Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678
Toplam 235 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 235 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @aalpinistt (Pensacola/FL) 2009

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum bana geleceğiniz tarihi ve saati soylerseniz yardımcı olmaya cakısrm..

sahil burda mükemmel,, gece kulüpleri sahane,, yemek konusunda cok iyi bir sey diyemem ama taylandlılar için çin lokantaları falan var,,,

ben east destin mc donaldstayım..... off daylere denk geklirse sizle gelmeye calısrm ...kısmet artık...

haberlesrz..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum pensacola ile destin arası epey var burada....onuda soylemek isterim...habrin olsun...

haberelesrz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

carsamba 8de burdan yola cikicaz en gec 10 gibi oraya variriz bi kac saat muzeleri dolasacakmisiz sonra da sahile gideriz heralde
    baslikta pensacola yazinca ben hep ordasin diye hatirlamisim neyse yine de biliyosundur oralari sagolasin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çarsamba benim off day...gelirseniz destin taraflarına beklerim...wal martı bilirler kesin..buarada nasıl geliyorsunuz siz...bu nasıl bir servis....heryere gidebiliyorsanız çok iyiymiş...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

destine gelemiyoruz
    burda mcte calisan 70 ogrenci var sagolasunlar bizden sorumlu biri var 2haftada 1 geziye goturuyorlar gecen new orleansa gittik simdi pensacola sonra alabama falan filan olcakmis
    hayir 10-11 gibi pensacolada olacagiz 2-3 gibi de sahile inicez muze falan gezecekmisiz eger gelirsen iyi olur bilirsin sen oralari
    4gundur calisiyodum geberdim ondan yazamadim
    yarin sabah bakicam tekrar gorusuruz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla dostum bizim off daylerle cakısırsa gelme ihtimalimiz yuksek, yani sadece ben değil burdan 3-4 arkadas gelebililrsz...araba kiralamak daha iyi olur hatta....sizin ekibe dahil olabilirz,,, ama off daylerinizde nasıl gezebiliyorsunuz...zamanınız yetiyormu onu anlamadım..

biz araba kiralayıp gideceğiz alama ve new orleonsa....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

new orleans guzel yer ama gezilecek yeri cok az caniniz sikilir ama new orleansa giderken bizim burdan gececeksiniz 10.otobandan
    benim isyeri de yol uzerinde
    biz gecen hafta geldik haber veremedim nete giremedim
    ama yine gelmeyi dusunuyoruz
    denizi iyi olmasa da guzel yerdi
    bu hafta memphise gidicez kismetse 6 kisi chevrolet jeep kiraliycaz 8kisiliklerden
    3gunluk 170$ 40$ da benzin olsa 35$a kapatiyoruz kisi basi
    arkadaslar 180e 2009model mustang kiraladilar 3gunluk ustu acik falan haftaya konvoy yapip gelebiliriz 5araba destine haberin olsun haftaya olmazsa bidahaki hafta

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

jeep olayını bizde cuma günü yapmayı dusnuyrz.....yakın sehirlere gidebiliyrz şimdilik dostum....uzaklar iiçin off dayler yetersiz malesef.....plan cok ama çalışma sresi bitince.....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizi offdayleri ayarladik 4gun calisip 3gun ardarda tatil olunca sorun kalmadi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizdede masallah cok off day varmıs...bizde 2 gün var....

neyse bakalım cuma günü panama city e gidiyrz bizde.....araba işini ayarladım...gunluk 45 dolar...sigorta 75 dolar birde.....Altima 25S alıcaz sanırım...jeep istedik ama olmadı ellerinde yokmus...neyse ayağımızı yerden kessinde )

Buarada panama city taraflarında bulunan arkadaslar varsa tavsşyelerini beklerim gezilecek yerler hakkında..

selamlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi sakin jeep almayin ford expedition aldik toplam 20saatlik yol yaptik 150dolarlik benzin harcadik hiz ortalamamiz da saat 70 mildi
    biz de bi ara takrar pensacolaya gelmek istiyoruz o taraflarda panama citye kadar tavsiye ettigin yerler var mi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

oo millet gezmeye baslamis biz interneti zor buluyoruz be valla bende alacam bu hafta bi araba sonra ziyarete falan baslariz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum nerdesin sen ya....
    hatırladığım kadarıyla alabamadaydın..
    geçtiğimiz hafta gunluk araba kiraladık pensacola ve black water , fort walton taraflarına geldik...donuste yanlıs bir yola sapmam sonucunda alabama eyalet sınırnı geçtik floridadan ) ...haftaya cuma günü ozel olarak alabamaya gelmeyi düşünüyorz.......eğer merkeze yakınsan sanada ugrarız..gezilecek yerler hakkında bilgin varsa bana e-posta yollarsan sevinirm..

selamlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

araba kiralama konusunda birkaç sey paylaşayım sizlerler..

gecen hafta mitsubishi gala kiraladık..gunluk 47 dolar sigortayla birlikte 88 dolar tuttu..

yaklasık 500 km yaptık....bir depo benzin gitti...bir depo yaklasık 40 dolara doluyor....araba full size denen tipten....konforlu rahat...

floridada türk ehliyetleri geçiyor....hiç sorun yok...fakat adamı deli eden hız limitleri canımı cok sıkıyor....coğunlukla pk uydum diyemem zaten....

sağlıcakla kalın...selamlar...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

otobanda hizlimitini 70 miles yapan zihniyeti buradan ben de kiniyorum.
    ben gulfport mississippideyim mobiledan daha da otede

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmerhaba arkadaslar,, uzun zaman oldu buraya birşey yazmayalı.

güzel bir wat sazonu geçiren % bilmem kaçlık dilimde yer almıs olmanın verdiği mutluluk bir yana,, herkesin keyfinin yerinde olmasını diliyorum..

cok sukur bir sorunla karsılasmadım ve karsılasmadık 4 aylık zaman diliminde....

hatırlarsanız 21 mayıs ta usa floridaya ulasmıstım,, yaklasık 10 gün once türkiyeye dondum ..

herkesin iyi kötü anıları vardır kesinlikle....belki uygun bir zamanda hepimiz anlatırız internet ortamındada....belki bir kitap çıkaranımız bile olur...fakat hersey bir yana,, insan hayatında bu tarz bir fırsat herzaman ele geçmez,, kesinlikle öğrencilik hayatınız bitmeden gitmek üzere basvurunuzu yapın erim gitmeyenler için...

belki hatırlarsınız,, nisan ayında yana yana ds belgesi bekliyorduk ....zaman cabuk geçti gercekten...

belki herkesin üzerinde durduğu onemli bir konu var, para konusu....ben sahsen odediğim parayı çıkardım fakat donusteki gezi vb.. olayları için eksi limitte dondum...ama olsun artık okadarda,, herzaman gitmiyoruz ya... )

herkese okul doneminde ve jayatında basarılar dilerim...

selamlar...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar fırsat bulmusken yazayım istedim birkaç kelime...

Bugün geleli tam 1.5 ay oldu Florida-Destine...

Havaalanına ilk indiğimiz zamanki hissetiğimiz "Way beeaa burasıda amerika" heyacınımı ve bakısımı yitireli haftalar oldu...Artık buralı sayılırız , alıstık,, sankii kusadasında sahilde dolasıyor gibi hissediyorum, arada bir bayrakları görünce anlıyoruz farklı ülkede olduğumuzu..

İş yerinde çok sukur problem yok,, 1.5 ay oldu zaten daha ne olsun, biraz yoğun ve ağırlasabiliyor ara sıra işler,, onun dısında calısma saatleri haftalık 40-55 saat arasında değişiyor ekstra işlerle...hatta artık cevre mc donaldslardan beni çağırmaya basladılar,,

2. iş konusunda 10-20 yere basvurdum ,, hepsi biz sizi arayacağız dediler ama tık yok....haftaya bir eğlence parkında 5-6 kişi ayrılacakmıs,, ordan bir umudum var bakalım olursa güzel olacak....

gezme tozma parti vd. konular hakkında her fırsatta her bosluğu değenlendiriyrm desem yeridir....

saolsun burdaki birkaç tane türk arkadslar ve çalışma yerlerindeki yabancı kardeşlerimizle ortalk aktivitelere katılıyoruz

Ulasım konusunda toplu tasım araclarının onune bisikletinizi takıpta istediğiniz yere gidebilmeniz mükemmel birşey....
    ayrıca gunluk 80 dolara araba kiralama ve motorsiklet kiralama secenekleride fena değil ama şimdilik bunlara daha gelemedim..

İletişim konusu,, en bastan buyana skpe, msn ve net10 cep telefonları ile ekonomik sekilde idare ediyrm...

