Arkadaşlar herkese merhaba..
Bugün yani 18 mayısta Ankarada vize görüşmesine girdim fakat vizeyi alıp alamadığım konusunda hala tereddütlerim var.Kısaca görüşmemi özetleyeyim; Görevli kadın önce bölümümü sordu,okulu bitirince ne yapmak istediğimi sordu (bu arada 1. sınıfım), babamın mesleğini sordu, çalışacagım yerdeki pozisyonumu sordu (tezgahtarım bu arada ). Sorularına elimden geldiğince düzgün ve uzun cevap vermeye çalıştım, öyle yaptığımıda düşünüyorum.

Sonrasında Ds 2019 belgemi geri verdi bana ve UPS e gitmemi söyledi. Benden önce görüşen bazı arkadaşlara sordugumda görevlinin vize verip vermediğini söylediğini ya da iyi tatiller dilediğini falan söylediler.(Bana hiçbir şey söylemedi). UPS'e gidince vizeyi almışsın gözüyle bakabilirsin dedi birkaç arkadaşım fakat sabah şirkete uğradığımda UPS'ten gelen kargodaki pasaporta vize basılmamış oldugunu söyledi ordaki görevli.Yani UPS'e gitmek vize almak demek değil sanırım? Ve son olarakta bir damgalı kagıttan bahsediliyor İstanbuldan giren arkadaşlara UPS'e gitmeleri için böyle bir kağıt vermişler sanırım Ankarada böyle birşey yok ?

Sonuç olarak sorum şu; Görüşmeden sonra DS2019 ları herkese geri mi verdiler? Damgalı kagıt vs alan oldu mu ? Sizce vizeyi alabilmiş miyimdir ?
Özellikle son günlerde DS'si ile Ankaradan görüşmeye giren arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.