Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atatürk Havalimanı Ne kadar Sürecek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Atatürk Havalimanı Ne kadar Sürecek

Merhaba arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum ben ucaktan indikten sonra prosedürler ne kadar sürüyr acaba havalimanından ne kadar sürede çıkabilirm yani.

Memlekete otobüs bileti aldımda ona yetişeceğim indiğim gibi ucaktan, ne gibi prosedürler var acaba? Ben bir tanne telefon kayıt ettireceğim ayrıca..

Ve umarım gümrük polisi açtırmaz ccantayı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

süreler çok değişkendir.o sırada alana inen uçak sayısına göre değişir...çünkü hepsi pasaport kontrolünden geçecekler.

uçak inecek, yolcu indireceği körüğe gidecek, (körük yoksa otobüsler gelecek onlara binceksin), körükten çıkıp pasaport kontrolüne muhtemelen 5-10 dk sürecek bir yürüyüş yapacaksın, pasaport kontrolü kalabalığı çok değişken oluyor, ama ortalama süre 20-30 dk kadar. 2 dk beklediğim de oldu 1 saati geçtiği de oldu..

sonrasında bavullarının getirildiği yeri bulacaksın, doğru bavulu alma, bu arada duty free falan filan..

herşey normal giderse uçağın kapısından çıktığın an ile havaalanının kapısından çıktığın an arasında 30-45dk filan geçer..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanturken108 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum ben ucaktan indikten sonra prosedürler ne kadar sürüyr acaba havalimanından ne kadar sürede çıkabilirm yani.

Memlekete otobüs bileti aldımda ona yetişeceğim indiğim gibi ucaktan, ne gibi prosedürler var acaba? Ben bir tanne telefon kayıt ettireceğim ayrıca..

Arkadas olayi anlatmis ama birsey ekleyesim geldi

Telefonu havaalaninda kayit ettirmiyorsun!! Yanlislikla gumruklu kayit ettirilecek urun yerine gitme sakin. Cikarken 2 kapi var. Gumruge tabi mali olmayan, gumruge kayit ettirilecek urunu olanlar diye. Herkesin ciktigi kapidan cik. Milleti takip et.

Telefonu turkcell, avea, codafone bayilerinden herhangi birine gidip pasaportunla birlikte 5 tl odeyip kayit ettiriyorsun.
    Sometimes memories can kill...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@SAVAŞ ve @manhattan arkadaşlar cevaplarınız için çok çok çok teşekkür ederim

Saat 16.55 de uçak varış tarihi ve 20.00 da da FINDIKZADE'den ulusoy otobüs servisi saati olunca merakla ve heyecanla bekliyorum yetişmek umuduyla.

Teşekkürler...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Direk otogara niye gitmiyorsun metroyla. Daha yakin degil mi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen. havalanın altında metro var zaten ordan atla 20 dk birşey otogar orda in

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hakanturken108 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Belki biraz kötümser düşüneceğim ama hertürlü olasılığı görmen açısından eklemek istedim.
    Umarım uçağın istanbula geldiği zaman hava trafiği az olur ve benim gibi 30 dk havada bekletmezler seni de, ayrıca valizinide hemen bulman cok onemli tabi,, ayrıca ucaktan indikten sonra ülkeye giriş yaptığına dair pasaport kontrolü yapılıyor diye hatırlıyorum ben arkadaslar, yanlıs mı hatırlıyorum yoksa...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki biraz kötümser düşüneceğim ama hertürlü olasılığı görmen açısından eklemek istedim.
    Umarım uçağın istanbula geldiği zaman hava trafiği az olur ve benim gibi 30 dk havada bekletmezler seni de, ayrıca valizinide hemen bulman cok onemli tabi,, ayrıca ucaktan indikten sonra ülkeye giriş yaptığına dair pasaport kontrolü yapılıyor diye hatırlıyorum ben arkadaslar, yanlıs mı hatırlıyorum yoksa...
    Evet pasaporta muhur vuruyorlar. Giseler var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle ilgi alaka için teşekkür ederim. Lakin Ulusoy firmasının benim bineceğim otobüsü otogardan değil. Okmeydanı'ndan kalkacakmış, anlamadım niye böyle ama öyle yazıyor...

Kalleşlik yaptılar aslında Metro şirketinden alacaktım, 2 gün önce girdim sitelerine 50 lira idi 20 ağustosta falan, 2 gün sonra almak için bir girdim Metro Turizm sitesine 60 Lira yapmışlar bayram fırsatçılığı işte ne olacak...

Gözümü karartıp almıştım otobüs biletini, hayırlısı artık olmadı bir sonraki güne alacağım bileti.

Ama inşallah bilet ertelerler. Müşteri desteke sordum 6 saat kalana kadar değiştirirsin dediler. Sonradan değştirmezlerse -yetişemediğim varsayımında- WAT yüzünden birde döndükten sonra sıkıntı çekmiş olacağım

Cevaplar için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)