Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ozman ve İnterexchange

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ozman ve İnterexchange

Merhabalar;

Biz 4 arkadas ozman şirketi ile 2011 Wat programına katılmaya karar verdik.Ve 2011 e girmeden önce kayıtımızı yaptırarak ön ödemeyi yaptık.Mart ayında da ödemenin tamamını yaparak üzerimize düşen görevi tamamladık.O zamandan beri sponsorlarla görüsmeler yapıldığını belirttiler.Gideceğimiz yeri florida pampa sponsor firmayıda interexchange diye belirttiler ve housekeeper olarak çalışmayı belirledik.Ama ne hikmetse daha çalışacağımız otel belli değil.11mayıs ta vize görüşmesine gireceğiz ve ilk defa wat programına katılacağımız için bu gelişmelerle mağdurmuyuz değilmiyiz ya da bizi nasıl bir yaz beklediğini kestiremiyoruz.Konaklamayıda ve iş sözleşmesininde garantili olduğunu söylediler.Daha deneyimli watcılar bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim.Tesekkür ederim.Herkese sorunsuz yaz dilerim...

BannedUser
    Guest

geçmiş olsun. su anda yasadıkların sancılı bir dönem değil. vizeye girmen cok buyuk hata olur. cunku vizeye girip vizeyi alırsan program ucretını alamazsın bır aksılık olursa. işte o zaman senın icin sancılı donem baslar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nasıl otel adı belli olmaz ya ara adamları gideceğim yerin adı ne diye sor iş sözleşmesini iste adam sana iş garanti dedi 4 ünüzüde aynı yere götürecem demedi aslında dedide imzaladığın sözleşmede öyle bişey yok
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

siz newyorkta 2 gun otelde kalıcaksınız oryantasyon için. orda belli olma ihtimalide var diye biliyorum.
    daha bugun ozman'ın izmirdeki oryantasyonundaydım.. Ozman da kolay kolay sıkıntı çıkacagını sanmıyorum. Saygın bey bugun iş sözleşmesini yapamadığımız 4-5 arkadaş kaldı dedi acaba onlar sizmisiniz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

SENIN GIBI OTEL ISI SECMISTIM AMA MC DONALDS ISINE YERLESTIRILDIM VE DEGISTIRLMEDI ZORLA MC DONALDS ISINE GITMEK ZORUNDA KALDIM.ASAGIDA GECEN SENE SIRKETIMLE YASADIGIM SIKINTIYI GOSTEREN BIR TAKIM YAZISMALARIM VAR.ONLARI OKU VE DEGERLENDIR.UMARIM SEN DE BENIM GIBI ISTEMEDIGIN DANDIK BIR ISE GONDERILMEZSIN.
    (kırmızı olanlar sucre nın dedıklerı)

tekrar merhaba,
    Emir kipinde kurduğun ama sanırım farkında olmadığın bazı cümleler var ve ben şu ana kadar herhangi bir şekilde seninle bu şekilde konuşmadım. İş değişikliği yapılmayacağını ve bu işe gitmek zorunda olduğunu hatırlatmayı tekrar istiyorum ancak konuşmalarımızda olduğu üzere yazışmalarımızda da belirli bir seviyeyi korursak bu iyi olur.
    Doğru iş yerleştirmesi yanlış iş yerleştirmesi gibi bir şey de Ozman'ın düzenlediği Work and Travel programında yoktur. O bakımdan Ozman sözleşmesinde yer alan sorumluluğu olan iş yerleştirmesini gerçekleştirmiştir. Kimseye de matbuu sözleşmesinde ikinci bir iş ya da çok para vaadinde bulunmamıştır. Şayet tersini iddia ediyorsan bu maddelerin sözleşmede olduğunu iddia ediyorsan senden rica ediyorum (emir kipinde konuşmuyorum farkındaysan) bana bu maddelerle ilgili bilgi ver. Sözleşme ektedir, bakıp inceler ve bana konuyla ilgili olarak dönüş yaparsan sevinirim.
    Sevgiler...
    Mr. C Keyif

ozmanın sorumlulugu iş yerlestırımı yapmak ama dogru iş yerlestırmını yapmak...ben vizeyi aldım program ücretini de ödedim daha ne yapayım uzerıne dusen tüm sorumluluğu yerıne getırdım..sız neden sözünüzde durmuyorsunuz? KESINLIKLE OTEL ISI ISTEDIGIMI para bırıktırmek ıstedıgımı ve 2.iş te calısmak ıstedıgımı kayıt yaparken bu sartlarımı sundum sızlerde kabul ettınız..neden benı bıle bıle sözleşmede de belıtıldıgı uzere 2 iş imkanı olmayan bır yere attınız!! ..madem bulamıyacaktınız bana göre bir yer neden en basta söz verdiniz? neden ozaman gerı cevırmedınız? bunun degıstırılmesını ıstıyorum ve sızden haber beklıyecegım

