Arkadaşlar Merhaba...
Aranıza yeni katılıyorum. İlk defa wat için başvurmuş ve vizeye girmiş bulunuyorum ve size aktarıyorum.

İsmim dış kapıda okunduğunda içeri doğru hareket ettim ve bir sıraya girdim güvenlik için.
Çok rahat olun uzerınızde metal eşya getırmeyın( kemer ve telefon hariç).
Güvenlikten geçerken kemerınızı ve telefonunuzu cıkarıp verın gorevlıye.telefonunuzu görevli alacaktır ve size bir numara verecektır. (tabi kemeriniz sizde kalcak ) Ön başvuru ve evrak inceleme için bir gişede beklıyorsunuz. Vize başvuru formu, Ds belgeniz , pasaportunuz ve transkribinizi hazırlayın. transkrip haricindekı dosyaları gorevlı bayana vereceksınız. Transkribi kapalı zarf oldugu ıcın görevlinin gözü ününde açacaksınız(güvenlik nedenıyle böyle bir durum sözkonusu) sıra numarası verıyor size ve içeri girmenizi söylüyor.
sıra numaranız gelldıgınde parmak izi veriyorsunuz. ve tekrar o sıra numarasını beklıyorsunuz sözlü görüşme için.
bu arada tabi heyecan dorukta olabılıyor cogu arkadas gibi...

evet sıram geldi ve çok sempatik v güler yüzlü davrandım ve karşılıgında da zaten güleryüzlü bir adam vardı.
diyologlar.... ben : b adam : -
- Hi
b hi
- nasılsın
b teşekkür ederim iyiym ya siz?
-teşekkürler
- ne okuyorsun?
b seramik
- anadolu üniversitesinde mi?
b evet
- ne zaman mezun olacaksın?
b 20.. yılında

(fotoğrafıma bakıyor bana bakıyor tekrar fotoya tekrar bana ve diyor ki )
- sakalını neden kestin
b (bende endişeli ama güler yüzle ) farklı görünmek için dedim
-ok dedi.
(siz olun nasıl fotoğraf çektirdiyseniz öyle gidin )

kendıne bır sarı kagıt cıkardı ve birşeyler yazdı
ardından yeşil kagıt cıkardı ve takip numarası yazdı ve bana verdı.
sımdı türkçe konuşacagım detaylı oldugu için dedi.
ama orada bıraz heyecan yaptıgımdan fazla anlamadım...
bu takıp numarasıyla belırtılen adreste arama yapacaksın ( namecheck nedenıyle) numaran acıklandıgında pasaportunu ups kargoyla bize göndereceksın ve vizeni basıp geri göndereceğiz dedi.
ardından DS Belgeme kaşesini bastı ve imzaladı.
sanırım vize alacağım ama 2 ila 4 hafta arasında açıklanacağını söyledi bana... Bu yüzden uçak biletini almamalımıyım arkadaslar?

yoksa 1 ay sonrasına alayım mı?
tecrübemi paylaşmak istedim. İnşallah yararı olur...