Tüm watçılara merhaba
2008 watı için şimdiden araştırma yapmaya başlamış olan ben bir çok konuda birçok farklı görüşle karşılaştım misal;
1: Büyük şehirlere gitme çok harcarsın, kasabaya gitme bir yer görmeden dönersin
2:Gideceğin yer önemli önce ona bak, çalışacağın iş daha önemli önce ona bak yer konusunda firmayı dinle
3:Şirket seçimi çok önemlidir çok dikkatli ol iyice araştır, kendini kasma elinde sonunda bir kaç düzgün şirket bulmuşsundur hepsi aynı işi yapar.
vs.. şeklin
Artık orta yolu bulmaya çalışıyoruz kendimizce
Ama istisnasız bir şey var herkes iş seçimini road show/job fair le yapmayı öneriyor
Tabi ki sebepleri, işvereni yüzyüze görüyosun, daleverecilik olmuyo vs. bu yüzden mantıklı
Ama benim sorum ya istediğim işi orada bulamazsam varolan bir çok güzel işi de kaçırmış olmayacak mıyım? Çünkü firmalar job fairini şubat civarı yapıyor.
Bir de ben özellikle UNiversal ya da Disneyland da çalışmak istiyorum Orlando'da, şimdi bu firmaların job fair e katılıp katılmayacağından nasıl emin olacağım şirketler bile emin değiken?
Eğer dediğim yerlere gitmiş olanlar hele de job fair le gitmiş olanlar varsa bana yardımcı olurlarsa çooooooook sevinirim
Herkese iyi watlar şimdiden