Ozman'ın tek sorumlulugu senin iş yerleştirmeni gerçekleştirmektir ve bunu gerçekleştirmiştir dediğim üzere şu an itibarıyle sponsorun elinde bir iş yok ve bu vakitten sonra da bir iş gelmez. Kendini bu işe gidecekmiş gibi hazırlamanı tavsiye ederim aksi takdirde tekrar bana başka iş için söz vermiştiniz demeni istemem.
    Sevgiler...
    C Keyif

elinde şu an iş yoksa daha sonra iş olacaksa ilk benı yerlestırın bunu yapmakla sorumlusunz..sızden haber beklıyor olacagım..

sanırım anlatamıyorum. Ozman Yurtdışı Eğitim ve Kariye olarak sana senin istediğin işi bulmak gibi bir zorunluluğumuz olmadığını, bunun için elimizden gelen herşeyi yaptığımızı ve sonucunda da bir fast food işine seni yerleştirmiş olduğumuzu. İşten doğan bir sıkıntı var ise bununla ilgili sponsor ile yazışacağımızı ve yazıştığımızı ve ardından da olumsuz bir yanıt aldığımızı anlatıyorum ve iş değişikliğinin yapılmayacağı konusunda seni bilgilendiriyorum.
    Tekrar yazıyorum; sponsor iş değişikliği yapamayacağını çünkü elinde iş olmadığını söylüyor. O bakımdan bu işe gitmek ya da 400 USD ceza ödeyerek sponsor değişikliği yapıp başka bir işe gitmek arasında seçim yapman gerekiyor.

HAYIR BULAMAMISTIR BENIM ISTEDIGIM İŞ BU DEGILDIR!! .... BEN SIZE NELER ISTEDIGIMI SOYLEDIM TEK TEK ..KENDIM SELF GITSEM HERALDE BULABILECEGIM EN KOTU IS BU OLURDU..MC DONALDSTA CALISIRIM BEN SORUN DEGIL AMA 2.İŞ TRAVEL VE ALISVERIS YAPMAK ICIN ZORUNLUDUR VE IZ BUNU BILE BILE BENI 2.İŞ İMKANI OLMAYAN BIR YERE ATTINIZ ..HALBU KI BOYLE MI KONUSMUSTUK BEN 2.İŞ BULABILECEGIM BIR YER OLSUN DEMEMISMIYDIM NEDEN DIKKATE ALINMADI BUNLAR...BU İŞİ DEGISTIRIN VE BANA BASKA BI YERDE BASKA BI IS AYARLAYIN ..BU SIZIN HATANIZ

Ben seni anlamak istemiyor değilim . Ben sadece sözleşmede yazan şartlardan bahsediyorum ve seninle danışmanın arasında geçen konuşmadan haberdar olmadığım gibi bunu teyit de edemem ancak hem yerleştirmeni gerçekleştiren sponsor olan Interexchange hem de Ozman sözleşmesi öğrencinin yerleştirmesi konusunda azami gayreti gösterir ancak tek sorumluluğu size iş bulmaktır. ve Ozman size işinizi bulmuştur.
    Sevgiler...

C Keyif

Bakın anlatamıyorum Ben size..Bu durum tamamen SİZİN ESERİNİZDİR! ..BEN OZMANA İLK KAYIT YAPARKEN FORMU DA DOLDURURKEN NELER İSTEDIGIMI ACIK ACIK SOYLEDIM,OTEL ISI OLACAGINI,PARA BIRIKTIREBILECEGIM ,2.İŞ İMKANININ OLDUGU BIR YER ISTEDIGIMI SOYLEDIM CIHAN BEY NEDEN ANLAMAK ISTEMIYORSUNUZ..İŞİNİZİ İSTERSENIZ BIZ SECELIM SIZE DEDINIZ EYVALLAH DEYIP KABUL ETTIM TAMAM DEDIM AMA DEMEMZ OLAYDIM ...BU İŞİ SİZ SECTINIZ VE YANLIS İŞİ SECTINIZ HATA SIZIN HATANIZ VE BU CEZAYI ODEMEK TE SIZEE DUSER..BEN BASKA BIR IS ISTIYORUM CEZZASINI ODEYIN VE ISIMI DEGISTIRIN CUNKU SIZIN HATANIZDAN DOGAN BIR ISI BIR SORUNU IPTAL EDIYORUZ..BENIM KENDI ISTEGIMLE SECTIGIM ISI DEGIIL !!!

