Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hazırlık sınıfı ve WAT

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Hazırlık sınıfı ve WAT

Birinci sınıf ve sonrasında izlenecek yolları biliyorum, bu konuda bir sıkıntım yok. Benim merak ettiğim bu sene üniversiteye başlayacak olan bir öğrencinin hazırlık sınıfını kolaylıkla geçebilmesi için WAT ile Amerika'ya gidip gidemeyeceği. Öğrencimiz hazırlık sınıfına hiç başlamadan ( üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra hazırlık sınıfında bir dönem bile okumadan) ABD'ye gitme şansına sahip midir? Böyle bir şansı varsa nasıl bir yol izlemesi gerekir? Aldığımız duyumlara göre bir taraftan çalışırken diğer taraftan ingilizce kurslarına gitmek ve sertifika almak da mümkünmüş. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit edebilir ve konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Öğrencimizin gitmek istediği yer Los Angeles. İş ve kurs imkanları ile ücret bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yok böyle bir şey maalesef. Denerseniz siz ilk olacaksınız.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Böyle birşey mümkün değil diye biliyorum, sistemde bir değişiklik olmamışsa.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İyi de üniversiteye kayıtlar eylül ayında yapılıyor. Yerleştirme sonuçları da ağustos ayında açıklanıyor. Hangi ara gidip gelecek amerikaya?
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Zavaem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinci sınıf ve sonrasında izlenecek yolları biliyorum, bu konuda bir sıkıntım yok. Benim merak ettiğim bu sene üniversiteye başlayacak olan bir öğrencinin hazırlık sınıfını kolaylıkla geçebilmesi için WAT ile Amerika'ya gidip gidemeyeceği. Öğrencimiz hazırlık sınıfına hiç başlamadan ( üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra hazırlık sınıfında bir dönem bile okumadan) ABD'ye gitme şansına sahip midir? Böyle bir şansı varsa nasıl bir yol izlemesi gerekir? Aldığımız duyumlara göre bir taraftan çalışırken diğer taraftan ingilizce kurslarına gitmek ve sertifika almak da mümkünmüş. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit edebilir ve konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Öğrencimizin gitmek istediği yer Los Angeles. İş ve kurs imkanları ile ücret bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Hazırlık sınıfında bir dönem bile okumadan ABD'ye WAT ile nasıl gidiceksin sorması ayıp ? Yanlış anlama ben olayı çözemedimde WAT için yazı bekliceksin Vize için en erken ŞUBAT ayını e bunlardan ikinci seçenekte bile en az 1 dönem okumuş olacaksın o zaman demek ki ya sen kaçmaya çalışıyon oralara yada böle bişiler , sonuç olarak ben böyle düşündüysem konsoloslukta da heralde direk kırmızı kağıdı verirler eline vize reddi aldım diyede üzlürsün,
    Öbür yandan Hazırlık sınıfında olan öğrenciler rahatlıkla WAT'a katılıyor zaten ama giden az nedense üniversitelerde ilk yılı olan arkadaşlar bu tarz işlerden uzak duruyorlar yada habersiz kalıyorlar.

Devam edelim,
    İlk dönemini okursun sana transcriptini verirler üstünde 2 3 not belki yazar yada yazmaz, onunla gider paşa paşa vizeni alır, amerikanada gidersin ama öle okula kayıt yaptırır yaptırmaz Vizeye gidemessin sanırım..

( Bu arada sanırım sen sınıf tekrarı yapan bir Hazırlık öğrencisisin ? )

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

transkriptin olmadan kesinlikle alma ihtimalin yok.bosuna deneme zaten bu sekilde seni kabul edecek sirkette olmaz orasi ayri bir konu
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bencede boşuna denememelisin en az 1 dönem okuman gerekli bi transkiptin olması için bende hazırlığım ordan biliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı camptr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazırlık sınıfında bir dönem bile okumadan ABD'ye WAT ile nasıl gidiceksin sorması ayıp ? Yanlış anlama ben olayı çözemedimde WAT için yazı bekliceksin Vize için en erken ŞUBAT ayını e bunlardan ikinci seçenekte bile en az 1 dönem okumuş olacaksın o zaman demek ki ya sen kaçmaya çalışıyon oralara yada böle bişiler , sonuç olarak ben böyle düşündüysem konsoloslukta da heralde direk kırmızı kağıdı verirler eline vize reddi aldım diyede üzlürsün,
    Öbür yandan Hazırlık sınıfında olan öğrenciler rahatlıkla WAT'a katılıyor zaten ama giden az nedense üniversitelerde ilk yılı olan arkadaşlar bu tarz işlerden uzak duruyorlar yada habersiz kalıyorlar.

Devam edelim,
    İlk dönemini okursun sana transcriptini verirler üstünde 2 3 not belki yazar yada yazmaz, onunla gider paşa paşa vizeni alır, amerikanada gidersin ama öle okula kayıt yaptırır yaptırmaz Vizeye gidemessin sanırım..

( Bu arada sanırım sen sınıf tekrarı yapan bir Hazırlık öğrencisisin ? )

Bu şekilde gitmek isteyen öğrenci ben değilim.Böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermediğim için bu tür duyumların doğru olup olmadığını öğrenmek istedim.Sadece birine yardımcı olmaya çalışıyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hazırlık tekrarıda birşeyi degiştirmio bu arada bilgin olsun...ben gecen sene okulu bıraktım...bu sene kaldım yerden devam etmek için yine hazırlıga başladım ve gectimizi pztside vizemi aldım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)