Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 Mart Ankara Vize Görüşmesi :S

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face 10 Mart Ankara Vize Görüşmesi :S

arkadaslar 10 martta ankarada saat 13:00 de vize gorusmem var aynı gun içinde vize gorusmesi olanlar varsa yazsın lütfen..
    not ortalamam 2.61 ingilizcem de kendmi ifade edecek kadar var ama acayip korkuyorum red yersem diye..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya niye korkuyosun kafana takma alirsin vizeyi vizedeki sorular konusunu iyi incele gerisi cok kolay olacak..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı durmusarda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 10 martta ankarada saat 13:00 de vize gorusmem var aynı gun içinde vize gorusmesi olanlar varsa yazsın lütfen..
    not ortalamam 2.61 ingilizcem de kendmi ifade edecek kadar var ama acayip korkuyorum red yersem diye..
    benim de 10 martta kardeş rahat ol alırız yav
    bu arada sen ds 160 formunu doldurabildin mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakisikli_bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de 10 martta kardeş rahat ol alırız yav
    bu arada sen ds 160 formunu doldurabildin mi?
    ds 160 formuna biz karısmıoruz kardeş şirketimiz doldurdu )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benimde 10mart istanbul.
    cok gerginleştim bugun yahu gecen seneden vize almıslıgım var ama biz 3 ark giidicez kendim için çok fazla olmasa da diğer 2 ark için endişelerim var. o kadar plan yaptık inşallah bi sorun cıkmaz.
    I made a promise never to settle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz de 3 arkadas 10 martta girioz gorusmeye saat 13 15 te benimde ortalamam 2,65 ve hepimiz son sınıfız inş bi sorun çıkmazda alır geliriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hepinize kolay gelsin arkadaşlar.. umarım en iyi şekilde geçersiniz. son sınıf arkadaşlar umarım bir sorun çıkmaz sizin için de.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@durmusarda bnm vize görüşmem de 11 martta ankarada not ortalamam 2.26 ingiizcem de orta seviyede.. hadi sen al gel yarın benim de kendime olan inancım yerine gelsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar hepinize ii şanslar,umarım alirsiniz.bu arada wizeden çıktıktan sonra yazın nasıl geçtiğini

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @durmusarda bnm vize görüşmem de 11 martta ankarada not ortalamam 2.26 ingiizcem de orta seviyede.. hadi sen al gel yarın benim de kendime olan inancım yerine gelsin
    inş hocam bak suan saatler war gaza geldim mrk etme alıcaz vizeyi)
    aksam gelişmelerden haberdar edicem arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet arkadaşlar vizemi aldım çok şÃ¼kür şimdiden hepinizin de alması dileğiyle diyorum ve neler yaptığımı nasıl geçtiğini anlatmaya başlıyorum..

