Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 48 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 Los Angeles'a giden kaç kişiyiz??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=quinzeo;137905]eda.. ,2 günde LA nin ne kadarını bitirebileceksin,çok merak ediyorum
    ayrıca 668 euro fiyat LA için süper.detaylarını bilemeyeceğim ama. biz geçen sene 730 a almıştık...

Amacım iki günde LA ı bitirmek değil zaten,tüm yaz SDda olucam LAnın kaçarı yokObsiyonlu bir bilet var, öğrenci bileti.Tarih değişikliği yapabiliyorum ceza ödemeden.o 730euro zaten.hangisini alıcağıma karar veremedim henüz.

Biraz da kendi planımdan bahsedeyim.Ben eylül başında bırakıyorum işi.Bırakmadan önce Calide gidilmedik yer bırakmayacağımı düşünüyorumordan direk Florida-Miami sonra Caribbean ya da Bahamas.ordan Chicago ve son olarak da NYC.25inde NYCdan dönüşüm.yaklaşık bir aylık bir tatil programım var yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=eda..;138094]
    Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eda.. ,2 günde LA nin ne kadarını bitirebileceksin,çok merak ediyorum
    ayrıca 668 euro fiyat LA için süper.detaylarını bilemeyeceğim ama. biz geçen sene 730 a almıştık...

Amacım iki günde LA ı bitirmek değil zaten,tüm yaz SDda olucam LAnın kaçarı yokObsiyonlu bir bilet var, öğrenci bileti.Tarih değişikliği yapabiliyorum ceza ödemeden.o 730euro zaten.hangisini alıcağıma karar veremedim henüz.

Biraz da kendi planımdan bahsedeyim.Ben eylül başında bırakıyorum işi.Bırakmadan önce Calide gidilmedik yer bırakmayacağımı düşünüyorumordan direk Florida-Miami sonra Caribbean ya da Bahamas.ordan Chicago ve son olarak da NYC.25inde NYCdan dönüşüm.yaklaşık bir aylık bir tatil programım var yani
    Valla ben 17 eylül'de bırakıyorum işi. Ekim'in 5'ine kadar falan tüm california'yı gezip, oradan washington'a geçmeyi düşünüyorum. Ondan sonra da 31 ekim'e kadar new york'a otobüs turlarıyla gitmek. ama forumdan okuduğum kadarıyla birçok arkadaş florida'yı da tur programlarına katmışlar. Acaba merak ediyorum, 5 ekim'de florida'dan yola çıksam, 26 ekim'e kadar geze geze new york'a gelebilir miyim, yani 21 gün yeter mi? Aslında seattle ve chicago'yu da çok görmek istiyorum ama güzergah olarak çok tersler. Neyse hele bir gidelim de program elbette netleşir =)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı eda.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tarih değişikliği benim yalan olmuştu o yüzden iyi ayarla derim.aradaki fiyat farkını gideceğin rotalarda tek tön bilet almak için kullanırsın

eğer iyi para kazanırsan,iyi de bir plan yaparsan cali yi bitirmek kolay iş.travel tavsiyesi istersen pm atabilirsin...ama diğer güzergah biraz zor gözüküyor,karayipler falan...işi daha erken bırakman gerekebilir belki

nyc ye bu yıl benim mutlaka gelmem lazım,yoksa 2 sene amerikada olup nyc görmeyen birisi olarak guinness e girecem valla sonra stajlar falan gelemeyiz,yalan olmasın ama nezaman gelirim bilemiyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yani şimdi 14 eylülde new yorkta kimse yok mu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tarih değişikliği benim yalan olmuştu o yüzden iyi ayarla derim.aradaki fiyat farkını gideceğin rotalarda tek tön bilet almak için kullanırsın

eğer iyi para kazanırsan,iyi de bir plan yaparsan cali yi bitirmek kolay iş.travel tavsiyesi istersen pm atabilirsin...ama diğer güzergah biraz zor gözüküyor,karayipler falan...işi daha erken bırakman gerekebilir belki

nyc ye bu yıl benim mutlaka gelmem lazım,yoksa 2 sene amerikada olup nyc görmeyen birisi olarak guinness e girecem valla sonra stajlar falan gelemeyiz,yalan olmasın ama nezaman gelirim bilemiyorum...

