29 Mayıs saat 10:15 itibari ile vize görüşmesine girmiş bulunuyorum. Ve bugünkü deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Saat 07:15 de Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş yaptım mükemmel bir İstanbul trafiğinde 1.15 dakikada gidebileceğim yolu 2 saate yakın bir süre zarfında aşarak saat 09:10' da konsolosluk önündeydim. Hiç beklemeden içeri girdim. Bahçedeki kontrol noktasını geçtim daha sonra kapının önünde 10 dakika kadar bekledikten sonra içeri giriş yaptım. Numara aldım ve ilk olarak evraklarımı teslim ettim. 20 dakika sonra Asyalı sevecen ablamız parmak izi aldı. Bu arada 1 numaralı gişedeki Amerikalı abimiz çatır çatır sorular sorarak milleti hayatından bezdiriyordu 2 – 3 kişiye red verdiğine şahit oldum. Ayrıca Asyalı abimiz herzamanki gibi sevecen tavırlarıyla adeta Amerika provası yaptırtıyordu ve vize dağıtıyordu. Bu arada diğer gişelerden birine 50 – 55 yaşlarında bir teyzemiz geldi. Dedim işte benim kısmetim geldi. O kadar rahat ve sevecen tavırlarla yaklaşıyordu ki öğrencilere sanırsınız ki evine gelen misafirle ilgileniyor. Bu arada 744 olan takip numaramı bekliyordum. 740, 741, 742 görüşmedeydi. Asyalı abimizde 743 yandı. Ahhh dedim içimden derken biricik teyzemde 744 yandı ve hızla gişeye yöneldim. Günaydın? Nasılsınız? Nerede okuyorsunuz? Nereye gideceksiniz? Baba ve anneniz ne iş yapıyor? İlk defamı gidiyorsunuz Amerikaya? Ne zaman mezun olacaksın? Arizona hakkında ne biliyorsun ve çalışacağın yer hakkında? gibi soruları yöneltti. Hatta bende bir kaç soru sordum kendisine gideceğim restoranın menüsünden yiyecek isimleri saydım ve daha önce yunan mutfağını denediniz mi diye sordum? O da gülümseyerek hayır dedi. Ve tam o anda beklenen cümleyi kurdu.
CONGRATULATIONS Have a nice holiday. Hatta ben ups kağıdını alıp hızla uzaklaşırken arkamdan bir şeyler söyledi?? Ama kimin umrunda
26 Haziran'da Arizona – Peoria The Sleek Greek Restaurant 'ta olacağım. Şimdi sırada uçak bileti alım işlemi var. 850 Euro gibi bir fiyat ödeyeceğim..
Lütfen kendinize güvenin ve asla korkmayın. Hatta benim yaptığım gibi yapın ve sizde soru sormayı deneyin

Herkese iyi WAT' lar diliyorum.