arkadaşlar 18 şubatta yaptığım görüşmeyi daha önce yazmak isterdim ama yolculuk falan fazla ilgilenemedim. neyse görüşmeye geçelim...
bende maddi durumla alakalı hiç belge yoktu ama probem olmadı galiba ..yani sormadılar...
klasörden yanılmıyorsam sadece dekont, başvuru formu falan bir de sadece kapalı transkripti aldılar diğerleri kalsın dediler. yani açık transkript ve öğrenci belgesine bakmadılar.
Görüşmemi çekik gözlü bir bayan var onla yaptım. benden önce bir adam galiba çalisma vizesi için başvurmustu. Kadın evraklara inanmadı galiba, referanslar seni tanımıyor falan dedi. ben de artık bundan sonra ilk gelen yandı diyorum yanimdakilere... neyse sırada ben varmısım madem ...görüşme:
- hi
-hi
-you wanna go to usa by the program work and travel right?
-yea , i wanna go to usa by the program work and travel.
-whic univ. dou study?
-i study kah. sutcu imam univ.
-what do u study there.?
-i study elec. n electronic eng.
-what year are you at the univ.
-it is my 3rd year..(ben bir yıl alta düştüğümden dolayı transk. de 2 .yıl olarak gorunuyor) .
-will you complete next year...
-maybe
sonra transk. baktı ve ...
-one - two is it your 2nd year..
-i had some problem when i was at in my first year ..my father dead ... yea we can say this is my 2nd year..
-allright..where do you wanna go ?
-it is not certain yet but i wanna go to ny or wyoming...
ok ... i m taking you your pass. ds , sevis işaretledi ve onlarla birlikte gondereceksin tarzında bişiler soyledi.finally..
-good luck in ny or wyoming...
-thank you so much...
bu şekilde geçti görüşme...sonraki gun de job fair vardı ankarada . National Glacier park, montana' da çalişacağim hayırlısıyla vizeyi alabilirsem.
bu arada yeşil kağıt beyaz kağıt tartışasına da katkı için eklemek istedim...verilen kağit beyaz
herkese vize görüşmesinde başarılar....