Öncelikle tekrar belirteyim sınıf arkadaşımla beraber gidiyorum ,randevu saatimiz saat 13.00'da Ankara'daydı. saat 12.45 gibi konsolosluğun önündeydik zaten bu konuda uyarıyorlar kesinlikle görüşme saatinizden en erken 20 dk önce gidin,daha önce gitmenize gerek yok dışarıda bekleyeceksiniz zaten sonuçta konsolosluğa almıyorlar. Baya kişi vardı konsolosluğun önünde bekleyen buarada kesinlikle sıraya falan da girmenize gerek yok konsolosluğa dış kapıdan soyadı sırasına göre isimle çağırıp alıyorlar.saat 13.00 gibi kapıdan dışarıya bi görevli çıktı o görevliye de bi anlam veremedim zaten adam ne doğru düzgün türkçe ne de ingilizce konuşabiliyordu neyse görevli herkesin sadece pasaportunu eline alıp okuduğu isimlerin yanına gelmesini söyledi. benim isimim 5. okunan isimdi allahdan bu konuda şanslıydım ilk giren kişilerdendim isimim okunduğunda o görevlinin yanına gittim ve pasaportumu verdim sadece. Pasaportumdaki resmime baktı öğrencimisin diye sordu ve telefonun varsa lutfen kapat dedi ve dış kapıyla konsolosluğa girişle arada ufak bi avlu var orada sıraya girmemizi söyledi.sıram geldiğinde kapı açıldı ve içeri girdim aslında daha konsolosluğa giremedim güvenlik odasıymış telefonlar hariç montumu x-ray cihazına koydum ordan montum geçti bn de telefonları gorevliye verip x-ray'den geçtim telefonlarımı emanet kutusuna koydu ve cıkışta telefonları almak için bi kart verdi.neyse ordan da bi kapıdan cıktım ve bi gişe gibi biyerin önüne geldim. oraya da pasaportumu fortise yatırdığım vize görüşme ücreti makbuzunu sevis ücreti kağıdını 1 adet resimi ds-160 ve ds-2019 ve bi de kapalı zarfdaki ingilizce transkripti zarftan cıkarıp vermemi istedi. Arkadaşlar bu belgelerden kesinlikle eksik bi belgeyle gitmeyin sakın ha tabi ds-2019 formunuz gelmediyse daha onsuz da girebiliyorsunuz bildiğiniz üzere. bu saydığım belgeleri bayan görevliye verdim ve o da bana sıra numarası,ve birini sıramı beklerken birini de amerikaya gitmeden boş bi vaktimde okumamı söyledi ve biri tek sayfa diğeri kitapcık şeklinde 2 kağıt verdi. ve nihayet yan taraftan kapı acıldı ve içeriye girdim. gerçekten acayip heyecanlıydım ve elim ayağım titriyordu beklerken az önce biri beklerken birini sonra okumam üzere verilen kağıtlardan beklerken okumam gerekeni okudum bu kağıdın ön yüzünde parmak izinin nasıl verileceği(önce sol dört parmağınız,sonra sağ dört parmağınız ve son olarak sağ ve sol baş parmaklar beraber basıyorsunuz) arka tarafında da sıra numaranızı görüşme bitene kadar yanınızda bulundurmanız gibi şeyler yazıyordu.Tam okumam bitti ve sıra numaram yandı. gişeye gittim gayet tatlı güler yüzlü bir bayan parmaklarımı parmak izi tarayıcısına az once bahsettiğim sırayla koymamı söyledi ve az once okuduğum o kağıdı istedi. kağıdı verdim ve buyrun tekrar oturabilirsiniz numaranızı takip edin dedi ve teşekkür edip tekrar yerime oturdum ve numaramın 2. kez yanmasını beklemeye koyuldum. buaraya kadar baya heyecan yaptım ama bu 2. bekleyişte 1 saat kadar beklediğim için midir nedir heyecanım baya azaldı ve 1 saatlik sürenin ardından numaram tekrar yandı ve parmak izini verdiğim yerin yaklaşık 4-5 gişe yanındaki gişeye geçtim. gözlüklü zayıf bir beyle konuşmaya koyuldum

görevli: hello, how are you?
    ben: hi! i am fine but a little bit excited, how about you?
    görevli: i am fine thanks (dedi ve güldü)
    görevli: which university are you studying at?
    ben: i am studying at erciyes university.
    görevli:when will you graduate from school?
    ben: i hope, i will graduate in 2012
    görevli: what is your departmant?
    ben: my department is geomatic engineering.
    görevli: hmm which class are you?
    ben: i am in 2nd class
    görevli:where will you work in usa?
    ben: i am going to williamsburg/virginia in ihop(international house of pancake) restaurant.
    görevli: what is your job?
    ben: i am going to be work as a host and cashier
    görevli: do you like pancake?
    ben: of course i like it so much
    görevli: what kind of pancake do you like?
    ben: i like it with fruits and chocolate
    görevli: ohh good

dedi ve bitmişti karşı taraftaki ups kargo standına gitmemi ve kargo takip numarası alamamı söyledi ve yine gülerek 'Have a good holiday' dedi. o anki sevinci hiçbirşeye değişemem arkadaslar gerçekten hemen karşı tarafa gittim ve sıra numaramı ups görevlisine verdim. pasaportumun vizelendikten sonra gelmesini istediğim adresi sordu ve karko takip fişi vererek kargo ücreti olan 11tl'yi istedi ve pasaportumun en geç 3 gün sonra vizelenip adresime yollanacağını söyledi ve konsolosluktan cıktım

