Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @ayberkdundar (NYCity/NY) 2009

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Red face @ayberkdundar (NYCity/NY) 2009

Evet arkadaslar öncelikle hepinize merhaba nihayet aylarca süren bekleyişin ardından amerika topraklarındayım ama inanın çok sorunlar karşılaştım bu yüzden bu satırları yazmakta bu kadar geciktim.Şu an JFK Ramada Plaza otelin 455 nolu odasında Orlanda-Cleveland maçını beklerken uçak sesleri eşliğinde bu yazıyı yazmaya başladım.
    Öncelikle bundan iki gün önce sabah 10.00 sularında sorunsuz bir şekilde Atatürk havalimanına ulaştım ailemle vedalaşma törenininardından check-in işllemimi yaptırdım ve pasaport kontrolümü yaptırıp duty free alanına gectim orada tavsiyeleriniz üzerine 4 karton sigaramı aldıktan sonra burger king de bişeyler atıştırdım ve uçak kapısına doğru yola çıktım.(şunuda söliim burger king normalden çok daha pahalı)Oradaki yoğun güvenlikli son kontrolün ardından uçağa bindim.Ancak ne yzık ki deltanın uçağı beklediğimden çok daha kötüydü.Sırt ve bacak ağrılı ama çoğunu uyuyarak geçirdiğim 11 saatlik yolculuğun ardından JFK yr vardım.Bu arada en önemli noktayı unutuyordum uçağım yarım saat rötarlı kalktı bu yüzden geç iniş yaptık eee benimde ordan atlantaya uçuşum 1 saat 50 dakika sonraydı bu rötarın üzerine birde JFK deki inanılmaz pasaport kontrol kuyruğu eklenip onun üzerine önümdeki arnavutluk vatandaşı teyzenin derdini bir türlü anlatamaması eklenince uçağı kaçırdım ama tabii benim hatam olmadığı için hemen deltaya bir baskı uygulayarak ertesi gün biletimi ve o geceki otel rezervasyonumu kaptım
    Otelde biraz dinlendikten sonra arkadaşlarımla Manhattan'a doğru yola çıktık ve Times Square de inanılmaz iyi vakit geçirdik daha sonra otele gelip ertesi sabah uçağa binmek için kalkmak üzere yattım.
    Sabah kalktığımda herşey sorunsuzdu otelin shuttleyla airtrain e oradanda terminal 3 e gittik.Tam içeri girdik ki işte bomba burda geliyor ben düşüp bayılmışım hiçbişi hatırlamıyorum gözümü ambulansta açtım.(Bir çeşit epilepsi rahatsızlığım var ilaçlarımı düzenli almazsam böyle sonuçlar doğurabiliyor.)
    O hep filmlerde gördüğüm ambulans görevlileri eşliğinde ağzımda oksijen maskesi acil servisten sedyeyle giriş yaptım iki arkadasım benimle geldi iki arkadasım biletleri halletmek için havaalanında kalmış.Kan alımı ve bir kaç tes ver damardan bir kaç ilacın ardında kendimi bayaa toparladım.Bu arada içimizde hastaneye kaç para bayılacağımıza daire büyük bir korku neyse doktor geldi ilaçlarını ihmal etme iyisin falan dedi gidebilirsiniz kasaya uğrarsınız dedi ben hemen atladım öğrenci oldugumu buraya çalışmaya geldiğimiz ve elimizde sigortaya değer bazı belgeler oldugunu söyledim bakalım dedi.DS,sevis,sağlık poliçesi ne varsa çıkarttım doktor ben bunlardan anlamam falan dedi orada hemşire gibi bişeye yönlendirdi o sırada tabii ben ok hallediolar falan diye doktora çıkış kağıdını yazdırdım hemşire kağıda falan baktı gidebilirsiniz dedi birzde hiç ses etmeden kasaya falan bakmadan fırladık çıktık hastaneden
    Ardından kaçak taksilere 20$ bayılarak havaalanına geri döndük ama deltanın terminali bile o kadar büyükki arkadasları bulamıyoruz orada burada onları ararken asansörün önünde deltanın zencibir çalışanına rastladık nereyi arıyosunuz falan dedi bizde türrk usulü bütün derdimizi anlattık adamda aynen şöle tepki verdiooo guyss really you need helpp bizde yes dedik ok gelin benimle dedi onun sayesinde arkadaşları bulduk.Onlarda biletleri değiştirememişler çünkü bizimde olmamız gerekiyormuş bu arada doktor da bana bugün uçamaz kağıdı yazdığı için uçuşu yarına ayarlıyacaktık.Adamımız bize yardım etmeye devam etti ve uçuşlarmızıda ayarladı delta dakilerin bütün ikinci gün otel veremeyiz laflarına rağmen en azından %10 luk bir indirim sağladı.Şansımıza South carolina da çalışacağımız yerde yazlığı varmış temmuzda gelicekmiş numarasını ve mailini verdi muhakkak arayın dedi
    Şimdi otel odasındayım ve üzerimden uçaklar geçip duruyor yarın artık buradan ayrılabileceğimi umuyorum.
    Buraya gelirken ve burada bu forumdan öğrendiklerimin çok yardımı oldu ve olmayada devam edecek bunun için hepinize teşekkür ederim.

AAlpinistten foto istemişsiniz ben de koyayım dedim.Her iki fotoda da mavi beyaz üsttlü 3 numara kafalı olan benim

Konu ayberkdundar tarafından (25-05-2009 Saat 04:57 AM ) değiştirilmiştir.
    Bu dünya üzerinde şu an itibariyle tam;6.872.504.571 insan var !!!
    Kimisi korku içinde kaçıyor,-kimisi günü kurtarmak için yalan söylüyor.Diğerleri gerçeklerle tam şu anda yüzleşiyor.Bazıları,kötü insanlar,iyiyle savaşıyor.Bazılarıysa iyi,kötüye karşı mücadele veriyor.
    Dünyada yaşayan 6 MİLYAR İNSAN…6 MİLYAR RUH…
    Ve bazen...
    TEK İHTİYACIMIZ OLAN İÇLERİNDEN BİRİ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks