Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangisi daha mantıklı?Vize değişikliği..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Hangisi daha mantıklı?Vize değişikliği..

Merhaba arkadaşlar,forumun hepsine 3 gündür göz atıyorum ve kafamda cevabını istediğim soru hakkında net bir sonuç canlanamadığı için bu konuyu açmak istedim..ben bu yazla birlikte 3. kez work and travel yapacağım ve bu yazki wat'dan sonra bir yıl ispanyolca öğrenmek için dil okuluna gitmek istiyorum fakat bazı arkadaşlar wat ile gidip vize değişikliği yapmanın sakıncalı olduğunu yazmışlar.tr ye dönüp burdan vize alıp geri gitmemin daha akıllıca olduğundan bahsedilmiş.Şu an anadolu üniversitesi ingilizce işletme 2.sınıf öğrencisiyim ve mezun olduğumda abd de iş bulma gibi bi problemim yok sizce vizemi gittiğimde değiştirmeli miyim yoksa wat'ı yapıp dönmeli miyim.mezun olduktan sonra sen bizi kandırmışsın 4 ay diye gidip 1 yıldan fazla kalmışsın deyip vizemi vermeme gibi bi şey yaparlar mı?Ayrıca kız arkadaşım amerikalı ve evlenme teklifi etmişti son gittiğimde ama evlendikten sonra benim sayemde kaldın deme ihtimalinden dolayı kabul edemedim Çünkü bunu edme potansiyeli çok yüksek.ailevi nedenlerden dolayı diye mezun olduğumda olabileceğini söyledim.Bu olayı göz ardı edip evlenirsem veya niaşnlanırsam burdaki herifler kıllanıp bu buraya yerleşecek gibi bi düşünceye kapılıp tr'ye gidiş dönüşümde vize alırken veya uzatırken sorun çıkartırlar mı?Sizce ne yapmalıyım?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar tecrubelı bılgısı olan kısıler cevap verırse sorunun vize degısıklıgı kısmına rıca etsem cunku benımde mezun olup wat yaptıktan snra dıl kursuna gıtme dusuncem war..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vizeyi ordan değiştirmenin sıkıntı çıkarabileceği hep söyleniyor ama geçen yıl özellikle Ruslardan birkaç arkadaşım ordayken vizelerini değiştirip kalmışlardı. Bazıları devamlı kalmayı düşünüyor, bazıları kursu bitirip dönmek istiyor vs...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

BannedUser
    Guest

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vizeyi ordan değiştirmenin sıkıntı çıkarabileceği hep söyleniyor ama geçen yıl özellikle Ruslardan birkaç arkadaşım ordayken vizelerini değiştirip kalmışlardı. Bazıları devamlı kalmayı düşünüyor, bazıları kursu bitirip dönmek istiyor vs...
    Bundaki sıkıntı orada alamayacağın anlamında değil ayhn. Vizeyi değiştirirler orada sorun olmaz. Ancak TR ye git orada alın amacı şu

Siz burada vize görüşmesine girerken. Ben ABD ye wat ile gideceğim ve işim bitince geleceğim diye teminat veriyorsunuz. Ancak orada vizeyi uzatınca bu sözü yerine getirmemiş oluyorsun. İleride tekrar ABD ye gitmek istediğinde vize alırken bu karşına cıkar. Adam der ki biz seni 3 ay göndermiştik ama sen vizeni değiştirip mesela 6 ay kalmışsın diyebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

makro iyi açıklamış...sırf bu vize değişikleriyle legal kalmaya çalışanlar için son yıllarda bunun önüne geçmeye çalışıyorlar.onlar için önemli olan şey türkiye'ye geri dönmen...yoksa ha orda başvurmuşsun,ha meksikada alıp gir-çık yapmışsın...ama dil okuluna oradayken kaydolup i20 ni falan herşeyini ayarlayıp,buradan tekrar gidebilirsin...

evlilik olayını bir daha düşün derim...normalde her tür vizeyle oraya gidip evlenebilir,statü değiştirebilirsin...ama bu işin en garantili yolu k1 vizesidir.yinede diğer yollarla yapılan evliliklerde eşinle anlaşmazlığa düşmediğin sürece sıkıntı yaşamazsın.ancak zorlu bir göçmenlik süreci seni bekliyor olacak....bundan dolayı, ilerde amerikan vatandaşı olan taraf bunu senin aleyhine kullanabilir...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı enrique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca kız arkadaşım amerikalı ve evlenme teklifi etmişti son gittiğimde
    Vay arkadaş, evlenme de teklif etti demek..
    Giderken burdan size nişan yüzüğü vs alalım. Ben de ilk maaşımla sana bi küçük altın takarım.

Kanka sorarken eksik sormuşsun, onu bi düzeltelim de daha net bilgiler gelsin. Arkadaşın vizesinde 2 yıl kuralı var. Bu durumda WAT'ı tamamlayıp geri dönmesi durumunda tekrar vizeye başvurup dil kursu için vize alma ihtimali nedir?
    http://oi51.tinypic.com/c3r6d.jpg

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Robert-Jordan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sorarken eksik sormuşsun, onu bi düzeltelim de daha net bilgiler gelsin. Arkadaşın vizesinde 2 yıl kuralı var. Bu durumda WAT'ı tamamlayıp geri dönmesi durumunda tekrar vizeye başvurup dil kursu için vize alma ihtimali nedir?
    2 yıl kuralı mı? internship ile falan mu gidiyosunuz?bildiğim kadarıyla wat'da 2 yıl kuralı yok çünkü.
    şimdi eğer dönüp 2 yıl beklerse rahat rahat alır vizesini.(zamanında giriş-çıkış yaptığını ve suça bulaşmadığını varsayıyorum)ancak;ğer kural varsa,kuralı kaldırma ihtimalide var.ayrıntılı bir bilgim yok,tek bildiğim uzun ve zor bir prosedürü olduğu.

http://www.turkishwat.net/soru-cevap...il-kurali.html burada detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bu sene ds 160 vize başvuru formunda amerikada öğrenci olarak kalmaya niyetin varmı diye bi soru vardı.. geçen sene bu soru formda varmıydı acaba bilgisi olan varmı. mastere falan yazılmak istesek bu hayır dediğimiz soruyu karşımıza çıkartırlarmı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)