Selamlar arkadaşlar,

Bilmiyorum sizin de dikkatinizi çekiyor mu ya da forumu kullanırken size de aynı şey oluyor mu, ama forumdaki mesaj yığılmalarından dolayı artık foruma yazamaz oldum...

Sebebim de şudur ki, artık herkes aynı konular üzerinden, yani yeni konu açmantansa varolan konular üzerinden konuştukları için, konuyla alakalı ya da alakasız, her konuda büyük bir yığılma var
ve bu da hem soru soranların hem de cevaplamak isteyenlerin aleyhine...

Örnek vermek gerekirse Forumdaki bir kullanıcının, şuanda McDonald's la alakalı bir sorununu, sorusunu ya da merakını dile getirmeye çalışması halinde, kurallara uygun olarak "Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler" başlığını kullanması gerekiyor. Ama şimdi o başlığı kullanıp ta üye kişi yazısını yazdıktan sonra, o arada online olmayıp ta sonradan giren bir insanın bu mesajı görüp cevap yazması neredeyse olanaksız...

Çünkü o mesajın altına 3-5 cevap yazılmış, sonra tekrar bir soru sorulmuş v hatta birkaç kişi muhabbet etmiş oluyor... Ki bu da, hem soru soranların kaynamasını, hem de bir başlığın gereksiz yere şişmesini sağlıyor.. Dolayısıyla şahsen benim; ve bence özellikle foruma soru sormaktan çok soranlara cevap vermek için giren başkalarının da forumu kullanamaz hale gelmesini sağlıyor...

Peki benim bu konuda önerim nedir?

Bence;

- Forumun neredeyse bu iş için yayın yapan ülkedeki en tek ve en büyük kanal olmasından dolayı,

- Sezonun yeni başlıyor ve bu tarihlerden sonra gecen yılki potansiyeli artırarak devam edilmek isteniyorsa,

-En önemlisi forumun içindeki bilgi verici güzel yazıların, tecrübelerin ve rehberlerin arada kaynamaması için;

Önerim şudur;

Ya yönetici arkadaşlar kendi içlerinde, ya da biz üyelerden yardım alarak, forumu artık arşivleme çalışmalarına girebiliriz...

Şu şekilde ki;

İki kanatlı şekilde,

1-) Ana başlıkların kendisi
2-) O ana başlıkların içerisindeki önemli başlıklar,

bunlar belirlenmeli, ve bunlar hakkında forum içerisindeki bilgi verici mesajlar ayıklanıp Bilgi arşivine aktarılmalı.
Kulağa anlaşılmaz ve saçma gelse de örnek vererek açıklayayım

Ana başlığımız, forumda da yer aldığı gibi "Work and Travel İş Türleri " olsun;
içerisindeki önemli başlığımız ise Housekeeping olsun.

Şimdi İdealimdeki şudur ki, forumu yarı online ansiklopedi haline getirip, Bilgi arşivi kısmındaki Housekeeping tıklandığında, İlk mesajın bir bilen kişi tarafından yazılan housekeeping nedir, kimler yapar, kolaylıkları, zorlukları nedir bunun yazılması... Daha sonra onun altına üyelerin şuanda forumda bulunan bilgi verici yazılarının eklenmesidir..

Bunu tüm önemli ve her yıl her insanın kullanableceği konulara ( İş Olarak : Mcdonald's işleri, Housekeeping, Otel ve tatil köyü işleri vsvs... Eyaletler ve şehir rehberleri vs) birer rehber niteliğinde birgi arşivi oluşturabilirsek bence mükemmel olur...

Bunun neden istiyorum,

- Çünkü hem forumda bence bu konuların hepsini dolduracak yazılmış bilgi mevcut fakat kullanılamıyor. ya da ulaşabilmek için onalrca konuyla alakası olmayan mesaj okumak gerekyior.

- Artık profesyonelleşmemiz gerekiyor ve forumun bu dağınıklığından kurtulmamız gerekiyor bence.

-Üye kalitesi ve demirbaş üyeler sayesinde bu fikrimin destekleneceğini ve birçok insanın (Diğer forumalrda olmadığı gibi) yardım edeceğini düşünüyorum...

İsteklerim bunlar,
Teşekkürler...