Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 391 ile 420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taharet musluğu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw Starbucks bardağı bana aitdi sanırım ama PİPET filan yok aga sonra yanlış konuşurlar hakkımda editle mesajını lütfen pipetsiz Starbucks olcak

ABD bilse bu konunun bu kadar tartışıldığını yasa çıkartırdı zannedersem
    ha ha ha düsünsene florida eyaletinde tuvalete pipetli bardakla gırmek yasak

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bizim gibi bi kaç cins türkü görürlerse elinde Starbucks bardağıyla helaya girerken yasaklarlar sanırım
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

yaw Starbucks bardağı bana aitdi sanırım ama PİPET filan yok aga sonra yanlış konuşurlar hakkımda editle mesajını lütfen pipetsiz Starbucks olcak

ABD bilse bu konunun bu kadar tartışıldığını yasa çıkartırdı zannedersem
    yok abi starbucks seninde pipet semihin..
    hani el sürme olayından tiskiniyormuş ya abd liler bizde senin yöntemini pipetle geliştirerek Abd standartlarına uydurduk
    hatta ortasından kırılan pipet lazım dedik açıyı yakalamak zor olmasın diye
    bu yöntemleri abd de ilk TW cılar denicek sonra tüm watcılar icin seri üretime gecicez

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

çok başarılı patenti bana ait herkes biliyor bunu birkez daha burdan duyurayım ne olur ne olmaz Pipetin patentide de Semih in olsun onu istemiyorum,,,özel reklam bile alırız o bardakların üzerine çok kalıcı olur o reklamlar tutarda hee.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok abi starbucks seninde pipet semihin..
    hani el sürme olayından tiskiniyormuş ya abd liler bizde senin yöntemini pipetle geliştirerek Abd standartlarına uydurduk
    hatta ortasından kırılan pipet lazım dedik açıyı yakalamak zor olmasın diye
    bu yöntemleri abd de ilk TW cılar denicek sonra tüm watcılar icin seri üretime gecicez
    yok canım artık pipetle açı falan zor olur bence amazonda daha iyisi var.

Tecrübe Puanı
    23

reklam almak mantklı ama onun üstüne reklam verecek kac şirket cıkar
    bu arada artık yeni fikir cıkmıyorsa ortak Taharet muslugu bildirgesi hazırlayabiliriz artık
    destekleyenlerde bunu imzasına gecer bi zahmet
    ya semih yine nerden canlandırdın şu konuyu ya buraya blaştım mı cıkamıyorm

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen bu konu bağımlılık yapıyor ohoo sen bardakları yap bakalım işletmelerin amacı nedir? tüketicilerin ilgisini üzerlerine çekmektir. Bunu çeşitli şekillerde yaparlar,işte ilginç olan nedir

1- tuvalate bardakla girmek (türklerden başka kimse düşünmemiştir belki)
    2- bardağa reklam almak insanların zihinlerinin boş olduğu,en önemli kararları nerde verirler

düşününsenize Minute Maid reklam veriyomuş bardağa ve reklam ın propagandası da şöyle olsa "Minute Maid, Bir meyve suyundan beklediğinizden daha fazlası, bağırsakları çalıştırır,sindirimi kolaylaştırır ayrıca temizler,,,"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen bu konu bağımlılık yapıyor ohoo sen bardakları yap bakalım işletmelerin amacı nedir? tüketicilerin ilgisini üzerlerine çekmektir. Bunu çeşitli şekillerde yaparlar,işte ilginç olan nedir

1- tuvalate bardakla girmek (türklerden başka kimse düşünmemiştir belki)
    2- bardağa reklam almak insanların zihinlerinin boş olduğu,en önemli kararları nerde verirler

düşününsenize Minute Maid reklam veriyomuş bardağa ve reklam ın propagandası da şöyle olsa "Minute Maid, Bir meyve suyundan beklediğinizden daha fazlası, bağırsakları çalıştırır,sindirimi kolaylaştırır ayrıca temizler,,,"
    biliyoruz ki reklamın iyisi kotusu olmaz patlama yasanır bence amerikada
    bencede bildirgeyi hazırlayalım zirve yaptık zaten

