Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17 mart Ankara Vize Görüşmesi İlginç

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 17 mart Ankara Vize Görüşmesi İlginç

Merhaba arkadaşlar şöyle başlıyım bugun Ankarada vize görüşmem vardı.Daha önce de yazmıstım heyecanlıydım.Ankaradakiler vermiyor orda herşey çok zor diye öyle bir şey yok, bunu aklınızdan çıkarın ama benim başıma daha ilginç bir olay geldi şöyle anlatıyım hem düşüncelerinizi söyleyin hemde sorularım var bunlara cevap verirseniz sevinirim.
    Randevu saatim 1:30 görüşmeye ablamla gittim,ablam beni kapının önünde bekliycekti.herneyse girdim içeri her şey çok güzel belgeleri veriyoruz sıra numarası veriyolar işte bunlar bilinen şeyler sonra benim sıram geldi toplam da 2 tane net soru sordu bana. Bir diğer soruda: kitapcık veriyolar bunu okudun mu diye, bende okudum dedim başka bir şey yok imzaladılar ve ups ye gittim her şey çok güzel sevinçliyim memur başarılar falan dedi şimdi geldik asıl yere çıktım konsolosluktan dışarı ablam bekliyor sarıldım ablama işte geçtim falan çok güzeldi geçti falan, sonra dedim abla bi fotomu çeksene fotograf makinasıyla gelmiştim dedim konsoloslugun onunde guzel bı fotogramız olsun (demez olaydım )ablam çekti orda poliste bakıyor sonra polis çağırdı beni dedi yasak gormuyormusun kucuk bi tabela asmıslar gozukmuyor dedım,gormedık ozur dılerım dedim sil fotografı dedi . Gosterdım,sıldık gozu onunde sonra benden kımlık ıstedı verdım kımlıgı aynı sekılde ablamı da cagırdı ondanda kımlık ıstedı Ankara da doktora yapıyor,ben de Makina müh okuyorum herneyse adam bekleyin burda dedi.Aldı kimlikleri içeri girdi bekledik baya bi sonra bi adamla birlikte geldiler kimliklerimizin arkalı onlu fotokopileri çekmişlerdi..Adam büyük ihtimalle elçilikte üst kademede bir kişiydi.İşte bana vize saatimi falan sordu bende soyledım sonra nerde kalıyorsunuz falan diye sordu.Bizde söyledık herşeyi. bizde bi problem olmadıgını anladılar heralde işte polis sonra dedi aslında bu tabelayı daha buyuk yaptırsak ıyı olur falan dıye bız onlardan cok ozur dıledık sonra polis memuru da gıdebılırsınız beklettık ozur dılerız gıbı bı ıfade kullandı ve ordan ayrıldık.

Şimdi birincisi sakın ola konsolosluk onunde foto çektirmeyin

İkincisi bu benim vize alamam gibi bir sonuçla sonuçlanır mı cevaplarınızı bekliyorum hemen hemen herkes düşüncesini yazarsa sevinirim bilenler de nasıl bir sonuçla karsılasırım bir fikir yürütürlerse sevinirim.Sonuçta benim vize kagıdımı onayladı ben guvenlık sorusturmasına takılır dıye dusunuyorum

Anlıycagınız hevesım kursagımda kaldı boyle tam geçtik derken böyle bir olay geldi başıma bu arada vıze mulakatına gırecek arkadaslara başarılar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok öyle bırsey.resım cektırdın dıye senın vızenı ıptal edemezler.yandı gülüm keten helva

