slm arkadaslar. 7 ocakta vize gorusmem vardı ve bugun itibariyle 5 yıllık F1 vizemi almıs bulunmaktaım.

öncelikle şunu soyleyeyim. gecen seneki görevliler bu sene yok. 2 gorevlı vardı vize gorusmesını yapan. biri cekik gozlu, diğeri ise colin farrell ' ın tıpkısının aynısı bana colin farrell dustu.. gorusme deki sorular soyle..

ben on sırada oturdugum için benım dosyamı aldıgında resmimi gorup sıranın bende oldugunu anlayıp ayaga kalktım bana işaret etti bi dk. diye. bende geri oturdum sonra gelmemi soyledi.
-beklediğiniz için tesekkur ederim dedi
-u r wellcome dedim.
(bundan sonrası ingilizce)
-ingilze biliyomusun dedi.
-evt dedim.
-neden gidiyosun americaya dedi
-dil eğitimi alıcam dedim.
- daha once 2 kez work and travela katılmıssın dedi.
-evt dedim
-su an napıyosun dedi
-bişey yapmıyorum yeni mezun oldum dedim.
-nerden mezun oldun dedi.
-uludag univ. dedim
-hangi bolum dedi.
-makina muhendisiyim dedim.
-donunce ne yapmayı planlıyosun dedi.
-bi firmada muhendis olarak calısıcam dedim. kabul edildim zaten dedim. (işyerinden almıs oldugum referans mektubunu verdım)
-tebrik ederim dedi.
-tesekkur ederim dedim.
-ingilizce ogrenmek onemli olmalı dedi bu iş için.
-kesinlikle oyle dedim.
-vizenin kabul edildi. bu kartı alın ve ups masasına gidin. vizenız bi kac gun icerisinde elinize ulasır. iyi yolcukklar dedi.
-tesekkur ederim dedim...

sorular bu yonde... ve yanımda goturmus oldugum tapu,banka hesap cuzdanı,cıkıs belgesi,transkript vs gibi belgelere hiç bakmadı.

sizlere tavsiyem vize gorusmesınde rahat olun. bu işinizi kolaylastırır. ve sorulara kısa ve oz cevaplar vermeye calısın..
hepinize bol sans