Selam arkadaslar,

Size basimdan gecen olayi anlatmak istiyorum..

Ben ABD`de Utah`dayim..Biletimi orbitz.com dan tek bilet seklinde aldim..Adana-Istanbul arasi THY daha sonra Istanbul`dan JFK ya ordan da SLC ye Da ile ucusum vardi..

Bileti aldiktan sonra hem Dayi hem de THYyi arayip bavul aktarmasini kimin yapacagini sordum..Hem THY hem de Da anlasmalari oldugunu ve bavullarimin Istanbul`da otomatik aktarilacagini soyledi..

Adana havalimaninda check-in yaptirirken gorevli aktarmayi benim yapmam gerektigini soyledi..Yaptigim gorusmeleri anlatinca da iki taraf da size yanlis bilgi vermis ben bu bavullara aktarma girsem bile aktarilmaz ve Istanbul`da kalir dedi..

Yapacak bir sey olmadigini anlayinca kabul ettim ancak iki ucusum arasinda rotar olmazsa bir bucuk saat zaman olacakti..Kadin bunu gorunce bavullarima Priority etiketi yapistirdi ve Istanbul`da hizli davranmami istedi..

Istanbul`da ucaktan iner inmez kostum ve bavul bekledim..Priority etiketinin yardimiyla ilk cikan 3-4 bavul arasindaydi bavullarim..Hemen bir araba bulup dis hatlara kostum ve Da bankosunun kapanmasina 10 dakika kala yetisebildim..Eger 10 dakika daha gecikseydim ucagi kaciracaktim..

Bu konuda sizleri bilgilendirmek istedim..Bilet alirken aktarmalari sizin yapacaginizi dusunerek alin bileti..

Bir de Istanbul`a gidecek arkadaslar yaninizda demir 1 TL bulundurun..Bavul tasima arabalari icin 1 TL bozuk para gerekli..Bende 10 lira tum vardi..Bozduracak bir yer bulamadim orada..Bir gorevli yardim etti sagolsun..Orda bir makina var ona 10 lirayi veriyorsunuz o size 1 tane 5 lira 5 tane de 1 lira veriyor..Ama makina yeni parayi kabul etmiyormus..Eski YTL leri kabul ediyor..Sansima bende de eski YTL vardi..

Bu konunun cogu kisiye yardimci olacagini dusunuyorum..Yonetici arkadaslar sabitlerse iyi olur bence..

Herkese iyi watlar..