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hazırlayın arkadaşlar da yaptığımız iş aslında önemli bir meseleye parmak basıyor,,,yarın son finalim var ondan sonra hazırlayalım

Tecrübe Puanı
    23

harbi hazırlıyoruz mu şirket secim yönergesi tarzında
    Taharet Bölgesi Temizleme Yönergesi magdur olmamak icin okuyunuz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

durun bi dk kıpraşmayın
    daha pratik bi çözüm.
    tazyikte son nokta bakınız.....

Customer Image Gallery for Bidanit - The Simple Way to Convert Your Toilet to a Bidet

bu arada bidet diyorlarmış teharet olan klozetlere ogrenmıs olduk

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Reklama girecek ama üzgünümmm

Koçtaş' ta satılan ECA' nın çıkardığı yeni bir ürün var...Almak isteyenler için.....
    Daha önce dikkatimi çekmemişti sanırım yeni...

ECA Uzun Ara Taharet Musluğu - Uzun Ara Taharet Musluğu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şöyle fonksiyonlara sahip olanları da varmışşş....

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle fonksiyonlara sahip olanları da varmışşş....

semihin el cıkması fikri kadar gelişmiş olmasa bile o yolda atılmış ilk elle tutulur adım

ama müzik konusu biraz tehlikeli aynı müzigi dinleyip ondan sonra pavlovun köpegi gbi koşullanma olabilir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

semihin el cıkması fikri kadar gelişmiş olmasa bile o yolda atılmış ilk elle tutulur adım

ama müzik konusu biraz tehlikeli aynı müzigi dinleyip ondan sonra pavlovun köpegi gbi koşullanma olabilir
    tebrik ediyorum olaya bilimsel açıdan bakmışsın tamamen katılıyorum
    benım fıkır ıcnde bir duğme koyabilirlerdi eger bu forumu okusalardı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu arada aramızda muhendisler varsa forumu bastan sona kadar okuyup tawsiyelere göre bir prototip hazırlayabilirler ne dersiniz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Taharet musluğu ile ilgili olarak yukarıdaki fotoğrafın alındığı sitede bulunan güzel bir kompozisyonu! sizlerle paylaşmak istiyorum..

Telih hakkı için;
    Bu yazı "http://blog.milliyet.com.tr/Print.aspx?BlogNo=124897 sitesinden alınmıştır..

