Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ss karti cikaramama???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Ss karti cikaramama???

Daha once wat'a katilip da ssn almamis olan var mi acabs? Oyle bir durumda ne gibi problemler cikar?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Benim arkadasimda olmustu gecen yil .Ofise gidip durumunu bildir en azindan numarani ogrenebilirsin .O olmuyorsa ssa.gov 'dan numara bulup ara .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha once wat'a katilip da ssn almamis olan var mi acabs? Oyle bir durumda ne gibi problemler cikar?

birseylere basvurdugunda sorun cıkıyor kesınlıkllee...bankaya dmv ye felan...o zaman sorun cıkıyor...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kart cikaramamadan kastim numaraya basvuramamak. vizesinin dolmasina 2 gun kala basvurdu arkadas dolayisiyla kabul etmediler. yani wat yapip da ssn alinmazsa nolur?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

senin orda resmi olarak yapicagin bir cok iste ssn numarasi gerekiyr..hatta vergi iadeni unut derim sana turkiyeye donunce..cunki ssn gerekli yine
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birseylere basvurdugunda sorun cıkıyor kesınlıkllee...bankaya dmv ye felan...o zaman sorun cıkıyor...
    donuste bı sorun olurmu dersen aynen vergi iadesinde sorun cıkıyorr
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bi daha amerikan vizesi alamamak gibi bi durum var dediler. bunu merakediyorum asil. vergi iadesi olmadigini bilioyurm ama. bi de bu saatten sonra yapilabilecek bi durum var mi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bunu son olarak yıne ssn ofıse bıldırmek lazım en azından haberlerı olsun yanı...
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart social security numaram yok vergi iade nasil olacak?

Merhaba

Arkadaslar ssn numaraniz herhangibi bir sebebten dolayi cikartamadiginiz zaman odemis oldugunuz verginiz icin hala basvurabilirsiniz.
    Gecici SSN numarasi atanma islerimi oldugu icin Biraz daha gec ve biraz daha maliyetli olarak yine vergi iadenizi alabilirsiniz.

saygilarimizla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar benım ss numaram cıktı ama kartımı almamıstım ıs ten erken ayrıldıgım ıcın. bu vıze de sorun olur mu.ya da anlarlarmı yanı ....ss kartımı amerıkaya gıdınce cıkartabılırmıyım hemen ...herhangı bır ss ofısınden yapabılırmıyım.

BannedUser
    Guest

Alıntı istkesik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım ss numaram cıktı ama kartımı almamıstım ıs ten erken ayrıldıgım ıcın. bu vıze de sorun olur mu.ya da anlarlarmı yanı ....ss kartımı amerıkaya gıdınce cıkartabılırmıyım hemen ...herhangı bır ss ofısınden yapabılırmıyım.
    Sen sanırsam ss card yerine geçen A4 kağıdı aldın. Ofise adres vermiş olman gerek orayı aradın mı hiç gelmiş mi card, unutma ss card orada kimlik kartı gibi değerli birinin eline geçerse kötü emelli başına bela olabilir. Bence akıbetını öğren kartının.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geldi ama ben daha sonra ayrıldıgım ıcın alamadım. buyuk bır ıhtımal gerı gonderdıler kartımı. cunku baskasının elıne gecmz.katıldıgım program kamptı.

BannedUser
    Guest

geldi ama ben daha sonra ayrıldıgım ıcın alamadım. buyuk bır ıhtımal gerı gonderdıler kartımı. cunku baskasının elıne gecmz.katıldıgım program kamptı.
    Hangi SS ofisine başvurduysan direk orası ile irtibata geç ama genelde resmi kurumlar ABD de telden işlem yapmazlar. Bir şansını dene bakalım ne diyecekler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben artık gıdınce zaten almak ıstıyorum. burdan telefonla yapılmadıgını duymustum. hıc o rıske grmeyım daha cok karstırırım dıye korkuyorum.vıze gorusmesınde bu sorun olur mu. haberlerı olur mu yanı...erken donmustum sorarlarsa ne demelıyım sızce

BannedUser
    Guest

Hayır sorun olmaz. Vize görüşmesinde SSN falan bakmıyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tesekkur ederım.pekı erken dondugum ıcın bır oncekınde sorarlar mı neden dondun erken dıye. babam acıl hastalandı desem mı. memnun kalmadım demek ıstemıyorum.cunku kamp programı hıc guzel degıldı ...ymca dıye gecıyıor.kosulları hıc ama hıc mantıklı degıldı kazancı da ..bılseydım ılk bastan wat yapardım zaten ama gec olmustu bunu ogrenene kadar.
    pekı ben boston tafaına yakındım sımdı ohıo ya gtcem .ss kartımı ny a yakın yerdende cıkarabılırmıyım gdıp gorusup

BannedUser
    Guest

tesekkur ederım.pekı erken dondugum ıcın bır oncekınde sorarlar mı neden dondun erken dıye. babam acıl hastalandı desem mı. memnun kalmadım demek ıstemıyorum.cunku kamp programı hıc guzel degıldı ...ymca dıye gecıyıor.kosulları hıc ama hıc mantıklı degıldı kazancı da ..bılseydım ılk bastan wat yapardım zaten ama gec olmustu bunu ogrenene kadar.
    pekı ben boston tafaına yakındım sımdı ohıo ya gtcem .ss kartımı ny a yakın yerdende cıkarabılırmıyım gdıp gorusup
    Daha önceden çıkmış ssn varsa tekrar çıkarmana gerek yok. Eğer ilk kez çıkaracaksan ABD nin heryerinde ofisler var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

var cıktı. ss numaram. onu almk ıcın yanı ss kartımı , herhngı bır ofıse gtsem alabılırım ole mı

BannedUser
    Guest

hayır sanmıyorum. öyle çıkarıp vereceklerini. ama kesin bilgim yok. benım arkadasımında başına bi olay geldi ssn ile ilgili sadece aldıgı yer ile irtibata geçebiliyordun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Şu adresten yeni kartını alabilirsin,daha önceden vermiştim.Oda arkadaşım yapmıştı,eve göndermişlerdi yeni kartı. Eğer numaranı biliyorsan sorun yok,kimse senden kartı istemez.

Social Security Number and Card
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

numaramıda kaybettım...bılmıorum:s

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

herhangı bır ofıse gtsem kaybettım ogrenmek ıstıyorum desem no mu ve daha sonra onun cıkartılması ıcın yardım ıstesem olmuyor mu anlayamadım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben sorunu anlamadim pek. ssn kartin eline gecememis tamam da bunun sorun olan tarafi nedir?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

numaramı bılmıyorum. kartım cıkmıs ama elımde degıl kamptakılerde kaldı muhtemelen onlarda gerı gonnderdıler . tekrar abd ye gıdınce herhangı bır ofısten dırek ogrenebılırmıyım ssa numaramı ve de kartımın elıme ulasması ıcın ordan muracat edebılırmıyım..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam SS ofisine kartini alamadigini ya da kaybettigini numarasinida hatirlamadigini soyle hallederler sana kagitta verirler. Yeni kartinisa adresine yollarlar. İstersen arayip sor on bilgi al. Birde mesajlarini tekrar tekrar degilde duzenle secenegi ile altina eklersen forum kirliliginin onune geceriz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ssn numarani bilmiyorsan bunun bi onemi yok ki... bi daha gidince yeniden basvurabilirsin de. ya ben ilk gittigim yil ssn icin basvuru bile yapmamistim. ikinci kez gidisimde cikarttirdim bi ssn. hic bi sorunla karsilasmadim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki tesekkur ederım..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)