Arkadaşlar ben NJ / Wildwood 'da Moreys Piers eğlence parkında çalıştım. Tough sormuş, ayrıntıyla anlatayım. Moreys Pier o şehirdeki en büyük ekmek kapısı Yüzlerce öğrenci çalışır. Çalışanların neredeyse tamamının yabancı öğrencilerden oluşuyor olması çok büyük bir avantaj. Bunun yanında wildwood okyanus kıyısında küçük bir tatil şehri. Daha çok Kanadalılar ve yerli turistler gelir buraya.
Gelirler ve giderler konusuna gelince, Moreys çok yormaz ama çok para da vermez. Geçen sene son aldığımız bonusla beraber saat ücretimiz 6$'a falan gelmişti. Ama moreyste en büyük avantaj çalışma saatlerini kendin beleirleyebilirsin. Yani moreysin yanında 2. bir işte çalışabilir -ki wildwood'ta ararsan 2. iş bulursun- ya da 2. iş olarak ta yine moreyste çalışabilirsin. istersen farklı bir departmanda yada kendi işini sabah-aksam "duble shift" olarak yapabilirsin.
Konaklama konusuna gelince ya ev tutarsınız ya da motel odası. Ev kiraları çok değişkendir o yüzden şu an hiç bir şey diyemem. şansın varsa 80-300$'a (kişi başı,haftalık) bile bulabilirsiniz. otel odası dersen, ki bunlar da fiyat ve içindeki eşyalar konusunda çok değişiklik gösterir. Fiyat olarakta 50-150$ arası değişir.
Kesinlikle kalma diyeceğim yer olarak Craig House ve Kesinlikle kal diyebileceğim yer ise Arlington House. Arlingtonun sahibi Yunan iki kardeş. Ama zannedildiği gibi Türk düşmanı değil tam bir Türk dostudurlar. Sizinle saatlerce Türkiye muhabbetleri yapar ve benim gördüğüm Türk parasının geçtiği tek yerdir Arlington. Dino paranın üstünde Atatürk resmini görünce gözleri ışıldar, ve şuurunu yitirmişcesine Ataturk, Ataturk diye sayiklar Çok güzel pazarlık yapar 2 kişilik odayı 50şer $ a kapatabilirsiniz. Bu fiyatı da değil wildwoodda amerikanın herhangi bir yerinde çok zor bulursunuz, hatta bulamazsınız. Pazarlıktan önce Mr.Dino'ya (Constantino'dur da herkes Dino der) Hati bizi yolladı derseniz emin olun pazarlık daha da kolay geçer.