Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PEDICAB - SAN DIEGO(Biraz Bilgi)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart PEDICAB - SAN DIEGO(Biraz Bilgi)

Merhaba arkadaşlar..Bu sene wat ile amerikaya gitmeyi düşünüyorum.İnternette dolaşırken bu iş dikkatimi çekti.Bu iş hakkında bilgisi olan lütfen açıklar mı biraz ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kimsenin bir bilgisi yok muu ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Pedicab işi oldukça zor bir iştir. Gün boyu pedal çevirme ve arkanda birkaç kişiyi sürükleme gücünü kendinde buluyorsan para kazanma açısından tercih edebilirsin; fakat özellikle San Diego'da pedicab işini yapanlarla polisler arasında problemler görülür çünkü polis kural ihlali yapanları bir liste yapacak olursak ilk sırayı alacak pedicabçileri sevmez. Bu bölgedeki pedicab sürücüleri sürekli durdurulup pasaport kontrolünden geçer. Bu işte rekabet had safhadadır.

San Diego'da pedicab işini yapabilmen için permit dediğimiz pedicab sürücü lisansı alman gerekir. Daha önce gidenler için böyle bir sorun yoktur. Lisansın çıkması başvurudan sonra 1 - 2 hafta kadar sürebilir.

Günde 400 kazanç sağlayan öğrenciler olduğu gibi çok az kazananlar da vardır ya da bu işi hiç yapamayanlar da vardır. Kiralamış olduğun bisikletin haftalık tutarı ortalama 150 USD'dir ve konaklama masrafı aylık ortalama 350/400 USD aralığındadır.

Sonuç olarak, pedicab zor bir iştir; bir kere daha düşÃ¼nmeni tavsiye ederim.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok saol sitede çok güllük gülistan bir iş gibi duruyorduda.Bu forumun olması gerçekten çok güzel

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CCN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedicab işi oldukça zor bir iştir. Gün boyu pedal çevirme ve arkanda birkaç kişiyi sürükleme gücünü kendinde buluyorsan para kazanma açısından tercih edebilirsin; fakat özellikle San Diego'da pedicab işini yapanlarla polisler arasında problemler görülür çünkü polis kural ihlali yapanları bir liste yapacak olursak ilk sırayı alacak pedicabçileri sevmez. Bu bölgedeki pedicab sürücüleri sürekli durdurulup pasaport kontrolünden geçer. Bu işte rekabet had safhadadır.

San Diego'da pedicab işini yapabilmen için permit dediğimiz pedicab sürücü lisansı alman gerekir. Daha önce gidenler için böyle bir sorun yoktur. Lisansın çıkması başvurudan sonra 1 - 2 hafta kadar sürebilir.

Günde 400 kazanç sağlayan öğrenciler olduğu gibi çok az kazananlar da vardır ya da bu işi hiç yapamayanlar da vardır. Kiralamış olduğun bisikletin haftalık tutarı ortalama 150 USD'dir ve konaklama masrafı aylık ortalama 350/400 USD aralığındadır.

Sonuç olarak, pedicab zor bir iştir; bir kere daha düşünmeni tavsiye ederim.
    benim new yorktaki arkadasim biraz memnun gibiydi.sehirler rasi bir fark olmasin.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bence wat'ın en keyifli işlerinden biri.
    Para konusuna gelince de en çok kazandıran işi,
    3 kişiyi 10 dk götürüyorsun 30 doları atıyorsun cebe
    Özel günlerde 500 dolardan aşağı kazanan duymadım(san diegodaki türk pedicab çilerle konuşmuştum) ,
    kurallara uymazsan direk ticket yiyiyorsun polisten kaçarın yok
    San diego gece hayatından bahsetmeye gerek bile duymuyorum

Bu yıl pedicab sayısı %40 oranında azaltıldı ve san fransiscoda da pedicab başladı

Aşağıdaki siteden pedicab hakkında bir fikir edinebilirsiniz:
    Turkish Pedicab Team | Work And Travel | WAT | Amerika | San Diego | Pedicab | pedicap | bikecab | turkishpedicap | turkishpedicab.com | Turkish bikecab | turkishpedicab

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cakalin biri var hemen hemen butun pedikep bisikletlerini o kiraya veriyor babasi hakim porsche si var ..

harabe bi yeri hostel gibi yapmis millete hem konaklama hemde bisiklet kiraya veriyo sn diego polis departmanin hemen yaninda

bu elemanin mekani bir suru turk var bu isi yapan SD de..ben su an san franciscodayim .samimi bir arkadasim dha dun pedicape basladi baska is bulmak zor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yazımda belirttiğim gibi günlük kazancı çok iyi olanlar olduğu gibi bu işi yapamayanlar da mevcut. Çok iyi para kazanan öğrencileri duyan herkes bu işi en az bir defa düşÃ¼nmüştür ve çoğu yapmaya kalkışmıştır; ancak hepsi başarılı olmuştur diyemeyiz. richard99'un dediği gibi bazı pedicab kiralayıcıları (örneğin New York'taki bir işletme. Açıklamam uygun olmaz) pedicab bisikletlerini yine kendi ayarladıkları konaklama yerlerine öğrencilerin yerleşmesi koşuluyla kiralıyorlar ve geçmiş dönemlerde harabe tarzı bu yerlerde konaklamak zorunda kalan öğrencilerin şikayetleri gündeme gelmişti.

Tekrar edecek olursam pedicab işinde çok iyi kazananlar olduğu gibi az kazananlar da mevcuttur. Ayrıca bazı sponsor firmalar pedicab işlerini desteklemez ve öğrencilere sponsor olmazlar. Amerikan İçişleri Bakanlığı da pedicab konusunda soğuk tavır sergiler. Nitekim, pedicab çoğu kez yasaklanmak istenmiş ancak işverenlerin itirazlarıyla mahkemelik olan bu iş kolu uzatmalarını oynuyor diyebiliriz.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bu isi hic yapmadim ama new yokrta bu isi yapip iyi para kazanan arkadasim vardi.ama CCNde dogru demis bir bakima yani insna bayagi yorulur ya.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Grup gidersen senin icin daha iyi olur. Egerki illa bu isi sececeksen SD 'de bir is bul kendine ek olarak bisiklet kirala boylece 2 isin olmus olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

İşi öğrendikten sonra işyerinde 10 saatte kazanacağın parayı 3 yada 4 kez müşteri bularak fazlasıyla kazanabilirsin.
    Üstelik başında seni denetleyen , sana karışan-eden yok
    Normal bir işte sürekli çalışacağına , çekersin bike ını gölgeye beklersin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

parkta bir iki saat dolasip 100 dolar alman mumkun diyor new yorker arkadasim.banada tavsiye etmisti.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşi öğrendikten sonra işyerinde 10 saatte kazanacağın parayı 3 yada 4 kez müşteri bularak fazlasıyla kazanabilirsin.
    Üstelik başında seni denetleyen , sana karışan-eden yok
    Normal bir işte sürekli çalışacağına , çekersin bike ını gölgeye beklersin
    şakamısın arkadaşım sen bu işi yapmadığın belli... öle herkesin dediğine inanma derim sana karışan eden yok ama o polisler nasıl karışıyor bir bilsem ucunda da ceza yiyorsun
    he umarım böyle dediğim gibi olur

bu işe giden 2 kez düşünsün derim öyle dışardan gözüktüğü kadar kolay bir iş değil özellikle polis ve amerikalı pedicabcilerle verdiğiniz savaşın üstüne bir de bizim türklerle uğraşıyosun

bu işin en kötü yanı cuma cmtesi geceleri çalışmak zorunda kalıyorsunuz ve eğlenmeye çıkamıyorsunuz...

eğer işler kötüyse her gün çalışmak zorunda kalıyorsunuz ve işler kötüyken 3-4 müşteri anca alabiliyorsunuz tüm gün...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı justinx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şakamısın arkadaşım sen bu işi yapmadığın belli... öle herkesin dediğine inanma derim sana karışan eden yok ama o polisler nasıl karışıyor bir bilsem ucunda da ceza yiyorsun
    he umarım böyle dediğim gibi olur

bu işe giden 2 kez düşünsün derim öyle dışardan gözüktüğü kadar kolay bir iş değil özellikle polis ve amerikalı pedicabcilerle verdiğiniz savaşın üstüne bir de bizim türklerle uğraşıyosun

bu işin en kötü yanı cuma cmtesi geceleri çalışmak zorunda kalıyorsunuz ve eğlenmeye çıkamıyorsunuz...

eğer işler kötüyse her gün çalışmak zorunda kalıyorsunuz ve işler kötüyken 3-4 müşteri anca alabiliyorsunuz tüm gün...
    şaka olan sensin !

ben kimseye gittim demiyorum , gidenlerle konuştum.
    ama nedense senin dışında herkes aynı şeyleri söyledi.
    her işin kendine göre zorluğu var ama
    bike kuyruğunda bekleyip muhabbet etmek çok da zor bir iş olmasa gerek.
    polisler durup duruken mi yoksa kurallara uymadığında mı ceza kesiyor?
    ya da cuma-cumartesi bar çıkışı sarhoş yakaladığında
    5-10dk mesafede geçirebildiğin kadar geçirdiğinde böylemi konuşuyorsun?

Yapan bu işi yapıyor anlayacağın

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı jebacbig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..Bu sene wat ile amerikaya gitmeyi düşÃ¼nüyorum.İnternette dolaşırken bu iş dikkatimi çekti.Bu iş hakkında bilgisi olan lütfen açıklar mı biraz ?
    hocam ilk defa gidiyosan aman derim ben bu riske girme tamam belki sansın yaver gıder ıyı para kazanırsın ama bende bu işi yapmamama ragmen abd ye ilk gidecegimde baya bi araştırmıştım senın gezındıgın sıteyı tahmın edebılıyorum gercekten ınsan tamam ya yaparım ben bu ısı oh ne guzel kebap ıs dıyor ama ben kımınle konustuysam uzak dur dedı bu ısten hatta bazı sırketler pedıcap ısını rısklı oldugu ıcın ıs sceneklerı arasına almıolar cok ıyıde olabılır cok kotude ama bana sorarsan bu guzel yazı rıske atmaya degmez derim ben nacızane gorusum budur....

saygılar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ilk defa gidiyosan aman derim ben bu riske girme tamam belki sansın yaver gıder ıyı para kazanırsın ama bende bu işi yapmamama ragmen abd ye ilk gidecegimde baya bi araştırmıştım senın gezındıgın sıteyı tahmın edebılıyorum gercekten ınsan tamam ya yaparım ben bu ısı oh ne guzel kebap ıs dıyor ama ben kımınle konustuysam uzak dur dedı bu ısten hatta bazı sırketler pedıcap ısını rısklı oldugu ıcın ıs sceneklerı arasına almıolar cok ıyıde olabılır cok kotude ama bana sorarsan bu guzel yazı rıske atmaya degmez derim ben nacızane gorusum budur....

saygılar...
    Sen çalıştıktan sonra bahtsız bedevi değilsen kazanıyorsun.
    Bizim Türk gençlerinin kazanamama nedenlerinden bir tanesi,
    tam işlerin yoğun olduğu saatlerde clublarda eğlenmesi.

Ben çok çalıştım ama kazanamadım zarara girdim diyen hiç görmedim !
    Bu arada 6 gün San Diego da kaldım, oradaki pedicabçilerden edindim bu bilgileri.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka olan sensin !

ben kimseye gittim demiyorum , gidenlerle konuştum.
    ama nedense senin dışında herkes aynı şeyleri söyledi.
    her işin kendine göre zorluğu var ama
    bike kuyruğunda bekleyip muhabbet etmek çok da zor bir iş olmasa gerek.
    polisler durup duruken mi yoksa kurallara uymadığında mı ceza kesiyor?
    ya da cuma-cumartesi bar çıkışı sarhoş yakaladığında
    5-10dk mesafede geçirebildiğin kadar geçirdiğinde böylemi konuşuyorsun?

