Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yardım !!! chicago dan montnaya otobüs yada tren

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yardım !!! chicago dan montnaya otobüs yada tren

bugün vize görüşmem vardı ve çok şükür vizeyi aldım şimdi sadece uçak bileti almak kaldı. çalışacağım yer montana da glacier national park... direk uçakla montana ya gitmeye kalkssam çok uçuk bi bilet fiyatı çıkıyo bende chigago gidiş dönüş bileti alıp ordan amtrak yada greyhound ile montana ya geçme planı yaptım. bugün vize görüşmesinde 2. kez giden bir arkadaş greyhound a binme hep zenciler oluyo ve yer filan vermiyolar dedi gerçekten de böyle mi? amtrak ile arasında da 150 dolar filan fark var sizce ne yapmalıyım? ikinci sorum şirketimin bulduğu chigago gidiş dönüş ve 1 kez tarih değişimi ücretsiz bilet 640 euro ben internetten araştırdım ve 605 euro ya buldum tabi tarih değişimi filan yok sinternetteki bilete güven olur mu ve tarih değişimi için 35 euro verilir mi sorularım bunlar ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Chicago'dan otobüs veya trenle Montana'ya gitmeye kalkarsan, yazın yarısını yolda geçirirsin. Benim tavsyem New Yok gidiş dönüş bilet al. Ondan sonra New York'dan bağımsız bir uçak biletiyle Montana'ya geç.

Bir not: İlk sene uçakta tanıştığım bir arkadaş, 3 bayan arkadaşın New York'tan Montana'ya trenle gitme gafletlerinde bulunup 3 günde vardıklarını söylemişti. Amerikayı Türkiye zannetmeyeim

edit: Kontrol ettim amtrak 23 saat civarı sürüyor.
    Konu ayhn tarafından (18-04-2011 Saat 10:01 PM ) değiştirilmiştir.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı nedimsogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün vize görüşmem vardı ve çok şükür vizeyi aldım şimdi sadece uçak bileti almak kaldı. çalışacağım yer montana da glacier national park... direk uçakla montana ya gitmeye kalkssam çok uçuk bi bilet fiyatı çıkıyo bende chigago gidiş dönüş bileti alıp ordan amtrak yada greyhound ile montana ya geçme planı yaptım. bugün vize görüşmesinde 2. kez giden bir arkadaş greyhound a binme hep zenciler oluyo ve yer filan vermiyolar dedi gerçekten de böyle mi? amtrak ile arasında da 150 dolar filan fark var sizce ne yapmalıyım? ikinci sorum şirketimin bulduğu chigago gidiş dönüş ve 1 kez tarih değişimi ücretsiz bilet 640 euro ben internetten araştırdım ve 605 euro ya buldum tabi tarih değişimi filan yok sinternetteki bilete güven olur mu ve tarih değişimi için 35 euro verilir mi sorularım bunlar ...
    MERHABA,

Birinci tavsiyem greyhound hakkında. evet pek konforlu değil ama zencilerin falan yer vermemesi gibi bişey yok. ben çok sayıda otobus kullandım bir kez bile sorun yaşamadım.

İkincisi ise 1 defa ya mahsus bilet değişimi garantiyse 35 euro daha fazla veririm ben olsam. internetten aldığın bilete de tabii ki güvcen olur ama değişim yapma ihtimali olursa bu sefer 35 eurodan fazla ceza ödeyebilirsin, şimdi en azından 35 euro fazla vericeksin ve değiştirme hakkın var. orada tatil süreni değiştirebilir istediğin zaman da dönebilirsin. amtrak la gidersen de koltuklar falan konforlu ve rahat tamam ama bu kadar farka deyecek kadar değil bence.

Tecrubelerimi aktardım umarım bir fikir verebilmişimdir. Artık karar senin ve vizen de hayırlı olsun bu arada. darısı benim ve diğer arkadaşların başına artık
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biliyorum çok uzun sürdüğünü ama geze geze giderim diye düşündüm amerikadaki uçak fiyatları nasıldır ki iç hatlar ...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chicago'dan otobüs veya trenle Montana'ya gitmeye kalkarsan, yazın yarısını yolda geçirirsin. Benim tavsyem New Yok gidiş dönüş bilet al. Ondan sonra New York'dan bağımsız bir uçak biletiyle Montana'ya geç.

Bir not: İlk sene uçakta tanıştığım bir arkadaş, 3 bayan arkadaşın New York'tan Montana'ya trenle gitme gafletlerinde bulunup 3 günde vardıklarını söylemişti. Amerikayı Türkiye zannetmeyeim

edit: Kontrol ettim amtrak 23 saat civarı sürüyor.
    kesinlikle uçakla gitme fikrine katılıyorum. ben seyahat sürelerini hesaplamadan cevaplamıştım hatta baglantılı uçuş alırsan da uygun bir fiyat olur sanırım 2. uçuşunda. en azından uçuşun rötar yapsa bile gideceğin yere sıradaki ilk uçuşa kaydırırlar seni. ama bağımsız alırsan böyke bir durumda biletinin yanma ihtimali var.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekkür ederim kayhan86 içimi rahatlattın gerçekten sende inşallah alırsın vizeyi ....

BannedUser
    Guest

CHICAGO DAN montanaya amtraklada gıdersın hem glacıer parkta durakta var ama 1 gün sürüyor galiba ben geçtim glacier parktan

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Valla hocam aynen vizen hayırlı olsun..Arkadaşın da dediği gibi darısı bizim başımıza.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amtrakla 470 dolar greyhound la 212 dolar tutuyo gidiş dönüş otobüs 10 saat daha ge. gidiyo tabi bu gidişle greyhond ile chicago montana arasını gidecez gibi ...

BannedUser
    Guest

ne 470 dolar mı ben seattle ny aldım 420 dolara bir yanlıslık yapma.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gidiş geliş 470 oluyo uçak ondan daha ucuz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)