uçak biletimi aldım sonundaa.10 Haziranda LAdayım.Evet travel tavsiyesine hayır diyemem.730lugu aldım ya ben dönüşte 3gün de Romada kalıcam değişiklik olabilir muhtemelen,kafam rahat olsun en azından.Eylül başında bırakıyorum işi, 12gün Florida tarafı 3gün Chicago,10gün de NYC tarafı daha ne olsun e bence de git artık, ben ilk gidişimde her yeri bitiricem neredeyse:P

[QUOTE=jesuscane;138103]

Valla ben 17 eylül'de bırakıyorum işi. Ekim'in 5'ine kadar falan tüm california'yı gezip, oradan washington'a geçmeyi düşünüyorum. Ondan sonra da 31 ekim'e kadar new york'a otobüs turlarıyla gitmek. ama forumdan okuduğum kadarıyla birçok arkadaş florida'yı da tur programlarına katmışlar. Acaba merak ediyorum, 5 ekim'de florida'dan yola çıksam, 26 ekim'e kadar geze geze new york'a gelebilir miyim, yani 21 gün yeter mi? Aslında seattle ve chicago'yu da çok görmek istiyorum ama güzergah olarak çok tersler. Neyse hele bir gidelim de program elbette netleşir =)
    Senin tarih sıkıntın yok galiba? benim eylül ortalarında okulum açılıyo iki hafta geç gidicem neredeyse,daha fazla gecikemem.ben şehir gezilerinde tura pek sıcak bakmıyorum.niagara falls falan olur da..tabi sen bilirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben los angeles universal da 1 hafta takılmıştım ne güzel yerdi yav) ama o'nun dışında pek beğnemedim bir kere kendini hiç güvende hissetmiyor insan paso zenci ...Hollywood zaten herkesin bilidği gibi malum ne hevesle gidiyorsun ne ile karşılaşıyorsun;köy gibi mübarek..Neyse yine de iyi watlar dilerim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıca da metro ağı her ne kadar pis de olsa geniştir ki bu yüzden 2 gün yeter gezmek için..(Tabi 'gezmek'anlayışınıza bağlı bu uzayabilir de)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

uçak biletimi aldım sonundaa.10 Haziranda LAdayım.Evet travel tavsiyesine hayır diyemem.730lugu aldım ya ben dönüşte 3gün de Romada kalıcam değişiklik olabilir muhtemelen,kafam rahat olsun en azından.Eylül başında bırakıyorum işi, 12gün Florida tarafı 3gün Chicago,10gün de NYC tarafı daha ne olsun e bence de git artık, ben ilk gidişimde her yeri bitiricem neredeyse:P

hayırlı olsun biletin,en iyisini yapmışsın.kafan rahat olur,onca gezinin arasında bileti düşünmzesin en azından ...cali içi ve çevre eyaletlerde her türlü tavsiye verebilirim...doğuyu bilemem ama bu arada gerçekten merak ediyorum "her yeri" bitirebilecekmisin bakalım? yapabilirsen helal olsun...hele bide romayı falan görecem diyosan...

bana gelince,ben bu sefer travel planını gidince yapma taraftarıyım,her ne kadar kafamda taslaklar olsada...benim için öncelik baştan aşağı new england+nyc+kanada olacak bu sene...buraları bitireyim de,alın florida sizin olsun kardeşim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

