Arkadaşlar merhaba;
Henüz eve geldim vize görüşmemden..ve hemen size yaşadıklarımı anlatmak istiyorum..

Dün gece gereğinden fazla stres yapıyordum..Soruları okuyup cevaplarını içimden tekrar ediyordum..Konuşamamaktan değildi elbette bu stresin nedeni..Sadece aşırı heyecan yapıp sanki bildiklerimi de söylemeyecekmişim gibi bir his vardı içimde..En kötü durumları düşünüyordum hep..Ayrıca son sınıf olmamdan dolayı acaba zorluk çıkartırlar mı endişesi de vardı..
Gece 1'e geliyordu yatağa yattığımda..Ama ne zaman uyudum bilmiyorum.Kabuslarla dolu ve sık sık uyandığım bir gece ardından sabah 6.45de uyandım..Başka zaman olsa gözümü bile açamam sabahın o saatinde..Ama söz konusu Vize Görüşmesi olunca cin gibi oluyor insan
Saat 7de evden çıktım ve konsolosluğun yolunu tuttum..Ve o binanın önüne yaklaştıkça bi yandan muhtelemel soruları cevaplıyordum içimden bi yandan heyecanımı bastırmaya çalışıyordum.Dedim ya gereğinden fazla stres yapmışım meğersem.Konsolosluk binasının önüne geldikten sonra önce bi girişte arama yapıldı..Sonra içeri girdim orada Türk bir bey evraklarımı kontrol etti..Banka cüzdan fotok.,tapu, ruhsat evraklarını ayırmıştım zaten..Gerekli belgeleri kontrol ettikten sonra telefonumu aldılar.(İçeri girerken alınıyormuş).Neyse allahtan yalnız değildim..Benle beraber ıkı kişi daha geliyordu..Asonsore bındık ve bende heyacan daha da artmaya başlamıştı.Uzun bir koridor yürüdükten sonra kapıdan içeri girdim..Girişte Türk bir bey tekrar evraklarımı kontrol etti ve sıra numarası verdi..Ama bu sırada ben şok içindeydim..Çünkü bi kız gişenin önündeydi, içerisi çok kalabalıktı ve herkes sus pus oturuyordu.Eyvah dedim millet dinlicek mi konuşurkenMeğersem evrakları alıyorlarmış gişeden..Neyse sıramın gelmesini bekledim.Evraklarımı verdim..Tekrar çağırılıcaksınız parmak izi için dedi..Ve beklemeye başladım..Bu arada ben geldıgımde 7.15 civarıydı ve her dakika gelenlerın sayısı artıyordu..Parmak izi için numaram söylendi..Çok tatlı melez bir yabancı hal hatır sorduktan sonra ,4 parmak,2 baş parmak izi aldı..Bazılarını ingilizce bazılarını türkçe söylüyordu..Tekrar numaramı beklemeye başladım..Ve bu sırada görüşmeler başlamıştı..Bu sırada artık sıra numaraları karışık olarak ve zaman zaman hızlı söylendiği için takip etmek zorlaşıyordu..Ve benım numaram anons edildiğinde derin bir nefes çektim ve gişenin önüne gittim..Bu arada 3 numaralı gişeydi.

**Hi,how are you?
--Fine thanks,and you?
**Fine..(Bu arada transkriptimin zarfını açıyor ve ortalamamı yuvarlak içine alıyordu) What is you deparmant?
--Business administration
**When will you graduate?
--This year,This is my last year.
**What will you do after you graduate?
--I will work at ****.Because I worked as an intern last summer 2,5 months.It's a big and very succesful company.So they asked me ıf I want to work there after I graduate..And I said yes because I really want to work there.So we made an agreement..(Bu arada bilgisayara bişeyler yazıyordu.Bende başka soru gelicek diye tetikte bekliyordum)
**Where will you go ?
--It's not certain yet.But It will be east part of US.
**Ok thanks..

Ds formumla birlikte sevis ödendi belgesini şirketimde tarafından gönderildiği zaman vizemi alabileceğimi söyledi..Ve yesil bir kağıt verdi.Bunu şirketime vericekmişim..

Hepsi bu kadar işte!Size tavsiyem kesinlikle benim gibi aşırı stress yapmayın..Ben ne kadar çok abarttığımı görüşme bittiğinde anladım.1 dakıka bıle sürmedi görüşme..Zaten gider gitmez "'haydi bakalım sıra sende" olmuyor..Anlattığım gibi evraklarınızın kontrolu,parmak izi falan derken sıranızın gelmesini beklerken heyecanınız yatışıyor emin olun