selam arkadaşlar bugün vize görüşmem vardı. 4. sınıfım. hemen anlatıyorum.

görevli çekik gözlü gayet güleryüzlü biriydi. önce nasılsın diye sordu, sonra amerikada ne iş yapacağımı sordu ama ben anlayamadım ve gümrük müşavirliği dedim ikimizde gülmeye başladık o anda zaten jeton düşünce bende..

sonra soruyu tekrarladı housekeeper dedim.

2.soru amerikaya neden gitmek istediğimdi. ama soruyu tam duyamadım eğilip sorry dedim. mikrofonu kravatının altına girmiş onu düzeltti tekrar sordu.. ingilizcemi geliştirmek ve amerikayı görmek istediğim için olduğunu söyledim.

3. not ortalamamı sordu 3.21 dedim

4. babamın işini sordu. tekirdağda restoranımız var diince başladı oranın köftesi meşhurlara. bende rakısıda meşhur dedim. sonra restoranla ilgili sorular sormaya başladı yol üstündemi? nasıl biryer? falan diye. belki gelirim dedi. bnde o an heyecandan dilim tutulmuş şekilde ''maybe'' diyebildim

son olarak biliyosunki vizeyi vermeye karar vermemiz için eksik belgelerini getirmen gerek dedi. tamam dedim teşekkür ettim ve bitti.

görüşme boyunca ikimizde pişmiş kelle gibi gülüyorduk ama benim içim hiç rahat değil. siz ne düşünüyorsunuz alırmıyım sizce vizeyi?