Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ds 2019 basılma süresi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Ds 2019 basılma süresi

Arkadaşlar ben 15 martta vizemi aldım,ancak daha önce açtığım başka bir konuda da belirttiğim gibi Ups benim vizeli pasaportumu,ds ve sevis belgemi bana ulaştıramadan kaybetti.Şu anda hiçbirinden haber yok.Yeni pasaport çıkarttım ve şirketim yeni ds talebinde bulundu iki hafta önce.O geldiğinde tekrar vizeye gitmem gerekecek.Ups yetkilisi ds nin bir an önce gelebilmesi için ekstra kargo ücretini de vereceğini söyledi.Yeni ds başvurumu 22 martta yaptı şirketim,yani 2 hafta oldu.Sizce ne kadar zamanda elimde olur?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sponsordan sponsora değişir.. Kimi sponsorlar 1 hafta gibi bir sürede gönderiyor. Kimi 3 haftayı buluyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1 hafta icinde kesin gelmesi lazim..yoksa geciktiriliyor ya da unutulma gibi seyler olabilir 1 hafta bekle gelemzse sponsora mail at..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdiye kadar elinde olması gerekirdi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yani 3 haftayı aşma durumu olmaz değil mi?Bugün şirketi aradım,danışmanım yokmuş bugün.O yüzden tanımadığım bir kadın nisan sonunu bulabileceğini,çünkü orada belli bir sayıda basılması gerektiğini,prosedürün uzayabileceğini ve kargoyla gelişini vs de hesaba katarsak ay sonuna kadar uzayabileceğini söyledi.Bunun aslı astarı var mıdır,bana bu kadar uzayabilmesi saçma geldi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Toplu DS getirme olayından kaynaklanıyor bu gecikmeler..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben en başta ds isteğini yaparlerken toplu gelecek olanları beklemek istemediğimi söyledim,mesele kargo ücretiyse zaten verilecek.Kadının söylediğine göre de mesele kargo değil,orda basılma süreciymiş güya.Hiç tatmin olmadım söylediklerinden zaten,yarın şirkete gidip danışmanımla görüşeceğim.Gerekirse yanımda sponsora mail atmalarını filan sağlarım.Teşekkürler arkadaşlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yaninda mail atsalar bile sen kendin de mail at sponsoruna durumu anlat.. gectigimiz yil bir arkadasima ds belgesinin sponsor tarafindan gec yollandigi soylenmisti o da sponsora mail atti sponsor da sirkete oldukca sert bir donus yapmisti sirket de cocuga laf solemis bunun uzerine bir kere daha sikayet etti sponosra ds belgesi 1 hafta sonra eline gecti sirketlerin hicbirine guvenmeyin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketlerin ödeyeceğimiz paranın tamamını almadan ds ler gelse de bize vermemeleri gibi bir durum olur mu
    ben en başta zaten 3 taksit şeklinde ödeyeceğimi söylemiştim.İkisini ödedim nisan sonu da son taksitim var.Vize görüşmesine gireli 3 hafta olucak yarın,böyle bişey var mı gerçekten öyleyse baklemektan gerçekten çok sıkıldım.Sponsoruma mail atmalı mıyım sizce??????

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

paranin tamamini odemeden dsni vermezler sana zaten... bir de merak etme dsler nisanin ikinci yarisinda gelir nisan 15 mi 17 mi ne o zmna kadar ds siz vize gorusmesi oluyor o tarihten sonra getirilmeye baslanir...hep ole olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekkürler ozgursum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaninda mail atsalar bile sen kendin de mail at sponsoruna durumu anlat.. gectigimiz yil bir arkadasima ds belgesinin sponsor tarafindan gec yollandigi soylenmisti o da sponsora mail atti sponsor da sirkete oldukca sert bir donus yapmisti sirket de cocuga laf solemis bunun uzerine bir kere daha sikayet etti sponosra ds belgesi 1 hafta sonra eline gecti sirketlerin hicbirine guvenmeyin...

