Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ucuz Biletin Yahnisi !!!!

BannedUser
    Guest

Standart Ucuz Biletin Yahnisi !!!!

Şimdi ben ucuz bilet alma taraftarıyım her zaman ama dikkat ettiğim hususlar var ki bunlardan en önemlisi dönüşü esnek bilet. Piyasada şu anda 420 euro ya NY biletleri falan dolasıyor. Bunda dikkat edilmesi gerekenler.

1. Dönüş tarihi esnek mi ? Çünkü bazı biletlerin tarih değişikliğinde ceza bile kabul olmuyor. Yani tarihi değiştirmek imkansız. Promosyon bilet oldugundan. Fakat acentalar bunları öğrencilere yalan dolanla kakalıyor.

2. Sahte kredi kartı ile bilet alan şahıslar var. Bunada dikkat etmek gerek.

(2009 Yılında Alaska gidecek 6 kişiye sahte kredi kartı ile bilet alınmıştır ve bu kişiler havaalanında tutuklandılar.Kişileri 1e1 tanıyorum.)

Konu BannedUser tarafından (13-04-2011 Saat 03:26 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2 yıl esnek olmayan bilet aldım. Geçen yıl 960 liraya almıştım, geçen yıl alınan en ucuz biletlerdendir Benim açımdan sıkıntı çıkmadı, o tarihlerde gidip geldim. Ama esnek olması faydasına tabii ki kişinin...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Peki aramızdaki internshipçiler ne yapsın ben dahil? İş başı 9 mayıs dönüş bileti gene mayıs içinde olucak ama bir sene sonra. Ancak sistemden mart ortası gibi bir tarih alınabiliyor maksimum. Marttan sonrasına sarkıtılabilir mi biletler? Meçhul. Tek yön alsan, astarı yüzünden pahalıya gelecek. Öbür yandan mart tarihini değiştiremezsen biletin dönüşü yanar gene bilet almak zorunda kalırsın, üstüne bir de gidiş dönüş pahalıya bilet aldığınla kalırsın. Daha kalın kaçar yani... İki ucu kirli kulak pamuğu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yapman gereken eger bulabilirsen donus tarihi esnek olan bir bilet almak.. ya da 50-100 euro gibi rakamla degisim yapilan bilet almak.. donus tarihin yaklastiginda gider tarihi degistirebilirsin istedigin gibi.. tabiki bu soyledigim kesin donecem diyenler icin.. eger donme niyetin pek yoksa ya da belirsiz se bosuna alma tek gidis yeterli..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapman gereken eger bulabilirsen donus tarihi esnek olan bir bilet almak.. ya da 50-100 euro gibi rakamla degisim yapilan bilet almak.. donus tarihin yaklastiginda gider tarihi degistirebilirsin istedigin gibi.. tabiki bu soyledigim kesin donecem diyenler icin.. eger donme niyetin pek yoksa ya da belirsiz se bosuna alma tek gidis yeterli..
    zaten internshipciLerin birçoğu dönmüyor.. greencard yada benzer seyLeri aLmaya uğrasıyorLar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten internshipciLerin birçoğu dönmüyor.. greencard yada benzer seyLeri aLmaya uğrasıyorLar..
    Valla gideceğimi duyan herkes kendinden (ve nasıl oluyosa benden de)gayet emin: "Sen şimdi gidicen kesin dönmessin.. " diyolar. Ama ben henüz öyle bir karar vermedim. Öyle bir planım da yok henüz. Ama gidince fikrim değişir mi orasını bilemiyorum tabi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "dönüş tarihi esnek" olan biletleri expedia gibi siteler üzerinden alma imkanımız oluyo mu peki? Yoksa acente kanalıyla mı alabiliyoruz sadece?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benimde merak ettigim bir soru bu arkadaşlar..esnek tarihli biletleri acentadan mı almak lazım???

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mklasl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde merak ettigim bir soru bu arkadaşlar..esnek tarihli biletleri acentadan mı almak lazım???
    ekobilet.com bak sonra herhangi ofisini ara, sor, öğren.

ekobilet.com 3 gün esnek fiyatına bak sonra expedia.com aç esnek baktığın tarihlerde uygun olan tarih ne ise expedia'ya aynısını gir bak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ekobilet.com bak sonra herhangi ofisini ara, sor, öğren.

ekobilet.com 3 gün esnek fiyatına bak sonra expedia.com aç esnek baktığın tarihlerde uygun olan tarih ne ise expedia'ya aynısını gir bak.
    ben öyle yaptım expedia daha ucuzdu
    bide new yorktan sonraki aktarmamı new york - minnesotayı'da expediadan aldım amtrak 33 saatte gidiyor 188$... uçak 3 saatte gidiyor 187$'a aldım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben ucuz bilet alma taraftarıyım her zaman ama dikkat ettiğim hususlar var ki bunlardan en önemlisi dönüşü esnek bilet. Piyasada şu anda 420 euro ya NY biletleri falan dolasıyor. Bunda dikkat edilmesi gerekenler.

1. Dönüş tarihi esnek mi ? Çünkü bazı biletlerin tarih değişikliğinde ceza bile kabul olmuyor. Yani tarihi değiştirmek imkansız. Promosyon bilet oldugundan. Fakat acentalar bunları öğrencilere yalan dolanla kakalıyor.

2. Sahte kredi kartı ile bilet alan şahıslar var. Bunada dikkat etmek gerek.

makroklima, Sahte kredi kartı ile bilet alan şahıslar var. Bunada dikkat etmek gerek. bu nasıl oluyor anlamadım ?

BannedUser
    Guest

İşte el altından telefonla satan kişiler var ya da kıytırık sitelerde satış yapan insanlar var bu kişiler. 300*400 euro bilet satıyorlar sahte kredi kartı ile. 2009 da 6 kişinin başına geldi bu ve havaalanında tutuklandılar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte el altından telefonla satan kişiler var ya da kıytırık sitelerde satış yapan insanlar var bu kişiler. 300*400 euro bilet satıyorlar sahte kredi kartı ile. 2009 da 6 kişinin başına geldi bu ve havaalanında tutuklandılar.
    ilginçmiş bayramlarda otogarda otobüs bileti satılıp otobüsün hiç olmaması durumu gibi bişi... sahte kredi kartı değilde sahte bilet galiba ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

sahte kredi karti degilde soyle olur,siz ucak bileti parasini pesin odersiniz 2.sahis ise 3. sahsa ait kredi karti ile alirsa ve 3. sahis duruma uyanirsa ve sikayetci olursa olan hava alaninda 1. sahisa olur

anlatabildim mi?

BannedUser
    Guest

Buda mantıklı adamdan habersiz mil puanı kullanmak olabilir mi acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)