Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basel - Barcelona - Ibiza Turu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Basel - Barcelona - Ibiza Turu

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta bu üç yere toplamda bir haftalık bir seyahat yaptım. Size de biraz bahsetmek istedim.

Öncelikle Basel yani İsviçre genel olarak inanılmaz pahalı bir yer. Asgari ücretin yaklaşık 3000 Euro olduğu bir ülke için normal tabi ki... Gezme açısından Basel'e gitmenin çok da mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Şehrin ortasından geçen bir nehir, nehrin üzerinde toplamda beş köprü, bir kaç sokaktan oluşan şehir merkezi ve çok sayıda gurbetçi Türkümüzün bulunduğu bir şehir. Dediğim gibi iş için olmadığı sürece gidilmesine gerek bir yer olduğunu düşünmüyorum. Ama Cuma ve Cumartesi gecelerinin hakkını yememek lazım. İlla ki görülmek isteniyorsa bu günlerde gidip bir gece geçirilebilir. Çok kalabalık ve keyifli bir gece olabilir. Sabah 7lere kadar sağda solda eğlenen tipleri görebilirsiniz.

Barcelona hakkında çok şey yazmaya gerek yok. Güzel şehir. Otobüsle şehir turuna katılırsanız görmeniz gereken her yeri görebilirsiniz. Plajları da gayet güzel, plaj voleybolu seviyorsanız tam sizlik bir yer. Biz ordayken yerel seçimleri protesto ediyorlardı. Catalunya meydanında eylemcilerle birlikte, kartonların üzerinde uyuyarak geçirdik bir gecemizi. Yani İspanya Devrimi'nde imzamız var Yalnız Barcelona'yla ilgili en önemli konu gözlerinizi dört değil sekiz açmanız gerektiği. Ben maalesef IPhone4'ü mü çaldırdım. Bir kaç saniyelik bir dalgınlığım yüzünden tamamen. Özellikle Las Ramblas dolaylarında dikkat etmek gerekir, ara sokaklarda falan... Polise ihbarda bulundum, Imei numarasını verdim telefonun ama polis her ne kadar umut var dediyse de ben pek ümitli değilim bulunacağı konusunda... Umarım bulurlar.

Gelelim Ibiza'ya... Şüphesiz Avrupa'nın ve dünyanın eğlence merkezlerinin başında geliyor. Çok küçük bir ada sayılmaz. Çok sayıda otel-motel-apart tarzı konaklama yerleri var, bu da sezon ortasında nasıl bir potansiyele sahip olduğunun göstergesi. Size tek tavsiye edebileceğim şey kesinlikle en erken Haziran ortasından önce gitmeyin. Şu zamanda inanın Kuşadası bile daha canlıdır. Ama sezon ortasında, temmuz-ağustos, dolaylarında gidildiğinde eğlencenin tam anlamıyla dibine vurulabileceği bir yer...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Güzel bir gezi olmuş gibi telefonun içinde geçmiş olsun umarım ispanyol polis abiler bulurlar

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Oho bizde şurda batuma gittik diye gezdik sayıyoruz kendimizi yanlız bi kac sorum var

Turu neyle yaptın tek mi? Sana kaç paraya mal oldu? Birde vize olaylarını nasıl hallettin zor oldu mu vize almak ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Geçmiş olsun ayhan fena olmuş telefonun gittiği.Toplam kaç paraya mal oldu size??
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@cAv AB vatandaşı olduğum için vize almıyorum. Turu da kendimiz ayarladık uçak biletlerini tek tek alarak. Toplamda 3 gidiş dönüş, 1 de İzmir-İstanbul biletimiz vardı. 7 kez uçağa bindik bir haftada, cumartesiden beri sol kulağım tıkalı

Uçak Biletleri toplam 500 liraya mâl oldu. Yanımda da 400 Euro vardı. 1 gece Barcelona'da, 2 gece Ibizada otelde kaldık. Onun dışında 1 gece Barcelona'da sokakta, 1er gece Barcelona ve Baselde havaalanında, 1 gece de Basel'de tanıştığımız Türk bir abimizde kaldık.

Avrupa pahalı bir yer. Size tavsiyem vize sıkıntınız yoksa kısa süreli geziler yapmanız. Gidin Paris'e 2, 3 gün kalıp dönün. Şahsen ben bundan sonra öyle yapmayı planlıyorum. Ha ama vize sıkıntınız varsa, Schengen'i almışken Interrail bileti almak mantıklı olur. Ama dediğim gibi pahalı bir yer ben bu parayla Amerikada bütün doğuyu gezerdim 2 hafta
    Konu ayhn tarafından (25-05-2011 Saat 05:11 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

güzel bir gezi olmuş ayhn...benimde önümüzdeki kış için planım var avrupaya...darısı başıma diyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

London, Paris, Munich, Rome, Ibiza, New york, Miami, Rio
    Ibiza, ibiza ibiza ibiza ibiza ibiza ibiza Ibiza

YouTube - ‪Desaparecidos-Ibiza‬‏

ii gezmeler ayhn allh hepimize nasip eder insllh
    Benim icin suan bu sarki bu sekilde London, Paris, Munich, Rome, Ibiza, New york, Miami, Rio
    manisa manisa manisa manisa manisa
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hedefim o şarkıdaki yerleri tamamlamak sucre Şimdilik New Yprk, Miami, Ibiza'ya gittik. Bu yaz Rio dışındaki yerleri de halledebilirim belki. Rio'yu da birkaç yıl içinde halletme düşüncem var festivale giderek

Yalnız Ibiza'ya yaz ortasında bir daha gitmem lazım, yarım tamamladım

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

İbiza 'ya nisan ayında gittim ben de,hiç hareketli değildi.adayı beğenmedim ayrıca tam bir hayal kırıklığı...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)