Misafirliğe gitmişsiniz ve bağırsaklarınız gıda tüketimlerinizi daha fazla içerde
    tutamayacaklarının sinyalini karın gurultusu ile size bildiriyor. Gurultudan bir
    sonraki sinyale gerek kalmaması için “Lavabo müsait mi?” diye soruyorsunuz
    ve esas hedefinizin lavabo değil de klozet olduğunu ev sahibine çaktırmadan
    kendinizi banyoya atıyorsunuz. Klozet ile buluştuğunuz ve ilk teslimatınızı
    yaptığınız an “oh be, hayat varmış” diyorsunuz. Elinizi şifona attığınızda
    şifonu çekmenizle beraber beklediğiniz floş sesinin gelmemesi ile beraber bir
    tedirginlik tüm bedeninizi kaplıyor. Acil durumda yapılması gerekenler listesi
    aklınıza geliyor ve ilk olarak çok sık arızalandığı için genelde kapalı tutulan
    rezervuar vanasını yokluyorsunuz.
    Daha önce klozet arızaları ile o kadar uğraşmıştınız ki, artık klozet arızalarının kendi çapında uzmanı sayılırdınız.
    Kaldığınız evlerde metreküplerce su bu tarz arızalar yüzünden klozetlerde israf olmuştu. Özellikle klozet
    bölgesinde meydana gelen arızalar sayesinde birçok tesisatçının çatalını görme talihsizliğini de yaşamıştınız.
    Rezervuar vanasının açık konumda olduğunu anlamanız ile hayal kırıklığınız 2 kat artıyor. Misafirliğe gittiğiniz
    evin sahibinin elinizi yıkamak için girdiğinizi sandığı banyoya doğru “Hay Allah, sular kesilmiş, istersen demlik ile
    su getireyim” seslenişi ile hayal kırkılığınız tavan yapıyor ve az önce sarf ettiğiniz “hayat varmış” sözü aklınıza
    geliyor.
    Evde hanımın klozet kapağını kaldırmanız için defalarca yaptığı uyarılara uymamanızın hayat tarafından verilen
    bir cezasını yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Kaldırmadığınız klozet kapağı için karınız size lanette bulunmuştu ve
    böyle bir konuda ancak böyle lanetlenebilirdiniz.
    Daha önce birkaç kere restoranda veya alış veriş merkezinde su var zannederek hoyratça avucunuza sıktığınız
    sıvı sabun ile şap gibi kalmışlığınız vardı ama bu durum sıvı sabunlu el ile şap gibi kalma vakasından çok daha
    vahim bir durumdu.
    Gözünüz hemen teslimatı bölge kanalizasyonuna gönderebilecek bir su birikintisi arıyor. Büyük bir ümit ile
    baktığınız vileda kovasının boş olması yaşadığınız talihsizliğe tuz biber ekiyor. Banyo penceresinden kendinizi
    apartman boşluğuna atarak kaçma veya intihar etme fikrinden kısa sürede vazgeçiyorsunuz. Demlik ile elinizi
    yıkamanız için su getirmeyi öneren ev sahibinden cesaretinizi toplayarak bir kova su istemeye karar
    veriyorsunuz. Daha birkaç dakika önce ev sahibi ile memleketi kurtaran bir insan olarak düştüğünüz durumu
    kabullenemiyorsunuz. Kendinizi resmen muhabbetin içine etmiş gibi hissediyorsunuz.
    İngiltere’ye bir iş için gittiğinizde İngiliz kanalizasyonuna yaptığınız ilk teslimattan sonra elinizi klozetin yanına
    attığınızda taharet musluğu vanasını bulamamış ve bir anda ayağa kalkıp klozetin taharet musluğu olan
    bölgesinin dümdüz olduğunu görmeniz ile kendinizi İngiltere’de taharet musluğu olmayan tek defolu klozete
    oturan talihsiz Türk ilan etmiştiniz. Ziyaretiniz sırasında utana sakına sorduğunuz arkadaşlarınız oturduğunuz
    klozette herhangi bir defo olmadığını, taharet musluğunun İslami ülkelere has bir uygulama olduğunu size
    nazikçe izah etmişlerdi. O andan itibaren İngiltere gözünüzde taharet musluksuz bir ülke olarak belirmişti ve
    sokakta gördüğünüz İngilizlerin taharet musluğu olmadan yaptıkları temizliğin sizin temizlik anlayışınız ile
    bağdaşmasının mümkün olmadığına karar vermiştiniz. Sizin için taharetsiz bir hijyen asla tam sağlanmış bir
    hijyen olamazdı.
    Bu arada mimar bir arkadaşınızın hararet musluğu diye telaffuz ettiği nesnenin gerçek adının taharet musluğu
    olduğunu Üniversitedeki malzeme bilgisi dersinde öğrendiğini söylediğinde de ne çok gülmüştünüz.
    Aynı arkadaşınızın başka bir arkadaşı (anlatıcı olayı anlatırken arkadaşımın arkadaşının arkadaşı diyerek olayı
    kendinden uzak tutuyorsa, olayı kendisinin yaşamış olma ihtimali çok yüksektir) sevgilisi tarafından terk edildiği
    gün alkol tüketen her talihsiz genç gibi, günü klozetin yanında mideyi ağızdan boşaltma nöbeti ile bitirmişti.
    Talihsiz genç alkolün etkisi ile tüm hijyen kurallarını ihlal ederek ağzını taharet musluğundan gelen su ile
    temizlemişti. Arkadaşınız bu olayı anlattığında çok gülmüştünüz. (terk eden sevgili adama taharet musluğundan
    gelen su ile ağzını bile temizletebilir)

