arkadaşlar uçak bileti konusunda naçizane tecrübeleri paylaşmak istiyorum. firmayı karalamak için isim vermeyeceğim çünkü belki de bu konudaki sorunları aştılar. 2005 yazında vizemizi aldıktan sonra arkadaşımla beraber şirkete gidip uçak bileti konusunda ne yapacağımız sorduk. onlarda dedi ki '' siz hiç merak etmeyin. biz size en ekonomik biletleri ayarlayacağız. arkadaşlarınızla yanyana olacaksınız falan'' 700 euroya bize aldıkları bilet şöyleydi. dönüş te de aynı aktarmaları yapmak zorunda kalarak ''ist-amsterdam-detroit-chicago'' yani ABD'ye bi kere gidip geldim ama tam 7 kez uçağa bindim...ayrıca amsterdam da bizi tekrar sorgulamaları ise tam bir fiyasko...amsterdam havaalanındaki ilginç olayı ise serbest kürsü bölümünde anlatacağım. yaklaşık 17 saatlik bir uçuş oldu. halbuki 2 ay önceden alınmış bir Turkish Airlines ist-newyork uçuşu da aynı fiyatta idi. ve sadece 11 saat sürüyordu. ayrıca nerdeyse hiçbir yolculuk da arkadaşımla beraber uçamadık. Chicago havaalanında zar zor buluşabildik. yaklaşık 3 saat içinde 30 Türk öğrencinin Chicago havaalanında olması sorunu biraz hafifletti. beraber bir minibüs kiralayıp hostel'a kadar gittik. sözün özü, uçak bileti alımında insiyatifi elinizde tutun ve mümkün olduğunca az aktarmalı uçmaya çalışın. inanın fazladan vereceğiniz 30-40 dolara değecek..hepinizi iyi uçuşlar..