13 Haziran'da LA'deyim. 22 Eylül'de de New York'dan dönüşüm, 950 dolara bugün aldım bileti. Umarım güzel bir yaz geçiririz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bayadır foruma giremiyordum, yazılanlardan haberim olmadı. BEnim tarih sıkıntım yoktu, daha doğrusu yokmuş sanıyordum. Ben son sınıfım, mezun oluyorum bir aksilik olmazsa o yüzden dönüş konusunda sıkıntı yoktu, yoktu diyorum ama aslında varmış. Sorun da vizeden kaynaklanıyormuş, 17 ekimde vizem doluyor ve 31 ekime aldığım uçak biletini iptal edip 15'ine çektim, 100 euro ceza ödedik thy'ye Buradan adana ozman'daki çalışanlara kucak dolusu sevgilerimi gnderiyorum bu yüzden =)

Ayrıca seneye work and travel'a ilk defa gitcek olan varsa firmaların biz pahalıyız çünkü daha kaliteliyiz szlerine itibar etmeyin, hepsi palavracı. Çünkü her firma 200-300 kişi ile ilgileniyor. Sen pahalı verdin seninle ayrı ilgilenicez meselesi değil, ben 2500 tl verdim ve kimse bana vize bitiş tarihimden önceye uçak bileti almam gerektiğini söylemedi ya da başka bir arkadşaıma yanlış adres verip evraklarını başka bir kişiye gönderen firma 1800 $. Onun için işi seçme opsiyonunuz olan en ucuz yere gidin derim ben.

Ayrıca buradaki Türk arkadaşlarla da irtibat halinde olacağımıza inanıyorum, ben pasific park'ta çalışacağım. 1 haziran'da yola çıkıyorum, eğer elinde los angeles'ın toplu taşıma araçları haritası olan biri varsa link atarsa sevinirim, zira henüz havalimanından kalacağım yere nasıl geçeceğimi öğrenebilmiş değilim =)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı jesuscane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayadır foruma giremiyordum, yazılanlardan haberim olmadı. BEnim tarih sıkıntım yoktu, daha doğrusu yokmuş sanıyordum. Ben son sınıfım, mezun oluyorum bir aksilik olmazsa o yüzden dönüş konusunda sıkıntı yoktu, yoktu diyorum ama aslında varmış. Sorun da vizeden kaynaklanıyormuş, 17 ekimde vizem doluyor ve 31 ekime aldığım uçak biletini iptal edip 15'ine çektim, 100 euro ceza ödedik thy'ye Buradan adana ozman'daki çalışanlara kucak dolusu sevgilerimi gnderiyorum bu yüzden =)

Ayrıca seneye work and travel'a ilk defa gitcek olan varsa firmaların biz pahalıyız çünkü daha kaliteliyiz szlerine itibar etmeyin, hepsi palavracı. Çünkü her firma 200-300 kişi ile ilgileniyor. Sen pahalı verdin seninle ayrı ilgilenicez meselesi değil, ben 2500 tl verdim ve kimse bana vize bitiş tarihimden önceye uçak bileti almam gerektiğini söylemedi ya da başka bir arkadşaıma yanlış adres verip evraklarını başka bir kişiye gönderen firma 1800 $. Onun için işi seçme opsiyonunuz olan en ucuz yere gidin derim ben.

Ayrıca buradaki Türk arkadaşlarla da irtibat halinde olacağımıza inanıyorum, ben pasific park'ta çalışacağım. 1 haziran'da yola çıkıyorum, eğer elinde los angeles'ın toplu taşıma araçları haritası olan biri varsa link atarsa sevinirim, zira henüz havalimanından kalacağım yere nasıl geçeceğimi öğrenebilmiş değilim =)
    iyide jesus,vize bitişinden sonra zaten 1 ay kalma hakkın var.bu 1 ay içinde çıktın çıktın;çıkmadın kaçaksın. şirket söylemedimi bunu? bence boşuboşuna değişiklik yapmışsın.

ulaşım konusunda bana pmden ulaşırsan yardımcı olurum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