buarada gideceğim arkadaşım ali öz de benden sonra görüşmeden çıktı ve dışarıya yanıma pasaportu ile yeşil bir kağıt ile geldi adı soyad olarak turkiyede çok sayıda ali öz olduğundan dolayı güvenlik soruşturması yapılacakmış, yani daha önce ali öz adında biri amerikada bir suça karıştı mı karıştı ise o kişi bu kişi mi gibi. verdikleri yeşil kağıtta takip numarası yazıyor ve ankara büyük elçiliği sayfasında her cuma sonuçlar açıklanıyormuş aklınızda bulunsun eğer sizin ad soyadınız da çok kullanılıyorsa yani türkiyede sizin ile aynı ad ve soyadını taşıyan fazla insan var ise böyle bir engelle karşılaşabilirsiniz şirketimiz yıllardır bunun olduğunu bunun kesinlikle bir sorun teşkil etmediğini vizeyi %99 alacağını söylediler sadece 1 ay falan sonra alacak işte.

Arkadaşlar bugün başımdan geçen tüm herşeyi anlattım hatta çook ayrıntıya takılmış diyebilirsiniz ama gerçekten en ufak birşeyi bile bilmenizi size yardımcı olması amacıyla yazdım umarım faydalı olur okuduğunuzda ve umarım henüz vize görüşmesine girmemiş arkadaşlar da rahatlıkla alırlar vizeyi herkese başarılar
    Konu durmusarda tarafından (11-03-2010 Saat 12:41 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

detaylar sayesinde adeta ben girmişim gibi hssettim vizeye tebrik ederim,ben de pazartesi günü gireceğim.darısı başıma =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detaylar sayesinde adeta ben girmişim gibi hssettim vizeye tebrik ederim,ben de pazartesi günü gireceğim.darısı başıma =)
    ben de tam olarak o izlenimi vermek istemiştim başardıysam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana şimdiden başarılar kardeşim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim earwen a aynen katılıyorum.resmen ben olayı yaşadım vizeni aldığın için tebrik ederim ve iyi bir yaz geçirmeni dilerim.darısı bizim başımıza artık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tebrikler ardaaaa,çok sewindim adına

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

öncelikle vizen hayırlı olsun detaylı bilgiler vermen benim için çok iyi oldu çünkü 12 saat sonra bende orada senin durumunda olacağım. inşallah bende senin gibi vizeyi alırım: )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kardeş verdiğin detay gerçekten içimi rahatlattı. Bende son sınıfım ama okulu uzattım.Fakat benim korkum ingilizce seviyem çok çok kötü. Acaba o ilk giriş kısmı falan hep ingilizcemi? birde ups kargodaki elemanlar türkçemi konuşuyor? şimdiden hayırlı olsun vizen have a good holiday

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı alemci_33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş verdiğin detay gerçekten içimi rahatlattı. Bende son sınıfım ama okulu uzattım.Fakat benim korkum ingilizce seviyem çok çok kötü. Acaba o ilk giriş kısmı falan hep ingilizcemi? birde ups kargodaki elemanlar türkçemi konuşuyor? şimdiden hayırlı olsun vizen have a good holiday
    tekekkurler kardeşim darısı başına buarada o ilk giriş fln türkçe hep parmakizinde de konusmana gerek yok zaten upsdekiler de türk

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mükemmel aydınlatıcı olmus kardesim
    Ben de Ankarada gireceğim inşallah 30 mart günü
    çok güzel yazmışsın herşeyi ile helal olsun
    darısı bize inşallah ya kardeşim
    Bu arada vize alırken sen ankarada sakal durumun nasıldı?bıyık-sakal?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eywallah kardeşim saolasın benim sakal durumu sadece ufak bi keçi sakal vardı ama sakal problem olmuyo hafif kirli sakala kadar tabi eğer çok uzunsa kesince sakal seni deiştirecek durumdaysa sakat olabilir zaten vize fotografını da buna gore çektireceksin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

süper anlatmışın kardeşim yaa bende konyadan ankaraya geldim vize için yarın görüşmem var 1,45 de bakalım nolcak hayırlısı çok heyeceanlıyımm..bide şimdi fb gol attı gs yee hep yıkıldımm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı giresunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper anlatmışın kardeşim yaa bende konyadan ankaraya geldim vize için yarın görüşmem var 1,45 de bakalım nolcak hayırlısı çok heyeceanlıyımm..bide şimdi fb gol attı gs yee hep yıkıldımm
    aynen kardeşim yaa sen mi bn mi noolcak bu gsnin hali yaa:S sana da şimdiden başarılar inş. olumlu gecer gorusme haberdar et

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)