Yapan bu işi yapıyor anlayacağın
    işte konuşurken herşeyi anlat bari öyle 3-4 müşteri ile diğer işlerde 10 saatte kazanacağından fazla kazanırsın demekle olmuyor işte..
    bana diyorsun "5-10dk mesafede geçirebildiğin kadar geçirdiğinde böylemi konuşuyorsun" diye sen kimsin beni tanımıyorsun sallama kafandan boş konuşma!
    o 3-4 müşteriden ne kadar kazanmayı hedefliyosun bakalım?
    istediğin kadar kurallara uy,oraya ilk defa gidecek olan arkadaşlar ne kadar bilebilir,bu kadar kısa bir sürede hiç bir şey bilmeden elbet polisle karşı karşıya geleceksindir,neden çünkü pedicablerin park etmesi için yerler bulunmuyor gitmişsen görmüşsündür!(son mesajında gittim felan demişssin)

neyse bu işe gidecek olanlar zorluğa ve beden gücüne göre düşünsün gitsin öyle sıralarda bekle para kazanayım fln yalan,pedal çevirmek gerekiyor..
    ayrıca herkesle tartışmaya hazır olun!

Tecrübe Puanı
    10

Eğer ilk kez gidecekseniz grup olarak ve işi bilenlere gidin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı justinx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte konuşurken herşeyi anlat bari öyle 3-4 müşteri ile diğer işlerde 10 saatte kazanacağından fazla kazanırsın demekle olmuyor işte..
    bana diyorsun "5-10dk mesafede geçirebildiğin kadar geçirdiğinde böylemi konuşuyorsun" diye sen kimsin beni tanımıyorsun sallama kafandan boş konuşma!
    o 3-4 müşteriden ne kadar kazanmayı hedefliyosun bakalım?
    istediğin kadar kurallara uy,oraya ilk defa gidecek olan arkadaşlar ne kadar bilebilir,bu kadar kısa bir sürede hiç bir şey bilmeden elbet polisle karşı karşıya geleceksindir,neden çünkü pedicablerin park etmesi için yerler bulunmuyor gitmişsen görmüşsündür!(son mesajında gittim felan demişssin)

neyse bu işe gidecek olanlar zorluğa ve beden gücüne göre düşünsün gitsin öyle sıralarda bekle para kazanayım fln yalan,pedal çevirmek gerekiyor..
    ayrıca herkesle tartışmaya hazır olun!
    Burada genel olarak bir yorum yapıyorum.
    Ben gayet yüksek fiyat çekip keyfine bakan insanları tanıyorum.
    Sana etik gelmemiştir yada yapamamışsındır o ayrı.
    4 müşteriden en az ne kadar kazanmayı hedefliyorsun sen peki?
    Orada gidip ticket yememiz , oturup kurallara göz bile atmadan
    bodozlama trafiğe girdiğimizden kaynaklanıyor.
    Ha polis de yakaladığında affetmiyor , hiçbir kaçışın yok onu da biliyorum.
    Work and travel işleri arasında tercih edilebilinecek kaliteli işler arasında bana göre pedicab.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pedicab işinde çalışan bi çocuk turistlerden birisini düşürüyor, turiste araba çarpıyor ve ölüyor. Çocuk şu anda hapiste. Yani çok dikkatli olmanız gereken bi iş...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı CraftLab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedicab işinde çalışan bi çocuk turistlerden birisini düşürüyor, turiste araba çarpıyor ve ölüyor. Çocuk şu anda hapiste. Yani çok dikkatli olmanız gereken bi iş...
    Turist ayağa kalkınca dengesini kaybedip düşüyor.
    Çocuk da bir süre hapiste kalıyor ardından Türkiyeye geri dönüyor.
    11 senedir ilk defa böyle bir ölüm oluyor ,
    hani insanları bununla korkutmak çok doğru gelmiyor bana.
    Ki aynı olay Türkiyede olsaydı da çocuk bir süre hapiste kalırdı.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar san diegoda pedicap ehliyeti alabilmek için burda türk ehliyetine sahip olmamız gerekio mu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı clain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar san diegoda pedicap ehliyeti alabilmek için burda türk ehliyetine sahip olmamız gerekio mu
    Diğer başlıkta da yazmıştım.
    Önceki yıllarda gerekiyordu ancak bu sene yapılan düzenlemenin ardından,
    Türk ehliyetine gerek kalmadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