[QUOTE=eda..;138094]
    eda.. ,2 günde LA nin ne kadarını bitirebileceksin,çok merak ediyorum

eger ki yaninda 5000 dolarla gitmezsen amerikaya bu soyledigin travel plani imkansiz ha para sorun degil diyorsan zaten dunyanin heryerinde gezersin diledigin gun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Chicago çıkıcak gibi duruyo plandan.3gün için o kadar masrafa değicek bi yer değil gibigibi diğer herşey hazır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Chicago çıkıcak gibi duruyo plandan.3gün için o kadar masrafa değicek bi yer değil gibigibi diğer herşey hazır
    şimdiden mi? eh hayırlı olsun bakalım darısı başıma

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne diyelim para var huzur var ben de burda bir sene calistim arkadas iste ucbes alisveris birkac elektronik alicam sonra ver elini mekiska ver elini kosta rika ver elini kuba nasilsa amerika bitti istedigim yerleri gezdim ha donerken 1 cent bile olmayacak cebimde ama olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyide jesus,vize bitişinden sonra zaten 1 ay kalma hakkın var.bu 1 ay içinde çıktın çıktın;çıkmadın kaçaksın. şirket söylemedimi bunu? bence boşuboşuna değişiklik yapmışsın.

ulaşım konusunda bana pmden ulaşırsan yardımcı olurum.
    sorma dostum adamlar amerika'da yasal olarak bulunma tarihini geçtiği zaman neyle karşılaşacağımı söylemediler, arkadaşlarla sohbet esnasında fark ettik durumu. bu yüzden 100 euro verdim tarih değişikliği için. bir de pişkince "ne olmuş ki, niye bu kadar büyütüyorsun işte geldin ve değiştiriyoruz tarihi" diyor, ben hayatımda bu kadar aymazlık görmedim. eğer fark etmemiş olsaydım ne olurdu? tabii bunun cevabı yok. Ulaşım konusunda ise los angeles havaalanına(lax) indikten sonra 3 numaralı big blue bus'a binip victoria avenue'de incekmişim, kalacağım yer hostel california. Ben kafama takılan yerlerde senden yardım isterim =) saolasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı jesuscane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorma dostum adamlar amerika'da yasal olarak bulunma tarihini geçtiği zaman neyle karşılaşacağımı söylemediler, arkadaşlarla sohbet esnasında fark ettik durumu. bu yüzden 100 euro verdim tarih değişikliği için. bir de pişkince "ne olmuş ki, niye bu kadar büyütüyorsun işte geldin ve değiştiriyoruz tarihi" diyor, ben hayatımda bu kadar aymazlık görmedim. eğer fark etmemiş olsaydım ne olurdu? tabii bunun cevabı yok. Ulaşım konusunda ise los angeles havaalanına(lax) indikten sonra 3 numaralı big blue bus'a binip victoria avenue'de incekmişim, kalacağım yer hostel california. Ben kafama takılan yerlerde senden yardım isterim =) saolasın
    bazen öyle şeyler duyuyorum ki harbiden aklım almıyor...seni oraya gönderen şirketin çalışanı bazı şeyleri bilmeli.mağduriyetler neden bu kadar fazla?işte bu yüzden....kaldı ki sen yasal süreyi aşmıyosun.J1 vizesinde 1 ay travel dönemi olduğunu herkes bilir...ha,eğer kalırsan ne olur? söyleyim:fazladan 180 güne kadar kalışlarda 3 yıl, 180 üzerinde ise 10 yıl ban yersin.(tekrardan vizeye başvururken) ve ülkeden çıkarken kimse sana birşey söylemez...sen yanlış birşey yapmadığın sürece kolundan tutup deport da etmezler zaten...kaçak kalanların çok sayıda olmasının nedeni bu...

evet,3 numaralı otobüs en mantıklısı.tabi havaalanından çıkınca Sepulveda Blvd üzerinden bineceksin...6-7 millik yol zaten.taxi bile çok tutmaz...
    Yalnız senin hostel Lincoln Blvd üzerinde gözüküyor,umarım doğru anlamışımdır...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

LA'e geldim dün, ayarlanan iş iptal. oteldeyim birkaç gün. yeni iş ayarlicakmıs sponsor hadi bakalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)