Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Acil dondurmacılık hakkında

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Acil dondurmacılık hakkında

arkadaşlar haftalık 300 dolar kazancı olan dondurmacılık işi buldum ama orta sevıye ingilizce istiyorlar benim ingilizcemde iyi değil ama bir temelim var. Bu yüzden acayip kaygılıyım bu işi yapanlar var mı önerirmisiniz?

Dondurma satmamız için bize bir araba veriyorlarmış ve arabayla nereye gitmemiz gerektiğini söylüyorlarmış. Açıkcası ingilizcemden kuşkuluyum ama seveceğim bir iş gibi geldi.

Wat şirketimizde ingilizcemin iyi olmadığını ancak mutfak ve hausekeeping işini yapabileceğimi söyledi çünkü mulakatı geçemezmişim geçsemde orda çok zorlanırmışım.

Sizce ne yapmak lazım arkadaşlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

dondurmacilik isi hangi eyalette?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

New jersey

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

işi iyice araştırmanı tavsiye ediyorum...ciee bu işi yaptırtmıyo mesela..kendimden biliyorum...bu işlerde sen kendinin patronusundur...sana arabayı verirler günlük kirası olur...benzin sendendir...gideceğin yer yakın değil en az 1 saatlik mesafedir...ilk başta bütün dondurmalardan alıp açılış yaparsın...500 dolar civarı bişey...ardından mekanına gidip dolaşarak satarsın...rakip firmalarda olur...dikkat et...araba da bildiğin j9 dan büyüktür...uzun sürede ciddi kazanç vardır fakat kısa sürede pek sanmıyorum...aklıma gelenler bunlar şimdilik...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benzin benden mi ? Böyle birşey olursa çok saçma olur. Hiçbirşeye yaramaz.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşın bulduğu iş haftalık 300 dolar anlaşmalı bir iş free değil yani aylık 1200 dolar kazanç ile arabayla dolar satacak sabit anlayacağınız o yüzden benzinin ondan olduğunu sanmıyorum pedicab'vari bir iş değil

@negemezsin
    ben arda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bana da sahilde dondurma satıp sattığım dondurmadan kar demişlerdi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Camur o işe gittin mi yoksa vazmı gectin ?

@scapegoat oldboy

saol arda sende olmasan:P

Bu arada şirket ismi Softee
    Konu negemezsin tarafından (16-04-2010 Saat 07:19 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

o işe gittim mecburiyetten...ilk gün eğitim verdiler başka birinin aracı ile çıkıp...2. gün dondurmaları açtık yerleştirdik...3. gün çıktık fakat anladık ki yapılmaz bu iş batarız...çünkü iyi muhitler tecrübelilerin ellerindeydi ve dondurmaları bilmiyoduk...anlattığımız gibi para durumumuz da kötüydü...ayrıca ciee msj yollayarak bu işi yapamayacağımızı söyledi..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Kesinlikle tavsiye etmiyorum ,
    hem ücreti az, hem de çok uğraş gerektiren bir iş.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyide arkadaşlar sabit ucreti var. Yani sattıgın akdar vermiyorlar ayrıca cok satarsak 2000-9000 bonus alabiliyoruz. 5 gun calısıyorsun ve ucretsız konaklama yerı var. Konaklamada cok guzel resımlerıne baktım.

yanı bana mantıklı geldı ama eger sızlerde bu ıs yerınden bahsedıyorsanız ve önermiğyorsanız bende vazgecerim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı negemezsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide arkadaşlar sabit ucreti var. Yani sattıgın akdar vermiyorlar ayrıca cok satarsak 2000-9000 bonus alabiliyoruz. 5 gun calısıyorsun ve ucretsız konaklama yerı var. Konaklamada cok guzel resımlerıne baktım.

yanı bana mantıklı geldı ama eger sızlerde bu ıs yerınden bahsedıyorsanız ve önermiğyorsanız bende vazgecerim.
    9000 dolar bonus diye bir olay yok ,
    öyle bir durumun en ufak bir ihtimali olsa emin ol patlardı bu iş

Haftada 40 saat çalıştığında(ki her işveren sağlıyor) 300 dolar her işte alırsın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketten bana gönderilen bilgi yazısında bu yazıyor ayrıca dondurma şirketinden gelen bilgidede bu yazıyor. Sezon sonu sattıgn dondurma oranına göre bunu bonus olarak alabilirmişsin.

