Work and Travel 2025

Sonuç: Forum tasarımından memnun musunuz?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, memnunum.

12 48,00%
  • Hayır, memnun değilim.

13 52,00%
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Forum tasarımından memnun musunuz?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Forum tasarımından memnun musunuz?

Gaipten gelen edit: Tüm bunlar benim şahsi fikirlerimdir. Uygulanması şart değildir. Değiştirilebilir, geliştirilebilir veya kabul görmeyebilirler. Sevgilerimle bildiririm.

Merhaba TW kullanıcıları!
    Bugün önemli bir sorunu veya konuyu gündeme taşıyoruz.

Bu başlık "Şu başlık" sebebiyle açılmıştır.

Şimdi Revolution zamanı! Söz forum halkında!

Kısaca O başlıkta bahsettiğim sorunlar şöyle:
    1- Tüm bilgisayar kullanıcıları düşünülmeyerek herkeste son sistem bilgisayar varmış gibi hareket edilerekten siteye gereksiz, zamanı geçmiş flash reklamlar doldurulmuş. Reklam ve görsel alanları çok fazla, bilgi alanları dar ve ulaşması zor.
    2- Her başlıkta Google Adsense'in izin verdiği değer olan sayfa başına 3 reklam bulunuyor.
    3- Tema fazla karmaşık. Yenilenmeye gidilmeli ve sade minimal, bilgiye en hızlı yoldan ulaşabilmemizi sağlayacak tema kullanılmalıdır.
    4- Veritabanında ve forum dizininde gereksiz alanlar var. Kısacası forumun baştan aşağı yenilenmeye ihtiyacı var.
    5- Forumda resim paylaşımında otomatik boyutlandırmaya gidilmeli. Kullanıcı 2000Px foto bile paylaşsa forum bunu otomatikman forum ölçüsüne göre ayarlamalı. Ayrıca 3MB fotoğrafın sayfaya gömülmesine izin vermeyecek şekilde ayarlama yapılmalı.
    6- Her mesajın altında "Bunu facebookta ilk beğenen ol" var. Kimse kalkıp da bu mesajları paylaşmıyor. Bu bağlantının kaldırılması hem forumu hızlandırır hem veritabanına fazla yükleme yapılmasını engeller.
    7- Bir sürü ayrı sosyal medya sitelerine paylaşım butonları var. Kaldırılsın efenim bunlar.
    8- Skype, Yahoo, Msn, Aol gibi messenger butonları da kaldırılsın.
    9- Mesaj yazma kutucuğu yukarı taşınsın.
    10- Siteye giriş yapmış kullanıcı başlıktaki son mesajı ilk sırada görsün. Sondan başa doğru yani. Ayrıca ilk mesaja veya son mesaja ulaşmak için bağlantılar yerleştirilsin.
    11- Mesaj yazma alanındaki gereksiz fazlalıklar kaldırılsın. Sadece text yazabilelim. Mesaj alanında "B, I, U" "Link Ekleme" "İmaj ekleme" dışında bir özellik olmasın.
    12- Gereksiz geniş olan header kaldırılsın.
    13- Sol sütun kaldırılsın. Siteye uygunca yerleştirilsin. Her sayfada tekrar tekrar flashlar yüklenmesin.
    14- Yok artık Lebron James

Not: Kullanıcılar her çeşit internet tarayıcısı kullanabiliyorlar. O yüzden bunu da dikkate alarak ve eski tip bilgisayar da kullanabilecekleri dikkate alarak yenilenmeye gidilmelidir. Bu sorunu yaşayan tek arkadaş başlığı açan kişi değildir. Şu an şu mesajı yazdığım alanda bile bir sürü gereksiz şey var. Amacımız bilgi paylaşmak ve dağıtmaksa bu kadar görsele ihtiyacımız yok.

Not2: Elbette reklamlar üzerinden bazı masraflar karşılanıyor. Reklamlar komple kaldırılsın demiyorum. Daha sadeleştirilsin ve kullanışlı bir şekilde yerleştirilsin.

Özet: Temayı yenileyin. Forumdaki fazlalıkları silin düzenleyin. Gereksiz imajları silin. Başlıklarda hemen avatar altındaki bilgiler istendiğinde genişletilebilir olsun. İmza alanları sadece text olsun ve boyut kısıtlaması getirilsin. Foruma yüklenen fotoğraflara otomatik boyutlandırma getirilsin. Flash reklamların boyutu (kapladığı veri alanı) küçültülsün. -Flashlar yüklenene kadar site kasılıyor-

Gaipten gelen edit: Tüm bunlar benim şahsi fikirlerimdir. Uygulanması şart değildir. Değiştirilebilir, geliştirilebilir veya kabul görmeyebilirler. Sevgilerimle bildiririm.
    Konu speedygonzalez tarafından (10-05-2011 Saat 02:59 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

-5 ve 10. madde bence de olmalı.
    -Her sayfada tekrar tekrar flashlar yüklenmesin.sabitlensin.(kulağa hoş geliyor zor değildir yazılımcılar için sanırım)

ben aradığım bilgiyi bulunca reklamların hakkını veriyorum. hele aradığım şeyle alakalı google reklamları çıkınca...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

2 yıldır üyeyim sürekli takip ediyorum forumu sadece 1 sorun vardı profil görüntülüyemiyorduk o sorunda giderilmiş gibi gözüküyor.

skype msn butonları kaldırılsın demişsin bana o butondan ulaşan arkadaşlar oldu sorunlarını çözmeye çalıştım.bu yüzden fazlalık değil yardımcı butonlar olarak görüyorum.

son yazılan mesaj ilk başa yazılsın demişsin tw forumunda genelde konuya hakim arkadaşlar ilk önce cevap verir ve bundan sonra yorumlar yapılır sorular sorulur.bence şuan olması gerektiği gibi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Fikirlerinizi belirtmeye devam edin. Ben sadeleştirilmesi konusunda fikrimi değiştirmeyeceğim. Skype, Msn vs bu görseller de sadeleştirilsin. Top yekün kaldırılması şart değil. Ben sadece sadeleştirilmesi gerektiğini belirtiyorum. Sıraladığım maddeler de benim kendi fikirlerim. Gerçekleştirilmesi şart değil. Forum tasarımının çok fazla görsel içerdiği konusunda diretiyorum.

Edit: Olması gerektiği gibi olan yerler var, olmayan yerler var. Değişiklik her zaman iyidir. Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir E turkishwat da work and travel konusunda bir efsane olduğuna göre...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Şahsen sadeliği seven bir insan olduğum için tasarım konusunda epey seçiciyimdir. Bu sebeple "Hayır, memnun değilim." olarak kullandım oyumu. Beni sinir edecek kadar bir sorun yok fakat çok olumlu da düşünmüyorum açıkcası bu konuda. Arkadaşın dediği gibi bazı butonlar sadeleştirilebilir. Ben şu ana kadar msn,skype vs butonlarını bir kez bile kullanmadım. Bu butonlar sadece profillerde olursa site adına faydalı olur diye düşünüyorum. Tema da bir değişiklik te yapılabilir. Belirli periyotlarla görsel değişikliğin insana yararlı olabileceği bilimsel olarak kanıtlanmış Zararını görmeyiz diye tahmin ediyorum. Elinizde imkan varsa bence bunları gerçekleştirin, olmadı Bize Her Yer TRABZON.

edit: hayır falan dedim ama "trabzon"sal açıdan tema renkleri hoş :P
    Konu JazzL tarafından (10-05-2011 Saat 03:40 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: trabzonizm

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Flash reklamlar kullanımı cok zorlastırıyor gerek bilgisayarda gerek cep telefonunda...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

genel olarak memnunum ancak yeni bir tema hoş olabilir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kaş yapalım derken göz çıkarmayalım
    ben genel olarak memnunum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu forumda asıl amaç bilgi edinmek ve paylaşmaktır ama speedy gonzalez arkadaşıma katılıyorum temanın daha sade olmsaı benimde tercihimdir. bizimki sadece öneridir yönetici arkadaşlardan konu ile ilgilenmeleri rica olunur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Oylamada son durum fifty fifty

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bence tek sorun şudur : herhangi bir konuda yorum yapmak veya soru sorduktan sonra başka bir kişinin msjına alıntı yaparak cvp verdiginde msj sahibine ileti gönderilmesi lazım.çünkü msjı yazan kişinin daha sonra bunu farketmesi daha iyi olacaktır..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)