemen manipule ederek satolardan falan dem vurmana gerek yok. UJ toys'dan daha iyisi yok diyorsun; kesinlikle hakkaniyetli bir yargi degil yaptigin. ABD'de bulunabilecek en kotu staj olmasi bakimindan dereceye girebilir ama kesinlikle iyi bir staj programi sunamaz.

Bu konuda daha fazla karsilikli mesajlasmak istemiyorum, arzu eden varsa ozelden ayrintili bir sekilde anlatirim. sayin ozgursum, sizin aciklamalarinizi da samimi bulmakta zorlaniyorum; zira bir calisan sirketi hakkinda kotu soz soylenmesine karsi olabilir bu konuda bir cevap verme hakkini kendinde gorebilir ama calisan bir insan o kadar isi gucu arasinda her olumsuz mesaja sadece saatler sonra cevap veriyor ve ustune ustluk sirketi savunurken takindigi uslupta bir savunma avukatina tas cikartacak kadar "kraldan cok kralci" oluyor ve sirketini koskoca amerika'da best of the nationwide for internship diyebilecek kadar ovuyorsa bu biraz dusundurucudur!

This is it!

Saygilar

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim birincisi benim profil bilgilerimde forumdaki konumum ve mesaj sayim bellidir.. bu benim bu forumda ne kadar sure gecirdigimi ve ne kadar aktif oldugumu gosterir sen sadece bu konuya bakiyor olabilirsin ama ben her bilgilendirmem gerektigini dusundugum konuya yazarim.. bu konuda insanlarin yanlis sekilde yonlendirilmemesi icin yaziyorum cunku bu forumdaki gorevlerimden biri de bu yanlis bilgileri ayiklamak.

ben bizzat yasadiklarimi yaziyorum cevremde dun 10-11 kisi var diye yazmisim bugun dusundum de 17 kisi var j1 li ve dedigim gibi sorun yasayan 1 kisi var o da sayilirsa.. tekrar tekrar yazdigin mesajlarda beni hakli cikartiyorsun..

staj denen seyler dunyanin neredeyse heryerinde en alt kademe isleri olabildigince egitimli ve bilgili kisilere yaptirmak icin bir yontemdir.. ulkemizdeki stajlara bir bakalim bankalardaki stajlar fotokopi cekip icecek servisi yapmakla gecer , coca cola gibi bir firmada staj yapiyorsunuz satis isine koyarlar. market market gezer promosyon dagitir o kadar agir kolileri arabaya yukler sonra da yaninizdaki satis elemaniyla beraber marketlere cafelere satarsiniz.. bunun gibidir satis isleri..

internship adiyla uygulanan program ise work and travel in 1 yillik halidir ve mezunlari alir tek farki budur wat dan.. bunlari bilmeden bu programa gelirseniz bu ne ya ben universite mezunuyum burda helikopter mi ucuracam gibi havalara girebilirsiniz.. madem staj olayina profesyonel bakiyorsunuz o zaman yapamayacaginiz ve size gore olmayan satis isinde staj yapmayacaksiniz.. size anlatilan buyuk para kazanma hevesiyle atlayip husrana ugramayacaksiniz...

biraz arastirmayla amerikada anlatilan ayda 4 bin dolarlari hicbir alt kademe calisan kazanamaycagini opgrenirsiniz. biraz daha arastirmayla satis islerinde ustlerin elemanlara nasil baskilar yaptigini goreceksiniz..biraz programi arastirirsaniz sponsordan izin almadan kafaniza gore is degistiremeyeceginizi ya da isi birakamaycaginizi gorebilirsiniz..biraz daha arastirmayla Internship denen olayin wall street deki finans kurumlarinda takim elbiseyle yapilacak isler olmadigini ogrenceksiniz..

11 aydir burdayim ne bana ne de cevremde oldugunu soyledigim 16 kisiye bugune kadar tek bir hakaret iceren saygisizlik iceren telefon ya da mesaj gelmemistir.. ben bunlari yasarken , birinin cikip burada atip tutmasina tabiki karsi yazi yazacagim.. son sozum her is her yer herkese uymayabilir malesef internship ya da wat daki magduriyetlerin %90 indan fazlasi ogrencilerin arastirmamalari ve bilgisizce beklentilere girmelerinden kaynaklaniyor,,,

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ozgursum, kac mesaj gonderdigin ne kadardir foruma uye oldugun beni alakadar etmiyor. Senin bu konuda mesajlara ivedilikle cevap yazmak suretiyle UJ Toys'un gayrimesrulugunu ortbas etmekte gosterdigin gayret CNN'in Breaking News ekibini aratmiyor masallah(!)

Sana birseyi kabullendirmek derdinde degilim, temcit pilavi gibi ayni laflari farkli kelimeler kullanarak servis etmenin anlami yok. Su kadarini soyluyorum ki bu sirketle alakali meraki olan sorusu olan varsa benle irtibata gecsin; ben arzu ederlerse zamaninda sirket bunyesinde calismis ve hatta calisan insanlarla dahi iletisime gecmelerini saglarim.

Bu sirketin bir gunluk dahi istikbali olmamasi adina dua etmek icin o kadar cok hevesim var ki, kelimelerle anlatmam mumkun degil fakat her defasinda, zulum icinde olanlar olsa da onlarin masum aileleri ve cocuklari olabilecegini hesaba katip boyle bir duadan sakinmak icin kendimi zorluyorum...

Ozgursum varsin olsun sen dediklerinde israrci ol, elli defa daha sirketin rusdunu ispatlama maksadiyla burada beyanlarda bulun, bunu yaparken forumcu sifatiyla burada bulunmaktan baska hicbir gaye ve menfaatinin olmadigini savunmaya devam et; engelleyecek halim yok, oyle bir konumda da degilim zaten. Bu dakikadan sonra tek diyebilecegim sey, Allah kimseyi magdur etmesin; tek endisem bu baska bir niyetim de yoktur.

Saygilar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amin kardesim ama zaten yaziyorsum magdur olmak istemiyorsaniz ARASTIRIN bilgisizce arastirmadan yanlis secimler yapmayin.. hele ki durum internship gibi 1 yillik bir olaysa daha da dikkatli arastirin.. yapamayacaginiz islere kalkismayin 1 yiliniz orada gececek.. kimse de size bunlar j1 la gelmis bunlara kolaylik yapalim demez. adamlar seni daha cok para kazanmak icin getiriyor satis yapamazsan para kazanamazsin baski yersin olay budur... satarsan kralsin... paran da olur rahatin da...uj toys gayirmesrulugu gibi bir cumleyi kurman zaten amacini belli ediyor tek amacin karalamak... amerika genelinde yasal olarak is yapan sirketi sanki uyusturucu kacakcisi gibi gostermek niyetini gosterdi.. neyse kardesim sen yapamamissin burada belli.. herkes satis isini yapamaz satis isi zordur.. yapamayinca hayallerin yikimiyla sirkete kizmissin, normaldir ama karalama hakkin yoktur.. neyse biz zaten konuyu insanlar bilgilensin diye actik forum denen olay bu sekilde yurur bana ulasinlarla olmaz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Work And Travel, Yaşam Deneyimi Olsun, Kabus Değil

haber work and travel araciligiyla ABD'ye seyahat edecek olanlari ikaz ediyor ama staj yapmak isteyenlerin de dikkatini cekebilecek bir icerigi oldugunu dusunuyorum...

sadece bilgi mahiyetinde... iyi arastirin diyorum sadece...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)