Buarada, farklı eyaletlere ait quarter 25cent likleri biriktirmek adına yanımdaki birikmiş 8-10 dolarlık farklı quarter larıda harcayamıyrm buda bir problem

Artık mc de hamburger ve nuggets yemekten bıktım,, bu bıkma ve sıkıntılarıda küfür ve benzer soylemlerle mc donadlsta çalışırken hafifletiyrm

en kötüsüde gece 1 e kadar calıstığım zamanlarda tam bir sakinlik olmusken, hiç musteri yokken,, adamın tekinin gelipte 10 tane mc double istemesi üzerine ağzıma geleni sayıyorum ama allahtan türkçe anlamıyorlar,,, arkadas adam cheesburger istiyor ama içine peynir koydurmuyor,, yani hgamburger oluyor....hayy ben senin ......

yada oyle bir sipariş veriyorkiii anasını satayım içinde bir ben yokum...Döt kadar ekmeğe 8-10 parça ekstra garnitur bilmem neyi sıkıstırmaya calısıyrz.....

1 haftadaırda yağmur yağıyor burda...tavsiye ederim yakınızda deniz pardon okyanus varsa yağmurda girin,, ha birde gece ay ışığında sahile gidip elinize biranızı alıp müzik dinleyin derim,, özelliklede kazım koyuncu ve Rolling stones bomba oluyor.....

fakat dikkat edin, üzerinize birşeyler alın sahil soğuyor akşam üzeri fark etmiyorsunuz....

Gecenlerde faranjit oldum....kostum CVS e...Tylenol diye bir ilaç vardı iyi geldi 2 tane aldım...

fakat buaralar dişle ilgili sorunum var, dolgum düştü düşecek...cvs te doldu malzemeside varmıs ama,,, bilmiyrm artık,, şimdilik pek kullanmıyrm o tarafı... ( bu biraz özel oldu tamam )

şimdilik bu kadar paylasımda bulunabiliyrm...yavas yavas iş saati geliyor...

kendinize dikkat edin...herkese bol eğlenceler...güzel vakitler diliyrm..
    heyy gidii günler bree...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eveeettt....İşte en sonunda beklenen an....Zorlu ve uzun bir yolculuk ardından şuan Florida-Pensacola' da bir otel odasında kaçak yakaladığım wire less üzerinden sizlere bu satırları yazıyorum.

Öncelikle herşey yolunda şuan..Saat burada 23.15 şuanda.....

Yzacak çok sey var arkadaslar ama önemli olanlarını ve çok merak ettiklerinizi aktarayım, diğer ıvır zıvırları herkes gelirken görecek zaten..Sabahleyinde erken kalkacağım, supervisor mesaj çekmiş, beni 6-7 gibi ara, seni alayım diye....

En son amsterdamdaki yazımdan sonra, Amsterdamda Nort West Havayollarına atladım ve tam 9.5 saat sonra pensacolaya vardım. Nort west gercekten mükemmel bir hizmet sağladı gelirken. Yanım boştu, önümde televizyonum, vb hersey vardı.

Akşam saatlerinde Pensacolaya indim. Yani saat 17.00 civarinda ( USA de) ...Burası kilit noktaydı benim için...Çünkü amsterdamdaki türkçe konusmayı bilen ve muhabbeti seven gümrük memurları ( bazıları...) burda olmayacaktı..

Memphise indim,( buarada uçakta I-94 ve gümrük bilgi formunu verdiler..=
    Direkt pasaport kontrolüne gittim..j-1 i ve ds i gösterdim.. parmak izi ve fotodan sonra, belgeleri onayladı ve Amerikaya hosgeldin dedi...bumu yanii hepsii...
    belkide benim şansıma bilmiyrm ama, çantaları aramadılar, sadece x ray...fakat yinede cok abartmayın derim...

çantada neler vardı..

Çanta

5-6 paket çorba
    çay
    seker
    bir kavanoz kurabiye
    temizlik jelleri
    güneş kremi
    Şampuan
    Küçük çok amaçlı çakı
    kıyafet falan..

