Arkadaşlar ben uzun yıllardır (11 yıldır ) ingilizce eğitimi gören biriyim , birçoğumuz gibi . Her geçen gün ingilizceme birşeyler katmaya çalışıyorum , sürekli grammer kitapları ile bilgilerimi tazelemeye çalışıyorum , ingilizce kitaplar okuyorum , filmler izliyorum ( alt yazılı ) ama hala kendimi bazı yönlerde eksik hissediyorum , mesela 11 yıllık ingilizce eğitimi alınıyorsa ( kendi adıma ) bir filmin tamamını alt yazısız anlıyor olabilmeliydim ve kısa süre içerisinde amerikaya gideceğim yine bir çoğumuz gibi ve oraya gittiğimizde hepimiz farkedeceğiz ki 11 yıllık ingilizce eğitim hayatımızın yalan olduğunu göreceğiz ve büyük ihtimalle ( kendi adıma ) bir native american ile karşılaştığım ilk an hiçbir şey anlamadığımı farkedeceğim . NEDEN ??? Çünkü bunca yıl ingilizce yi KULAKlarımızla değil GÖZlerimizle öğrendik ve bize kitaplarda bir native american ile neler konuşabileceğimiz ya da bir native american ın telafuzunun nasıl olduğu ya da bir native american ın kullandığı idioms lar slang lar hiçbiri öğretilmedi , uzun lafın kısası yeni keşfettiğimi ( tüm dünyaca bilinen TPRs yöntemini ) sizinle paylaşmaktan çok mutluyum , ben cidden faydalandım ve cidden şie yarıyor . Deneyin ve görün =) İŞTE bu muhteşem kolaylık bir tık ötenizde ;

www.effortlessenglish.com