Ben onların yalancısıyım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ama su an daha iyi is bulabilecegini sanmiyorum.. konaklama bedava ve haftalik 300 eline geciyorsa bence iyi is... daha iyisi bu zamanda zor bulunur. ama eline net 300 dolar geciyor ve konaklama bedavaysa bu dediklerim..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Konaklamanın bedava olacağını sanmıyorum.
    Mutfak yada housekeeping bile daha iyi bence

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben dedim zaten , soyledikleri dogruysa eger bence gidilir.. ben giderdim yani

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Git antalyada mısır sat daha çok para kazanırsın

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ona bakarsan git antalyaya watdaki islerin %90 indan fazla para kalir cebinde

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim arkadaş Ohio'da yapmıştı bu işi. Saatlik çalışıyordu, belli bir satıştan sonra da günlük olarak ekstradan para alıyordu. Hiç dondurma satamasa bile saatlik ücretini alıyordu yani. Sezon sonu 5 bin dolar civarı kazancı vardı. Bu işin koşulları nedir ne değildir bilmiyorum ama ben olsam giderdim muhtemelen.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

benm dediğim gibi değilse iyi...iyice araştr...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

konaklamanın bedava olduğu pek çok interexchange işi gördüm bunda da olma ihtimali yüksek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana gönderileni copy paste yapıyorum :

Housing Description:

Temporary free housing available at our:

• 2,000 square foot “New York Style Loft” space located directly behind the vehicle facility in Ewing , New Jersey. This space boosts a , 600 square foot “open floor plan” bedroom space, which can be partitioned off for additional privacy , 1bathroom, eat-in kitchen, and a large 900 square foot “open floor plan ” living/dining room and boasts 10 ft ceilings. The living space has refurbished hard wood floors, ,wireless internet, air conditioning and heating. All interior furnishings are from IKEA..

• Sales Drivers are within walking distance to shopping centers, restaurants, public transportation, and various cultural and nightlife activities. Sales Drivers are encouraged to buy bicycles as a mode of their transportation.

• No meals or food are provided.

• The town of Ewing is best described as suburban and is next to Trenton Nj.
    • The city of Trenton is the state capital of New Jersey and is best described as Urban.
    • The town of Runnemede is best described as suburban.

Travel Information :

Ewing-Trenton is 45 minutes from Philadelphia Pa., 45 minutes from the Jersey shore, Belmar, Asbury Park ECT. , 45 minutes from New York City by train. In addition, Philadelphia International Airport is 50 minutes. Newark International Airport is 30 minutes and JFK International Airport in New York is 60 minutes. Approximate travel cost from airport is $35.00 by bus, $55.00 by train.

Typical Work Schedule:
    The workweek: 4days per week minimum. 5 days per week being the average.
    Start time: 11:30 am -2 pm
    End time: 9-11 pm.

Pay:
    $300.00 per week (40 hrs.)
    The pay period is every two weeks.
    End of season “Sales bonuses” can only be accumulated for students who can stay to the end of season. Otherwise, only base salary of $300 per week will be paid.
    Earned Sales bonus range: $2,000 to $9,000+

A Typical Day:

The Sales Driver arrives at Mister Softee around 11:30am. He gets his order sheet and looks on his truck to see what supplies he will need for the day. He goes into the supply office and gets his supplies for the day. After he loads the truck, He is ready to start his day. He then drives out to his assigned route and begins selling the ice cream going from one neighborhood to the next. About 9-10m the Sales Driver will drive back to the Mister Softee depot ,clean the truck, take inventory, Cash out and go home or socialize with the other workers. Workers will maintain a neat appearance at all times. Uniforms will be supplied. (T-shirts and baseball caps).
    There is no drug testing policy.

ve kalacak yerlerin resimleri felan şurda:

Mister Softee/Frozen Desserts LLC (Mister softee) | MySpace

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaş Ohio'da yapmıştı bu işi. Saatlik çalışıyordu, belli bir satıştan sonra da günlük olarak ekstradan para alıyordu. Hiç dondurma satamasa bile saatlik ücretini alıyordu yani. Sezon sonu 5 bin dolar civarı kazancı vardı. Bu işin koşulları nedir ne değildir bilmiyorum ama ben olsam giderdim muhtemelen.

Arkadaşına ulaşabişme durumumuz varmı) Örneğin ingilizcesi nasıldı arkadaşının mulakat felan nasıldı.

Bu arada

Mister Softee/Frozen Desserts LLC (Mister softee) | MySpace

burdaki kalacak yerin ortamını görünce ve işinde durumunu biraz kavrayınca dilimin gelişeceğinide dusunuyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

kalacak yer geçici ona dikkat et...bi de günde kaç saat çalışcağını hesap et..durmadan bu tempoda çalışcaksın...overtime yok..no drug test dio ki bu da çalışanların kaçak ve müptela olması olasılığını artırıyor...trenton ayrıca söylendiliği gibi güzel bi yer değil..merkezde çalışmkycaksın...arka sokaklarda çalışcaksın...nüfus çoğunluğu siyah..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmm anladım o zaman kötüymüş ya mülakata giricem ama vazgecim en iyisi

Napalım daha merkezi yerlere bakalım o zaman

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Fotolarda dikkatimi çekti , iki klozet yanyana :S o ne ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde missouride seçmiştik aynı işi ama malesf iş iptal olmuş bugün öğrendik bakalım ne olacak :/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar iki yildir philadelphia da dondurmacilik yapiyorum cok da para kazaniyorum bu sene 3. ye gidecegim
    eger bu isi yapmak isteyen arakdaslar varsa detayli bilgi icin bana mail yoluyla ulasabilirler colak.ali AT hotmail.com.tr

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)