Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikaya gittiginizde TURKiYEyi temsil ettiginizi unutmayin!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Amerikaya gittiginizde TURKiYEyi temsil ettiginizi unutmayin!!

Meraba arkadaslar benim son 2 senedir calistigim bu senede orada calisacak oludugum restaurant bu sene turk ogrencileri almama karari aldi sadece onceden calismis benle beraber 2 ogrenciyi kabul ettiler dier butun turkleri red yedi,gecen sene ise alinan 45 ogrencinin 40 i turktu ve okadar sorun cikartilarki TURK arkadaslarimiz sagolsun kavga mi dersiniz ilk bir ay icin taninan otel de kalma izinini zorla 3 aya cikartip odalari bosaltmamkmi dersiniz. EN SON NOKTA ISE BIR TURK CIFTIMIZ 3 AY OTELDE KALIP(NORMALDE IZIN SADECE 1 AY) SONRADA 3 AYLIK PARAYI VERMEDENN KACTILAR BIR GECE. Bu yasananlardan sonrada hakli adamlar turkleri almamkta. Benim ilk gittigim sene 20 turk 20 ukraynali rus vardi ozaman turk ogrenciler okadar iyiydiki gecen sene sadece turk ogrenci aldilar basta dedigim gibi ama malesef gecen sene gelen turk arkadaslar herseyi batirdi. siz siz olunn amerikada biseyler yaparken bunu sen kendi adin altinda yapmiyorsun TURK adi altinda yapiorsunn biraz dikkat ve saygi.
    LIVE IS LIFE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cok haklisin kardes bir milletten birisini nasil tanirsan ister istemez icinden genelleme yaparsin bu gercek birsey

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

çok isabetli bir yazı teşekkür ediyorum ve sonuna kadar hak veriyorum. arkadaşlar bilmiyorum ama onlara aptal gözüyle bakmak yada zaten 3-4 ay burdayım ne olcak ki bi şekilde idare ederler, yada ne bileyim bu tür düşÃ¼ncelerden lütfen arınıp gidelim, hakkımızla, hakettiğimizle yetinelim ver alnımızın akıyla gelelim. Benim çalıştığım yerde aynı artık öğrenci almıyor. çünkü gerçekten her ne hikmetse bizim türkler sorun çıkartıyor. buraya yazmak dahi istemiyorum. Yazık başka birşey demiyorum. bilmiyorum belki biraz ağır olur affedin ama "danalıkdan ipini koparmış..." gibi orda davranışlarda bulunmayın lütfen....

saygılarımla....
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim ilk dükkanda almayacak ama direk wat öğrencisi almayacak Wat'la gelen öğrencileri maddi manevi olarak tatmin edemeyecekleri bir işletme olduğu kanaatine vardı bizim manager
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

walla öyle gençler aslında şöyle birşey yapılabilir devlet kanalıyla yurtdışına çıkacak olan öğrencileri bir psikolojik danışman komisyonuna sevk edersin dersin ki kardeşim git bu komisyona buradan izin kağıdını alda gel....!!!

burada komisyonun görevi ne olur değişik testlerle(bu işin uzmanları bu testleri bence rahatlıkla hazırlayabilir) öğrencinin yurtdışında nasıl davranabileceğini gösterir bir belge ibraz eder ve kararını yetkili mercilere bildirir sonra yetkili merciler derki evet arkadaşım vizeye başvurmak için uygunsun buyur başvur aynı belgeyi yetkili merci abd konsolosluğunada resmi olarak bildirir buda öğrencinin vize almasını kolaylaştırır.

ütopya gibi gözüküyor şimdilik Türkiye için ama yapılabilir bence en azından fikir olarak şu anda doğmuş oldu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ilk dükkanda almayacak ama direk wat öğrencisi almayacak Wat'la gelen öğrencileri maddi manevi olarak tatmin edemeyecekleri bir işletme olduğu kanaatine vardı bizim manager
    İsabetli bir karar

Durum böyle giderse kaliteli işler birer birer Türklere kapılarını kapatacaklar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bencede yararlı bir konuu... ruslardan sonra en fazla şikayet edilen millet olduk... birazcık kendimize çeki düzen vermemiz gerek...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla öyle gençler aslında şöyle birşey yapılabilir devlet kanalıyla yurtdışına çıkacak olan öğrencileri bir psikolojik danışman komisyonuna sevk edersin dersin ki kardeşim git bu komisyona buradan izin kağıdını alda gel....!!!

burada komisyonun görevi ne olur değişik testlerle(bu işin uzmanları bu testleri bence rahatlıkla hazırlayabilir) öğrencinin yurtdışında nasıl davranabileceğini gösterir bir belge ibraz eder ve kararını yetkili mercilere bildirir sonra yetkili merciler derki evet arkadaşım vizeye başvurmak için uygunsun buyur başvur aynı belgeyi yetkili merci abd konsolosluğunada resmi olarak bildirir buda öğrencinin vize almasını kolaylaştırır.

ütopya gibi gözüküyor şimdilik Türkiye için ama yapılabilir bence en azından fikir olarak şu anda doğmuş oldu
    Sincili biz daha pasaportu alamıyoruz bide bu belge çıkarsa işimiz harap ama insan kendine insan olarak çeki düzen vermeli. Her zaman Türkiye yi temsil etdiğini hatılarsa yeter zannımca eğer kanında türk kanı varsa tabi...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Nasıl olsabir daha gelmeyeceğim mantığından kaynaklanıyor bunlar.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sincili biz daha pasaportu alamıyoruz bide bu belge çıkarsa işimiz harap ama insan kendine insan olarak çeki düzen vermeli. Her zaman Türkiye yi temsil etdiğini hatılarsa yeter zannımca eğer kanında türk kanı varsa tabi...
    ya öle ama hocam bu mantıga gelememiş adamlardan bahsediyoruz zaten keşke herkese bi şeyleri anlatabilsek ama adamlara bunu anlatacak ve böyle yapmalısınız diyecek kadar onların özgürlüğüne müdahele edecek kadar özgür değiliz doğal olanda bu zaten sadece bu koşulu koyarız deriz ki kardeşim beni rezil edeceksen gitme yani böyle sözle değilde işte dediğim gibi komisyonla falan filan çitayı yükseltelim bu gibi konuları konuşalım çözüm yolu sınmadıkça konuşmamızın bi anlamı yok her zaman söylüyorum farkındalık yaratmak önemli bir şey hiçbirşey yapamazsak bile farkındalık yaratalım bu işi yapabilecek olanların aklına bir fikir sokalım en azından !!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gidenler adam olsun yeter.. ole cok ozel davranmaya gerek yok.. insan gibi davranmak sorun cikmamasini saglar zaten..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidenler adam olsun yeter.. ole cok ozel davranmaya gerek yok.. insan gibi davranmak sorun cikmamasini saglar zaten..
    o zaman dua edelimde gidenler adam olsun

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O zaman giden herkese ithaf ediyoruz şu videoyu..
    18. saniyeye kadar izlemeniz yeter
    YouTube - recep ivedik - adam olun lan
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)