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne bileyim güvenlik soruşturmasına takılır mı diye soruyorum bu soruşturma çok uzun sürüyor mu ki nasıl bi olay bu güvenlik soruşturması neden yapılır ne zaman yapılır güvenlik soruşturmasına takıldıgını nerden anlarım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

güvenlık sorusturmasının amacı,senın ısmıne soyısmıne benzer,sorunlu kısılerın amerıka ıle yada baska ulkeler ıle sorunlarından dolayı senın de takılman oluyor.Bu genelde kısa surmekle beraber baya uzun surenler de oluyor.nasıl takıldıgını da bugun gırdıysen mulakata yarın elınde olması gerekıyor,en kötü salı günü elınde olmazsa pasaport bilki takılmıssındır ki konsoloslugu ararsın sorar ögrenırsın.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hangi sorulari sordular ve ortalaman kacti?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ortalamam 2.88 idi burda 3.51 ile alamayan arkadaşı görünce endişelenmiştim ama görüşme salonununa girdiğimde o kadar heyecanlı değildim sakindim
    geçtim görevlinin karşısına
    Görevli(G)
    Ben (B)
    B:Hi
    G:hi
    G:where do you go to work ?
    B:yapacagım işi gidecegim yeri hangi firmada çalıştıgımı soyledım hemen
    G:nerede okuyorsun
    B:şehrini ve okulun adını soyledım bide bölümümüde araya serpiştirdim

sonra baya bi bekledik görevli ekrana benımlı ılgılı seylere bakıyordu. Bende dusundum aaba bıseyler desem mı artı olarak ama ne dıyecegım o konusmuyor ben konusmuyorum bari ucuncu sınıf oldugumu soylıyım dedım soyledım

sonra bir soru daha geldi bir kitapcık vermislerdi

G:did you read it?
    B:i read ,it s very helpful

dedim ve Ds belgemi imzalamaya basladı imzaladı muhrunu bastı ve sevımlı bır sekılde temennılerını iletti ve ups kargoya gıtmemı soyledı bende guler yuzlulukle tesekkur ettım .
    Bana göre orda görevlinin etkilenme kısmı bir benim durusum hiç heyecanlı degıldım ve sureklı gulumsuyordum durus onemlı dıye dusunuyorum 2.si ise diploma notum olabilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thomas holliday mi adamın adı hafif kilolu kızıl sakal kel bi adam tam eski kovboy filmlerindeki adamlar gibi)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet o adamdı iyi birine benziyordu .Bi açıklama yapcak yokmu benım vıze gelırmı ups hareketlılıgıne baktım herhangı bır hareketlılık yok normalde Ds belgem imzalandı özellikle MAKROKLİMA senin yorumunu bekliyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

endiselenmene gerek yok bence

BannedUser
    Guest

Alıntı ccsiar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet o adamdı iyi birine benziyordu .Bi açıklama yapcak yokmu benım vıze gelırmı ups hareketlılıgıne baktım herhangı bır hareketlılık yok normalde Ds belgem imzalandı özellikle MAKROKLİMA senin yorumunu bekliyorum
    UPS kargoları saat 17.00 dan sonra hareketlılık gosterır bazende gostermez her zaman sıze verılen UPS numarası ıle takıp edemeyebılırsın. Yani su an pasaportun cıkmıs olabılır yarında belkı elıne ulasır. Insallah vızenı almıssındır bu buyuk maceradan mahrum kalmanı hic istemem.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben 3.51 ile alamayan arkadaşı merak ettim nie vermedıler kı.. ayrıca son sınıf mısın?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 3.sınıfım evet dedıgın gıbı makroklima bugun 17 den sonra vıze ups kargoya verılmıs gelen mesajda da yarın elıme ulascakmıs konsolosluktan cıkar cıkmaz maceralı yolculugum basladı galiba

BannedUser
    Guest

Alıntı ccsiar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3.sınıfım evet dedıgın gıbı makroklima bugun 17 den sonra vıze ups kargoya verılmıs gelen mesajda da yarın elıme ulascakmıs konsolosluktan cıkar cıkmaz maceralı yolculugum basladı galiba
    B]iyi madem saat 17 tutturmusum bıde aldıgını tutturursam tamam kardesım [/B]

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen dedıgın gıbı makroklima geldi vizem şirketimin adresini vermiştim emaıl attım geldıgını soyledıler sımdı sırada Inş butun herkes alır da vızesını bı sorun yasamazlar sımdı sıra ucak bıletı kısmında nedıyon maklıma hemen almalımıyım su thy 600 kusur euorluk bıletlerınden yoksa beklemelımılıyım sen nedıyon sen aldın mı ucak bıletını

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)