Efendim bugünkü analizimizde piyango güzide şirketlerimizden birine vurdu. Şirketimizin internet sayfası incelenirken WAT hakkında temel bilgilere sahip bir öğrencinin çıldırması işten bile değil.

Bu sayfaları kimlerin hazırladığını cidden merak ediyorum. Şirketimiz sayfasının baş köşesinde aynen şöyle bir ifade bulunuyor . "WAT'ın EN İYİ İŞİ KODAK sadece bizde!!" ??

Pardon ama ben bunu anlayamadım. Şimdi bu durumu değil iki, sekiz koldan eleştirebilirim ancak fazla uzatmayacağım. EN İYİ İŞ söylemi, kime ve neye göre beyan edilmiştir? Kaynak nedir? Biliyorsunuz bu tür bilgiler verildiğinde kaynak verilmelidir. WAT programında 50'ye yakın farklı pozisyonda iş bulunuyor. Bizim haberimiz olmadan WAT alanında global bir komite kuruldu da, en iyi işler listesi mi açıklandı? Eğer böyle ise, bu güzide şirketimizi WAT'ın en iyi 2. ve 3. işlerini de açıklamaya davet ediyorum Diğer bir durum ise EN İYİ İŞ olarak KODAK işleri nasıl belirlendi? 90 bine yakın mesajın bulunduğu forumumuzda Kodak işleri hakkında kaydadeğer bir mükemmeliyetin vukuu bulmadığını görüyoruz. Kodak işlerini lokasyonlarına göre kimi zaman iyi kimi zaman kötü işler olarak açıklayabiliriz. (Bkz. Kaynak: turkishwat) Daha önce ilgili işte çalışanların büyük bir kısmı overtime alamadıklarından ve işin çok yorucu olduğundan bahsederken, Uluslararası Work and Travel Komitesi'nin (!) (IWATCO) bu işi EN İYİ İŞ olarak lanse etmesi biraz manidar değil midir?

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadasim kodak isi kotu para yonunden magdur olabilirsin overtime i gec gecen yil vaadettikleri haftalik calisma saati kadar bile calistirmiyordu ogrencileri (32saat)
Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kodak işi zordur ve az para kazanırsın.NY turu falan dediğin çok para değil zaten.Gün boyu ayakta dikilip herkese fotoğraf çektirmesi için soru soruyosun.Biz 5 arkadaş gittik Texas'a bu işte çalıştık, parasız TR'ye döndük üstelik herkesten fazla çalıştık.Binbir türlü müşteri var, bi süreden sonra "nooo" demeleri insanı çıldırtcak gibi oluyo günün sonuna doğru.Eğlence parklarındaki en kolay iş peluş karakterlerin içinde durmaktır benden söylemesi...
Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende kodak işlerini tavsiye etmiyorum.cedar point'te birçok arkadaşım vardı kodak işlerinde çalışan.iş öyle bir şey ki yağmur yağar eve git derler.yağmur yağmaz eve git derler.müşteri az olur eve git derler...yani işin bi sağlamlığı yok!!!ve günde de ortalama bir kodakçı 8 saatten fazla çalışmamıştır...ayrıca konaklamaları da pahalı yada zordur...bilgilerinize...
Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kodak işleri zordur arkadaşlar bütün gün güneşin altında ayaktasınız...
Şimdi ben bunları yazıyorum, siz okuyunca çıldırıyorsunuz. Biliyorum çoğunuz bana küfürde ediyorsunuz Varsın olsun. Ama inanın ben bu tür saçma söylem&reklamlar ile karşılaştığım zaman aynı sizler gibi çileden çıkıyorum. Bakın bu yaptığınız doğru değil. Umarım kısa zamanda bu yanlışınızdan dönersiniz. Bu arada bu işin "en iyi iş" olmasının da işin sadece sizde olmasından kaynaklandığının da farkındayım ama yazıyoruz işte insanlar bilinçlensin..yol gösterelim diye..

Bu sayfayı inceliyorum da şimdi, gariplikler ardı ardına geliyor. İkinci bir garipliği de sizlerle paylaşarak konuyu kapatmak istiyorum. Güzide şirketimiz internet sayfasında " Neden herkesin BİZİ tercih ettiğini biliyor musunuz?" diye bir linke yer veriyor. Linke tıklamaya bile gerek yok. Hemen başlayalım söylem analizine.."Herkes" kelimesi evrenin bütününü bildirir mi? Evet! Bütün WAT öğrencileri sizin şirketinizle mi programa katılıyor? Hayır! Peki bu bilgiyi "En çok öğrenciyi gönderen şirket" olabileceğiniz ihtimali üzerine yayınladığınızı düşÃ¼nelim. Eee bakıyoruz listede birinci sırada da yer almıyorsunuz? Peki o zaman nedir bu ? Salı günü cuma namazı kıldırmaktır arkadaşlar bu... Dolayısı ile neye niyet ettiğinizi iyi bilin ki , bizde yaz aylarında burada "Buyrun cenaze namazına" demek zorunda kalmayalım...

Kalın sağlıcakla..
Fiorex