merhaba,
    Olumlu yanıt alamadım demek sponsor iş değişikliğini yapamayacağını elinde yerleştirme yapacak iş olmadığını bu bakımdan seni başka bir işe yerleştiremeyeceğini söyledi. Bu durumda da iki seçenek kalıyor; Bu işe gitmek, ya da işi iptal edip 400 USD ceza ödemek suretiyle sponsor değişikliği yapmak.
    Sevgiler...
    Konu sucre tarafından (01-06-2011 Saat 10:25 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

From: c..keyıf@ozman.com.tr
    To: s...
    Subject: RE:
    Date: Sat, 2010 17:01:01 +0300
    SuCRE tekrar merhaba,
    Emir kipinde kurduğun ama sanırım farkında olmadığın bazı cümleler var ve ben şu ana kadar herhangi bir şekilde seninle bu şekilde konuşmadım. İş değişikliği yapılmayacağını ve bu işe gitmek zorunda olduğunu hatırlatmayı tekrar istiyorum ancak konuşmalarımızda olduğu üzere yazışmalarımızda da belirli bir seviyeyi korursak bu iyi olur.
    Doğru iş yerleştirmesi yanlış iş yerleştirmesi gibi bir şey de Ozman'ın düzenlediği Work and Travel programında yoktur. O bakımdan Ozman sözleşmesinde yer alan sorumluluğu olan iş yerleştirmesini gerçekleştirmiştir. Kimseye de matbuu sözleşmesinde ikinci bir iş ya da çok para vaadinde bulunmamıştır. Şayet tersini iddia ediyorsan bu maddelerin sözleşmede olduğunu iddia ediyorsan senden rica ediyorum (emir kipinde konuşmuyorum farkındaysan) bana bu maddelerle ilgili bilgi ver. Sözleşme ektedir, bakıp inceler ve bana konuyla ilgili olarak dönüş yaparsan sevinirim.
    Sevgiler...

Mr. C Keyif

ozmanın sorumlulugu iş yerlestırımı yapmak ama dogru iş yerlestırmını yapmak...ben vizeyi aldım program ücretini de ödedim daha ne yapayım uzerıne dusen tüm sorumluluğu yerıne getırdım..sız neden sözünüzde durmuyorsunuz?OTEL ISI ISTEDIGIMI para bırıktırmek ıstedıgımı ve 2.iş te calısmak ıstedıgımı kayıt yaparken bu sartlarımı sundum sızlerde kabul ettınız..neden benı bıle bıle Mc donalds ısıne ve sözleşmede de belıtıldıgı uzere 2 iş imkanı olmayan bır yere attınız!! ..madem bulamıyacaktınız bana göre bir yer neden en basta söz verdiniz? neden ozaman gerı cevırmedınız? bunun degıstırılmesını ıstıyorum ve sızden haber beklıyecegım

SONUC OLARAK ICINE DUSTUGUNUZ TUZAĞI SURATINIZA VURAN BIR SIRKET KESINLIKLE UZAK DURULMALI DERIM ..
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=ozman
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...cret+Istediler
    http://www.turkishwat.net/work-trave...5-ozman-8.html
    http://mersin.edu.tr/upimages/anasay...1s%C4%B1_1.pdf
    Konu sucre tarafından (17-05-2011 Saat 06:49 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla bende ücreti fln ödedim ama işim işyerim vs hep belli ozmanla.skype tan iş göüşmelerimide geçtim telefon satış işi için, ama gidene kadar güvenemiyorum kimseye nedense.şimdi bi form bekliyorum amerikadan işte.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de ozman interexchange ile gidicem bu yaz. işe başvurduğumuz hafta kabulümüz geldi. sonrasında patrondan da mail aldık, merak ettiğimiz, sormak istediğimiz şeyler olursa her zaman mail atabileceğimizi, yazın bizi beklediklerini söyledi. şimdilik hiçbir sorunumuz yok umarım işin bir an önce hallolur çünkü çok az bir zaman kaldı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

illede sorun çıkcak diye bişey yok, şansımız varsa no problem olur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana ozelden mesaj atan arkadasım mail adresin hatalı
    YEŞİL-BEYAZ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)