Taharet ile ilgili anılarınız aklınızdan bir film şeridi gibi geçtikten sonra kova ile teslimatın gönderilmesi, az sulu
    ortamda hijyen sağlanması ve banyonun terk edilmesi yaklaşık 20 dakika sürüyor. Demlik ile su getirmeyi
    öneren ve kova ile su getirmek durumunda bıraktığınız ev sahibi ile tüm bu yaşanmışlıkların ardından “ee canım
    ne diyorduk, evet Ergenekon…” diye cümleye başlamak hiç içinizden gelmiyor. Müsaade istiyorsunuz ve kısa süre
    önce apartman boşluğundan terk etmeyi düşÃ¼ndüğünüz evi normal insanlar gibi giriş kapısından terk
    ediyorsunuz. Refleks olarak ayrılırken ev sahibinin elini sıkmak istiyorsunuz ama ev sahibi “hayatım ellerim yağlı”
    diyerek elinizi hava boşluğunda asılı bırakıyor.
    Akşam eve döndüğünüzde ilk olarak karınızdan klozetin kapağını kaldırmadan küçük tuvaletinizi yaptığınız anlar
    için özür diliyorsunuz. Karınız ne olduğunu öğrenmek istiyor ama siz kesinlikle yaşadıklarınızdan
    bahsetmiyorsunuz. Akşam yemeğinde uzun uzadıya memleketin su politikası ve barajlardaki su seviyesi
    konusunda ahkam kesiyorsunuz. Her zamanki gibi memleketi kurtarmaya devam ediyorsunuz.
    Konu aalpinistt tarafından (23-05-2010 Saat 10:08 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

okumuştum bunu süper yaw ama
    " THAT WHAT YOU REALLY BELIEVE IN ....... ALWAYS HAPPENS !!! AND THE BELIEF IN THE THING MAKES IT HAPPEN ".

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İlk başta tesisat sisteminin eksikliği paniğe yol açmıştı, nası ya?!?!! demiştim. Ancak bir arama yapınca bu konuyu buldum karşımda. Bidet olayı ikametgah için makul geldi. Islak mendil ve/veya bardak da mobil çözümler için ideal. Combo halinde maksimum verime ulacağından şüphem yok.

Yalnız şimdi arkadaşlar şöyle bir şey var... Vakti zamanında konuşulmuş tartışılmış, ve bir çok çözüm önerisi getirilmiş. Ancak sorun şu ki konu yarıda kalmış. Nasıl mı? E o kadar anlatan arkadaşlar gidip döndükten sonra "tecrübelerini" aktarmamışlar. Hangi yöntemi veya yöntemleri kullandınız? Ne tür sIKINtılarla karşılaştnız? Bunları da paylaşırsanız eğer konuya açıklık ve beraberinde kilit de gelmiş, bundan sonraki ihtiyaç sahipleri de okuyunca huzur bulmuş olur.

Öncelikle konuyu açan -ck- arkadaşımız olmak üzere, Fiorex, Aalpinist, cAv, beysin, ama özellikle ve kesinlkle master'ını bu konu altında yapmış olan Semih arkadaşımızdan ricamdır.

Bu arada hortlayacaksa böyle konular hortlasın dimi ama..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk başta tesisat sisteminin eksikliği paniğe yol açmıştı, nası ya?!?!! demiştim. Ancak bir arama yapınca bu konuyu buldum karşımda. Bidet olayı ikametgah için makul geldi. Islak mendil ve/veya bardak da mobil çözümler için ideal. Combo halinde maksimum verime ulacağından şüphem yok.

Yalnız şimdi arkadaşlar şöyle bir şey var... Vakti zamanında konuşulmuş tartışılmış, ve bir çok çözüm önerisi getirilmiş. Ancak sorun şu ki konu yarıda kalmış. Nasıl mı? E o kadar anlatan arkadaşlar gidip döndükten sonra "tecrübelerini" aktarmamışlar. Hangi yöntemi veya yöntemleri kullandınız? Ne tür sIKINtılarla karşılaştnız? Bunları da paylaşırsanız eğer konuya açıklık ve beraberinde kilit de gelmiş, bundan sonraki ihtiyaç sahipleri de okuyunca huzur bulmuş olur.

