Merhabalar.Ben İstanbul Üniversitesi İklimlendirme-Soğutma Bölümü öğrencisiyim.

OLAY;

3 Haziran 2009'da turist vizesi almak için gerekli formları(ds156-157) alarak İstanbul İstinye deki Amerikan konsolosluğuna gittim.

Belgeleri teslim etme,parmak izi işlemleri,bekleme gibi rutin işleri hallettikten sonra mülakat sırası bana geldi.

Mülakat bayağı çetin geçti.Adam bi ton soru sordu ama ben hiç tökezlemeden ingilizce konuşarak sorularını yanıtladım.En sonunda transkriptimi istedi.Diploma notum 3.91 ve bölüm birincisiyim.Can alıcı noktada bu oldu zaten.

Adam durdu düşündü ve maddi imkanlarımın el verişsiz olduğunu söyleyerek,turist vizesi için yeterli olmadığımı,öğrenci vizesi almamın daha doğru olacağını söyledi.Ve bana yeşil kağıdı verdi.Üzerine baktım ds-2019 ve sevis ücretini yatırmamı istiyor.

ŞİMDİ GELELİM SORUYA;

Arkadaşlar,benim başvuru yapmış olduğum ds-156 formunda " ne kadar süre orada kalacaksınız"sorusuna mümkün olduğunca az yazayımda adam kıllanmasın diye " 3 HAFTA" yazdım.

Şimdi ben DS 2019 formunu yollayınca bana 3 haftamı süre verecekler yoksa work and travel öğrencileri gibi 4 aylıkmı verilecek???

Saygılar.