Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayır öncelikle bankamatik kartı. senin hesabında para oldugu surece ne seçersen seç hesabındaki parayı kullanırsın. ancak hesabındaki paranın uzerinde bir harcama yaparsan belirli bir miktar eksiye dusuyo. işte ona dikkat et o zaman çok sağlam bir faiz geliyor. gerçi bankaya gidip bu faizi bilmeyen arkadaşlarım 500 dolarlık faiz borçlarını sildirdiler sıkıntı olmuyo ama bankanın internet sitesinden internet bankacılıgını kullanarak hesabını paranın azaldıgını dusundugun zamanlarda kontrol etmeni öneririm. boş yere ugrasmazsın hem. -0.01 cent bile olsa bakiyen faiz miktarı ciddi seviyede oluyor. ben buna dikkat ettim netten bakıyodum kaç param var diye ona göre harcama yapıyodum. mesela son alışverişimde benzin aldım kartla bir sorun oldu orda adam 32 dolar çekti ama debit'i seçmiş bana sormadan. sonra pompa çalışmadı geri iade etti karta. sonra yeniden 32 dolar çekti. fakat ilk çektiği 32 dolar ben tr ye döndukten sonra yatırıldı hesabıma ve para hesapta kaldı. ben kapattırmadım hesabı mı öğrenci hesabı yapmalarını istedim. öyle olunca 5 yıl boyunca kesinti olmadan hesabın açık kaldıgını söylediler. bende dedim 5 yıl içinde giderim umarım yeniden ve kendi hesabımı kullanırım rahatça
çok saol kardeım guzel bır bılgı verdın bana çok dıkkat etmek gerekıyo demekk kı