mr arkadaslar ben turkiyeye 5 ekimde dondum. gecen hafta new yortkta arkadasla geziyoduk, metroyla hostelimize donmek icin asagiya indik. benim subway cartim cebimde kirilmis denedim calismadi, ben bunu arkadasa soylerken o kartini makinadan gecirdi ve hadi acele et birlikte gecelim zaman yok dedi bende tam geciyodum polis gordu ve beni cevirdi. once pasaportumu istedi tabi ben durumu izahetmeye calisiyorum ama degerli polis arkadasimiz cok heyecanlandi. pasaportumu verdim adimi ve pasaport numaraminin yazili oldugu 100 dolar ceza bedeli olan sari bir kagit verdi ve kagitin arkasindaki numarayi aramami soyledi. oradayken hostel gorevlilerine sordum, cok onemli degil eger bu numarayi ararsan durumunu ne oldugunu soylersen bi sorun olmaz dediler. bende numarayi aradim ama her defasinda yogunluktan dolayi kimseyle konusamadim. bu olanlarin hepsi 3 ekimde basladi ve her aramada bir sonuc alamadim. turkiyeye donerken hava limanindada kimse birsey demedi ve bu cezayi odemeden geldim. simdi sorum daha sonra vize alamak istesem bu durum basima dert olurmu?