orada okumakta olanlar, yani work and travel yada herangi bi calisma vizesiyle deil de ogrenci vizeleriyle nasil pedicab yapiolar bilgisi olan varmi? cok onemli lutfen

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı asdfgh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orada okumakta olanlar, yani work and travel yada herangi bi calisma vizesiyle deil de ogrenci vizeleriyle nasil pedicab yapiolar bilgisi olan varmi? cok onemli lutfen
    Kaçak yapabilirsin fakat yakalanırsan kötü olur

Tecrübe Puanı
    10

San Diego için kontenjanlar azaltıldığı sebebiyle problem yaşandığını duydum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben geçen sene Manhattan'da bu işi yaptım. Şu kadarını söyliyim iş hiç öyle zor falan değil. Central Parkta bi tur attırıyorsunuz 45-60 dk sürüyor. Bu turdan 50$da kazanabilirsiniz 150$'da. Biraz ikna kabiliyetiniz olmalı. Ayrıca müşteriyi eğlendirmelisiniz kaldı ki bu sizin de eğlenmenizi sağlayacaktır. Eğlence arttıkça işin zevki ve TIP'i de artıyor. Kesinlikle yapılabilinecek en eğlenceli ve karlı iş "bence". Bu yaz da NYC'de olucam bi aksilik çıkmazsa. Sorusu olan arkadaşlara konuyla ilgili yardımcı olabilirim.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı agreeta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene Manhattan'da bu işi yaptım. Şu kadarını söyliyim iş hiç öyle zor falan değil. Central Parkta bi tur attırıyorsunuz 45-60 dk sürüyor. Bu turdan 50$da kazanabilirsiniz 150$'da. Biraz ikna kabiliyetiniz olmalı. Ayrıca müşteriyi eğlendirmelisiniz kaldı ki bu sizin de eğlenmenizi sağlayacaktır. Eğlence arttıkça işin zevki ve TIP'i de artıyor. Kesinlikle yapılabilinecek en eğlenceli ve karlı iş "bence". Bu yaz da NYC'de olucam bi aksilik çıkmazsa. Sorusu olan arkadaşlara konuyla ilgili yardımcı olabilirim.
    kardes gecen sene central parkta gezerken herhalde sadece bi en az 100 kisi gordum turklerden bu isi yapan sarmisiz heralde hatta bi tane zenci var adam artik turkleri tanir olmus bize nasilsiniz falan dedi::

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes gecen sene central parkta gezerken herhalde sadece bi en az 100 kisi gordum turklerden bu isi yapan sarmisiz heralde hatta bi tane zenci var adam artik turkleri tanir olmus bize nasilsiniz falan dedi::
    Manhattan da zaten ingilizce bilmeye gerek yok ,
    herkes Türkçe konuşuyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    San Diego için kontenjanlar azaltıldığı sebebiyle problem yaşandığını duydum.
    San diego kontenjanı %40 oranında azaldı,
    deneyimli pedicab çiler bunun olumlu bir gelişme olduğunu savunuyor.
    Her ne kadar bike kiraları artsa da kazanacakları paranın
    bunu fazlasıyla amorti edeceğini düşünüyorlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)