Öncelikle konuyu açan -ck- arkadaşımız olmak üzere, Fiorex, Aalpinist, cAv, beysin, ama özellikle ve kesinlkle master'ını bu konu altında yapmış olan Semih arkadaşımızdan ricamdır.

Bu arada hortlayacaksa böyle konular hortlasın dimi ama..
    yıkıLdım yaa geçen sene neLer kacırmısım ben buna biLe özeL konu acıLıp çözüm üretiLmiş.. hortLat birader konuyu hortLat.. =)) yıkıLdım harbiden yaa taharet musLuğu çözümLeri..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Okumadıysan hepsini oku.. Gece gece uykum kaçtı, komşular kesin uyanmıştır kahkahalarımdan!!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Okumadıysan hepsini oku.. Gece gece uykum kaçtı, komşular kesin uyanmıştır kahkahalarımdan!!
    yok birader 28. sayfadayız nba macı var smdi onu izLicem ama sabah kesin okurum konu zaten yıktı beni direk kafama sıkacaktım o derece

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

sabahın 6 sı bende dıskodan daha yenı geldım bende merak yaptım konuyu bende okuycam yarın

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabahın 6 sı bende dıskodan daha yenı geldım bende merak yaptım konuyu bende okuycam yarın
    Emre kesin oku bu konuyu baştan sona öLdüm bittim geberdim güLmekten.. semih4718 nickLi arkadas uzun zamandır foruma girmiyor sanırım.. burdan ona seLam oLsun pipetLi bardak ve aradan eL cıkması çözümüne koprum.. ama en cok güLdüğüm yorum: artık miLLet kahve faLan içerken arada bardağa bakıp " bu nasıL oLurki acaba" diycek.. yıkıLdım resmen.. iyi geceLer herkese butun yorumLarı okudum ama sabah oLdu nerdeyse

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende baştan sona okudum böyle önemli bir konu için üretilen çözüm önerileri ve yapılan komik yorumlar çok iyi özellikle sırt çantalarda 3 metrelik boru

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ancak asıl önemli olan şu an, o üretilen çözüm önerilerinin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek..! O yüzden o arkadaşların gelip test sonuçlarını bildirmeleri lazım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Ancak asıl önemli olan şu an, o üretilen çözüm önerilerinin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek..! O yüzden o arkadaşların gelip test sonuçlarını bildirmeleri lazım
    waLLa orda bende kendimce çözümLer buLmuştum.. yaLnız ben orda taharet musLuğu oLmadığını biLmiyordum iLk tepkimi görmen Lazımdı resmen kafama sıkıodum nereye geLdik La biz die

Tecrübe Puanı
    23

bu konu bilinç altıma öyle işledi ki başlığı görünce bile direk kahkayı patlatıyorum artık

gecen sene ne makarasını cevirmiştik bilhassa semihin katkılarıyla baştan okursanız hoşunuza gider sizinde

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bu konu bilinç altıma öyle işledi ki başlığı görünce bile direk kahkayı patlatıyorum artık

gecen sene ne makarasını cevirmiştik bilhassa semihin katkılarıyla baştan okursanız hoşunuza gider sizinde
    okumazmıyız cav hepsini okudum dedim neLer kacırmısım gecen sene oLayda sende varsın.. ee naptınız usa de işe yaradımı pipetLe açı tam hizaLanıyormu semih nereLerde geLsede yazsa

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı seasse_89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bİlmeden gitseydim kafayı yerdim scaba bi yerde var da cok teknolojik bişi yapmış adamlar da ben mi goremorum bbulamıyorum derdim kesin
    Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    calgonit kireç sökücü aldım bende

pohahahaha cok bomba olmus konu ya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks