Work and Travel 2025
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Mart Vize Görüşmesi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 3 Mart Vize Görüşmesi

Merhaba arkadaşlar;

Az önce vize görüşmesinden geldim.Bütün ayrıntılarıyla yaşadıklarımı yazıyorum..

Vize görüşme tarihi ve yeri: 03 Mart 2009 Saat:13.45 pm Ankara Büyükelçiliği

Saat 13:15 gibi ABD konsolosluğu Atatürk Bulvarı üzerinden sola dönünce arkada 4.kapı girişinde beklemeye başladım.Oraya varınca görüyorsunuz genelde girişte bir kalabalık oluyor.Kalabalığın içinde beklemeye başladım.13.45 randevusu için kapıdaki polis pasaportları istedi.Herkes verdi pasaportları.Sonra sıra sıra pasaportlardan okuyarak içeri aldılar.İçerde de dışarda bekledik biraz havada soğuktu.Küçük bir bina var hemen girişte orda kapıyı açıyorlar girince telefon falan var mı diye soruyorlar.İşte x-ray falan var orda.Sonra o binadan çıkıp tekrar açık havaya çıkıyorsun orda belgelerin kontrol edildiği bir yer var.Camekanda bir kadın mikrofonla hangi belgeler olduğunu soruyor (türkçe) bölümünü ve sınıfını soruyor.Ds 2019 var mı diye soruyor.Burda bizim ds156,157,158 belgeri ile ilgili bir problem çıktı.Orada kalacağın bir yerin mutlaka adresi yazılmak zorundaymış ve hiç bir soru boş bırakılmaması gerekiyormuş.Gerekli yerlere N/A yazılarak boşluklar doldurulmalı.Boşlukları doldurduk hemen orda.Neyse belgeler kontrol ediliyor orda ve alınıyor hepsi.Sonra sıra fişi ve parmak izi nasıl verilir hakkında bir kağıt veriyor kadın ve ordan ayrılıp (bu camekan dışarda bir yer yani soğukta kalınıyor yine) bu kez sonunda vize görüşmesi yapılan yere giriliyor(burası sıcak kapalı bir yer ).Burda bir sürü oturulacak yer var.Duvarda abd ye ait fotoğraflar falan var.UPS ile ilgili bir masa var ve bir kaç görevli oturuyor.Vize görüşmesi yapan 1 ve 2 nolu gişeler.Sistem aynı bankaya benziyor.5 ve 6 nolu gişelerde parmak izi alınıyor.Numaralar karışık yanıyor.İlk önce 5 ya da 6 nolu vezneye çağırıyorlar ordan parmak izleri alınıyor.Sonra tekrar oturup 1 ve 2 nolu yerleri bekliyorsun.Sıran yine gelince onaylamak için tekrar sol elin baş parmağını okuyucuya koymanı istiyor senden ingilizce olarak söylüyor.Sonra hemen görüşmeye başlıyor.

Bu arada vize görüşmesine girenlerin sesleri duyuluyor. 1 nolu gişe de çekik gözlü esmer zayıf güzel bir hatun var.Biraz uzak doğulu tipi var ama iyi ingilizce konuşuo . 2 nolu gişe de ise tombul ve sevimli bir abi var.Ben otururken 1 nolu gişeye yakındım baya kadın ne sorduysa duydum.Örneğin kızın biri istatistik okuyorum dedi.Hatun sordu ki neden istatistik seçtin?.Böyle tuhaf sorulara hazırlıklı olun.Ayrıca biraz suratsız bir kadın bence o.

Neyse gelelim benim görüşmeme.Benim şansıma 2 nolu gişe geldi.

Kalktım gittim. G=Görevli B=Ben
    G=Can you put your left hand finger bla bla.. gibi bir şeyle başladı.Sol elimin baş parmağını koydum okuyucuya.
    G=Ok.Thank you.
    B=Hi
    G=Hello
    G=Which university is yours?
    B=Gazi university.
    G=What do you study?
    B=I'm studying teacher training in die making.(benim bölümün ingilizcesi)
    G=Die making? (gülerekten)
    B=Yes.Like mold making.
    G=What kind of mold?
    B=Using in otomotives,otomobiles.
    G=Are you from Bursa?(Gülümsemeye başladı yine ve arkaya baktı.Arkada bir abla da gülüyordu.Büyük ihtimal o da bursalıydı.)
    Burda değişik bir soru geldi bana.Soruyu biraz zor anladım.
    Bursa nasıl bir yer?Biraz anlatabilir misin gibi bir şey sordu.
    B=It's green city.Has national parks, lots of tree gibi bir şeyler söyledim heyecanla.
    G=Bursanın neyi meşhur gibi bir şey sordu.
    B=Peach.
    G=Peach?
    B=Yes a fruit.
    B=And towel.(hep birlikte gülmeye başladık.)
    G=Whats your gpa?
    B=It's two point thirty three.
    (Bilgisayarda bir şeyler yazdı ben hala gülüyordum..Arkadaki kadında çok sevimliydi.)
    En son olarak ds-2019 gelince upsle yollayacaksın vizeni basacağız falan dedi baya uzun konuştu.Bende gülümseyip teşekkür ettim.Elime de beyaz bir kağıt tutuşturdu ve pasaportumu verdi.

Sonunda bu streste bitmiş oldu.
    Konu Arkun tarafından (03-03-2009 Saat 10:42 PM ) değiştirilmiştir.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)