Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD turistik vize

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ABD turistik vize

ankarada ogrenciyim ve abd ye gitmek istiyorum..bi akrabam orda..ama davetiye alamicam ondan.. benim hangi vize turune basvurmam lazim.. ogrenci vizesi mi yoksa turistik gocmen olmayan vizeye mi??
    not: onceden wat ile abd de bulundum..
    yardimci olursaniz sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende merak edıyorum bunu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hic olmadi yarn konsoloslugu aricam ordan ogrencem..ordan bilgi alirim heralde..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amacina gore vize alman gerekiyor, sordugun soru yanlis bir kere senin.Eger akrabani gormeye gidiyorsan oraya turist vizesi alman gerekecek,akrabani gormen icin ogrenci vizesi alman gerekmiyor,akrabani gorme nedeniylede zaten ogrenci vizesi alamazsin.
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tam35gurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada ogrenciyim ve abd ye gitmek istiyorum..bi akrabam orda..ama davetiye alamicam ondan.. benim hangi vize turune basvurmam lazim.. ogrenci vizesi mi yoksa turistik gocmen olmayan vizeye mi??
    Turist vizesi alman zor fakat imkansiz degil, WAT ile daha once bulunman senin icin bir arti. Turist vizesine basvur eger alamazsan. WAT sirketine kayit ol self olarak 400$ ucret ile. Cakma is sozlesmesi ile gidip orada calisma sadece gez. 150$ vize ucretin olur. Toplamda 550$+Ucak masrafin olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oraya ablamin yanina gidicem..sanirim b-2 turistik vizesi diye geciyormus..birseyi daha merak ettim acaba son zamanlarda vize randevusu alan varmi..simdi basvursak ne kadar sure sonraya randevu verirler?? wat cilar gittigi icin fazla yogun olmaz diye dusunuyorum??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

26-27 haziran günlerinde aradığımda en erken 22 temmuz a veriyordu.
    Watçılar bitmiş değil, arıca yaz dönemi işte fena

edit: evet istanbul olduğunu belirtmemişim. Belirtiyorum istanbul.
    Konu neo-kimyager tarafından (06-07-2010 Saat 03:09 PM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben cuma gunu aradigimda agostosa randevu veriyoruz dediler bana. aradan 5gun gecmis. Artik ne zamana verirler bilinmez. bi arayip sor istersen. Bu arada benim sirket bana carsamba gunu Ankara icin 15 temmuza randevu aldi, istanbul en erken 28 temmuza veriyordu o gun. elini cabuk tutsan iyi edersin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    26-27 haziran günlerinde aradığımda en erken 22 temmuz a veriyordu.
    Watçılar bitmiş değil, arıca yaz dönemi işte fena
    sen sanirim ist.dan basvurdun..ben ank.dayim umaram ank.da daha erken werirler..o kadar yogun degildir ins..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tam35gurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turist vizesine basvuracaksin kardesim okulun devam ediyor ve daha oncede sorunsuz bir sekilde amerikaya gittiysen vizeye basvurdugunda sorun cikacagini zannetmiyorum. Sadece karsindaki gorevliye guven vermeye calis ve samimi ol yalan soyleme. Ben gecen yaz almistim turist vizemi 10 yillik. aynen senin durumundaydim okulum devam ediodu ve daha once wat a katilmistim.
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selamlar. benim de hikayem burda yazan arkadaslarla benzer sayilir. ben de daha once wat yapmistim simdi ise kisa sureli dil kursuna ve gezmek kosuluyla gidiyorum. ben de b2 ye basvuracagim daha onceden konsoloslugu aradigim icin bu persembe vize gorusmem var ( istanbul-istinye ) bakalim neler olacak.
    ben de 3.sinifim yani okul devam ama hem turist hem de kisa sureli egitim diye kafalari karistirmayiz umarim acentamla da paylastim durumu yok bir sikinti olmaz dediler daha onceden de J1 + UK visam var bakalim.

Iyi gunler herkese.
    Serkan.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aldim ben bugun arkadaslar. 5 veya 10 yillik sanirim soylemediler bakalim ups gelince paylasirim burda.

Istinye'de girdim ben. 2 Numarali bankoda sarisin yesil gozlu meshur red ci bayan verdi vizeyi. Benden once aldigi 10 kisiden 7 sine cesitli sebeblerle RED verdi.

3 Numarali bankodaki bay abimiz ise seker gibiydi valla herkese verdi konusamayan okulunu sorunca anlayamayan work and travelcilara bile verdi iyi mi etti kotu mu etti artik orasini da bilemem..

Bana gelince ilk once ingilizce bilio musun dedi bu arada herkes Hi diye karsilarken konsoloslukta bu hanfendi o kadar kildir ki suratina bile bakmiyo hi dedim cvp bile vermedi nese basladik efenim ingilzce bilio musun dedi evet deyince basladi ingilizce,gpa sordu,okulu sordu,bolumu sordu,babamin meslegi sordu emekli deyince emekli olmadan oncekini sordu,kacinci sinif oldugmu sordu,daha once amerika ya gidip gitmedimi sordu (pasaporta baksa gorucek!) derken bi anda bitirdi ups e yolladi halbuki daha yeni baslamistik. giderden de have a good day yine ses yok,sinir etti zaten orda oturan herkes insallah 2 ye gelmeyiz diyordu.

Mikrofonu da inanilmaz acik zaten sanki azarliyomus gibi konusuyo oluyodu millet iyice psikolojik olarak cokuyodu.

Yani vize almanin ne kadar kolay oldugunu bir kez daha gordum bugun. Kendinize guvenin arkadaslar ve gayet rahat olun fazlasiyla rahat olun. Uzerlerine gelmelerine izin vermeyin net cevaplar verin fazlasini da vermeyin komik duruma dusmeyin. Bana 7-8 soru sormustur ama hepsi 55 saniye icinde gerceklesmistir hic kasmadim tak tak verdim kisa kisa cevaplari.

Yani soyle ki kacinci siniftasin dedi third dedim,hangi okul dedi university of istanbul dedim siz de kasmayin direk verin gecin. Yok im a student at university of istanbul felan yani hic gerek yok.

Oyle iste. Varsa sorulariniz cevaplarim.

Bol sans.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun, tebrikler,

güzel olmuş.

Ben de yakında giricem inşallah o berbat kadın gider oradan. Aynen dediğin gibi, o kadın insana vize verse bile kötü hissettirir.

Şeker gibi olan elemanı da biliyorum inşallah bana o gelir.

Bu arada 8 Temmuzda başvurana 9 ağustısa randevu verdiler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Selamlar.

Cok enteresan bir sekilde 3 aylik vize aldim. Ve vizem de B1 + B2 seklinde geldi enteresan dedim icimden.

Sizce de enteresan degil mi?

Ayrica vizemin üzerinde ''Student incidental to travel'' diye de eklemis bizim sarisin
    Hatta ''incidentcal'' yazmislar yanlislikla.

Sanirim sarisina denk gelmesem 10 yillik alirdim gibi.

Neyse artik bu da boyle degisik bir vize olmus oldu

Iyi gunler herkese.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks