Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 66 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize reddi ankara

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb arkadaslar. nerde gırıb gırılmıyecegı konusunda bı fıkrım yok ama bn bugun grdım ıstanbul bnm numaram 60tı sadece bı arkadasa red verdıler. 60ta 1 yanı ıstanbulu dene bncede ole bı sansın varsa. kı kasmıolar gayet raha olabılırsın.. bolsans...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle yok koreli bayan yok hintli adam falan işlerini kafaya takmayın.Bunlar şehir efsanelerinden ibarettir.İlk vize reddini ankaradan alan biri aynı dönemde istanbuldan vizeye başvuru yapamaz daha doğrusu elçilik izin vermez.2. olarak yaş sınırı 25 değil dolayısıyla öyle bir sorunun yok ama kriter belli not oda, 2.00 veya üstü olmalı.Şimdi senin durumunda sana vize vermemesinin nedeni çok açık yani genel not ortalaması düşÃ¼k.2. kere vizeye başvuruken ilkinde eksik olan yanlarını 2. başvuruda düzltmen gerek aksi halde sonuç %99 ilkiyle aynı olacak.Benim sana önerim 2 dönem transkriptini al ve 2.00 ı geçmiş olsun böylece ilk görüşmendeki notu düşÃ¼k ibaresini gören elçilik görevlisi yeni transkriptinize bakacak ve istenilen kriteri yerine getirdiğiniz için sıkıntı yaratmadan vizenizi verecektir.Ayrıca haziranda vizeye giderken okulunuzdan ne zaman mezun olacağınızı bildiren yada en azındaneylüle kadar mezun olamayacağınızı bildirin bir yazı almanız sizin yararınıza olacaktır.Birde merak ettiğim siz vize görüşmesine DS-2019 formu ve sevis makbuzunuzla bereber mi gittiniz yoksa ds formunuz olmadan mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla üstadım ds formu vardı yanımda. fakat ben ikinciye hocalardan referans mektubu ve türkiyede yapacağım iş sözleşmesi falan götüreceğim. bir de birinci sınfta ameliyat olmuştum onun raporlarını götürecem ve derdimi anlatmaya çalışacam. bu arada kardeşim de aldı vizeyi. onunla beraber gideceğimi söylicem. sizce bunlara rağmen vermeme ihtimalleri nedir?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşım benim ortalamam 1.89'du. İstanbul'da girdim. Vize görüşmesini yapan adam bölüm başkanından aldığım referans mektubuna şöyle bir baktı falza önemsemedi. Keşke direk İstanbul'da girseymişsin. Ben ailevi durumumu ve açıköğretimden ikinci üniversiteye başladığımı notumun ondan düşÃ¼k olduğunu söylemiştim. Almak çok kolay olur bence gerçekten ikna edici olursan. İngilizcene de güveniyorsan olay tamamdır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de son gittiğimde vize reddi almıştım ikincide alabildim ama ikinci de daha dikkatli daha ılımlı olup ortalamanın biraz sıkıntılarından dolayı olduğunu americaya gidip hem fırsatı değerlendirmeyi hem de sıkıntılarımdan arınmayı istediğini falan anlat yaz okuluna da açılmıyor derslerim falan de boş geçeceğine americada ingilizccemi geliştirmek istiyorum gibi şeyler faydalı oalcaktır....geçmiş olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Siempre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benim ortalamam 1.89'du. İstanbul'da girdim. Vize görüşmesini yapan adam bölüm başkanından aldığım referans mektubuna şöyle bir baktı falza önemsemedi. Keşke direk İstanbul'da girseymişsin. Ben ailevi durumumu ve açıköğretimden ikinci üniversiteye başladığımı notumun ondan düşük olduğunu söylemiştim. Almak çok kolay olur bence gerçekten ikna edici olursan. İngilizcene de güveniyorsan olay tamamdır.
    valla bende ikna etmeye çalışacam. kardeşimin de gideceğini falan anlatıcam. gerekli belgeleri de sunacam artık elimden geleni yapıcam. ingilizceme güveniyorum öyle çok süper olmasa da kendimi iyi bir şekilde ifade ederim. bende istanbulda girmediğime pişmanım. ama red yiyecek olduktan sonra ankarası istanbulu yok diye düşünüyürum. bakalım hayırlısı artık...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)