Domuz gribi

Domuz gribi konusuna gelirsek; afedersiniz ama burada, daha doğrusu Pensacola ve Memphistteki air portta ve sokaktaki insanlarda, domuz gribini tikine takan yokk
    bir allahın kulunda mske vb..yok

fakat size tavsiyem yanınızda bir tane bulundurun, eğer yanınızdaki yada cevrenizde herhangi bir sekilde hasta birisi varsa, siz kendi onleminizi alın, zorda kalırsanız takarsınız ...varınca birde hastalıkla ugrasmayın,,

el hijyenine çok abartmadan özen gosterin...nede olsa uluslararası havaalanı,,

İlk gün ilk saatler Telefon görüşmeleri ve iletişim:

- havaalanlarında kredi kartıyla yada parayl çalışan kulübeler var, fakat ben bazılarını çalıştıramadım ...Bunun yerine nete bağlandım...E-posta yazdım...yada skype üzerinde 10 dolarlık kontor yukledim, suan dakikası 0.14 kusur dolara konusyrm....gerekirse diye yukledim işte...

Giyim-Kıyafet:

Ucakta gelirken klimalar sürekli calıstı, bu sebeple üzerinize bir yelek kazak yada hırka vb. birşey alın derim..hasta olmayın, soğuk oluyor çünkü...

Floridada hava suan nemli ve 26 derece civarında...gunduz sıcak olur sanırım,, ama gece için suan birazcık serin diyebilirm...yağmurluk alın ayrıca,, cuknu heran yağacak havası var...

ben taksiyle geldim otele,, 11 dolar verdim 5 km lik yola...acılısta sanırım 2.75 kusur falandı...

havalanı cevresinde güzel oteller var,, arastırın derim....benimki vergiler dahil 63 dolar...kötü oldu tabii ama havaalanında rezil olmak istemedim...heryer kapanmıstı zaten ordada...zaten bu yorgunlukla durulmazdı orda...

jet lag olayı

suan yorgunluk var üzerimde ve gözlerim yanıyor....dus alıp yatayım dedim ama sanırım almadan yatıcam...eger türkiyeden sabah binerseniz ve akşam burda olursanız zamanlar arasındaki farkı pek anlamıyorsunuz,, en azından daha kolay kandırabiliyorsunuz bünyeyi...

fakat yinede az cok yorgunluk oluyor tabi....ucakta uyumaya dikkat edin....

Not: Bu yazdığım bilgiler özelliklede benimle benzer havayolu yada eyaletleri sececek arkadaslara yarayabilir fakat, öreneğin JFK ye gittiğiniz zaman daha ciddi bir güvenlik yada tarama ile karsılastık derseniz,, şaşırmam....

Şimdilik bukadar, umarım yararlı olur...

iyi geceler...günaydın...

sonra tekrar görüşrzzz

Geçtiğimiz yıl bu saatlerde Atatürk havaalanındaydım......hey gidi günler...

umarım bütün work and travel katılımcılarının bu yıl ki wat sezonları istedikleri gibi gecer arkadaslar...

hersey gönlünüzce olsun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bi nacizane bi sorum olcak bu pensacolada ki havalimanindan panama city ne kadar uzaklikta?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi nacizane bi sorum olcak bu pensacolada ki havalimanindan panama city ne kadar uzaklikta?
    Pensacola - Panamacity arası ..100 mil

Yaklasık olarak süre olarak arabayla 2 saat sürer...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cok tesekkurler.. is sozlesmesinde net bisey demiyrdu. baktim ben de greyhound varmis, 2 bucuk saat diyor.

neyse teyit ettirmis oldum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok tesekkurler.. is sozlesmesinde net bisey demiyrdu. baktim ben de greyhound varmis, 2 bucuk saat diyor.

neyse teyit ettirmis oldum

istersen kaçak taksiler var, onun numarasını veryim..ararsın...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

istersen kaçak taksiler var, onun numarasını veryim..ararsın...
    aslinda iyi olur da otobus bilet fiyatlarina baktim, 30 dolar civari gozukuyo. cok makul bi fiyat geldi bana. o mesafeye taksi rahat 150 dolar tutar heralde. bu kacak taksiler ne kadr ucuz olabilir ki

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aslinda iyi olur da otobus bilet fiyatlarina baktim, 30 dolar civari gozukuyo. cok makul bi fiyat geldi bana. o mesafeye taksi rahat 150 dolar tutar heralde. bu kacak taksiler ne kadr ucuz olabilir ki

hımm..

Pensacola - Destin arası 30 dolardı.
    Normalde 80 Dolara falan geliyor özel taksiler.
    Destin - Panamacity arasıda 30 tutar sanırım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)