kardeşim bahsettiğin kişi ben olabilirim... ama olayın aslı şu şekilde gelişti... geöen sene beklediğim 3 haftanın sonunda hala ds belgemin gelmemmesi ve benim vizem hakkında bişeyl bilmiyor olmamın vermiş oldugu sinirle, daha onceden irtibatta oldugum işverenime mail attım... ucus planı yapamadıgımı , vizeyi bile alıp almadıgımı bilmediğimi bununda sebebinin sponsorum oldugunu belirttim. tabi benim işveren benden aldıgı gazla direk sponsora mail atmış. problemmi var demiş ve benim ona gönderdiğim maili sponsora iletmiş... sponsorda direk benim burdaki şirketi aramış ve basmış azarı... siz üç beş kuruş kar yapacagınız diye burdaki müşterimden oluyorum demiş... ve hemn o gün ds belgemi kargoya vermiş... bu arada sinirli olan şirkette beni aradı ve niçin bizi şikayet ettiniz dedi... bende işlemlerimi hızlı halletseydiniz kimseye haber vermezdim dedim ve sonunda 3 gün sonra ds belgem ulaştı ve toplamda mailimden 1 hafta sonra vizem pasaporta basılmış bi şekilde elime ulaştı... yardımcı olabilecegim bi durum varsa sorularını cevaplayabilirim...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bahsettiğin kişi ben olabilirim... ama olayın aslı şu şekilde gelişti... geöen sene beklediğim 3 haftanın sonunda hala ds belgemin gelmemmesi ve benim vizem hakkında bişeyl bilmiyor olmamın vermiş oldugu sinirle, daha onceden irtibatta oldugum işverenime mail attım... ucus planı yapamadıgımı , vizeyi bile alıp almadıgımı bilmediğimi bununda sebebinin sponsorum oldugunu belirttim. tabi benim işveren benden aldıgı gazla direk sponsora mail atmış. problemmi var demiş ve benim ona gönderdiğim maili sponsora iletmiş... sponsorda direk benim burdaki şirketi aramış ve basmış azarı... siz üç beş kuruş kar yapacagınız diye burdaki müşterimden oluyorum demiş... ve hemn o gün ds belgemi kargoya vermiş... bu arada sinirli olan şirkette beni aradı ve niçin bizi şikayet ettiniz dedi... bende işlemlerimi hızlı halletseydiniz kimseye haber vermezdim dedim ve sonunda 3 gün sonra ds belgem ulaştı ve toplamda mailimden 1 hafta sonra vizem pasaporta basılmış bi şekilde elime ulaştı... yardımcı olabilecegim bi durum varsa sorularını cevaplayabilirim...
    yok kardesim sen degilsin benim sinif arkadasimdi o ama ikinci bir ornekte de oldugu gibi eger sirketiniz haksizsa sponsora ulasmaniz en dogrusu ama her seyde sponsora ulasmak da sacma olur..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Şirketim sponsora mail atmış,gerçi mailde acil yollayın gibi bir talep yok,sadece formumu yollayıp yollamadıklarını sormuş.Sponsor da basıldığını ama kargoya verilmediğini,bu hafta ilk kargoyla yollanacağını yazmış.Yani evet,basıldığı halde bekletiliyor.O kadar da uyardım ekstra kargo parasını ups karşılayacak yeter ki erken gelsin filan diye.

Neyse,kargoya verildikten sonra Usa dan buraya gelmesi ne kdr sürüyor arkadaşlar?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

CCN hangi sponsor firmayla çalışıyor bileniniz var mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketim sponsora mail atmış,gerçi mailde acil yollayın gibi bir talep yok,sadece formumu yollayıp yollamadıklarını sormuş.Sponsor da basıldığını ama kargoya verilmediğini,bu hafta ilk kargoyla yollanacağını yazmış.Yani evet,basıldığı halde bekletiliyor.O kadar da uyardım ekstra kargo parasını ups karşılayacak yeter ki erken gelsin filan diye.

Neyse,kargoya verildikten sonra Usa dan buraya gelmesi ne kdr sürüyor arkadaşlar?
    1 hafta civari gelir.. bence sponsora mail at en hizli sekilde yollasinlar normal postayla yollamasinlar ups tum ucreti karsilayacak dersin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İsteseler 2 günde getirtebilirler yine de normal süresi 1 haftadır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sponsora direk mail atıp durumu anlattım bakalım ne olacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)