Merhaba arkadaşlar,
Malumunuz sitede ben ve benim gibilerin oluşturduğu bir azınlık ( güvenlik soruşturması yiyenler namıdiğer check clearance status) söz konusu.

Sorum şudur ki :
Bu arkadaşlar şirketlerden yatırdıkları paranın ne kadarını geri alabilmektedir¿
Alınan para şirketten şirkete değişmekte midir yoksa vize alamama durumunda bize ödenen sabit bir ücret mi vardır¿

Örneğin:
Ben X şirketiyle 1000$ a anlaştım.
İlk olarak 300$ ödedim.
Daha sonra da 700$ ödedim.

Şirket sahibiyle görüştüğümde 700$ ı almamda bir sorun olmayacağını söyledi; ama 300$ hava parası olabilirmiş.

Şimdi bu soruyu neden sordum:
İnternette şirketlerin sitelerine bakarken ilk ödeme olarak hiç bir şirket 300 $ kadar yüksek ücret talep etmiyordu. Genelde 200 - 250 $ civarındaydı. Sizce şirketim bu paranın bir kısmını kendine mi ayırdı¿ ( ya da farklı görüşleriniz var mı¿ )

Not 1 : Elimde sadece verdiğim parayı belgeleyen makbuzlar ve standart evrakların fotokopileri ( DS-2019 dışında) var ( İngilizce).
Not 2 : Buradan şirketim hakkında kötü düşündüğüm anlamı umarım çıkmaz, sadece verileri topladığımda kafamı kurcalayan ufak bir soruydu o kadar ( zaten kabul etmemişler, uğraşacak bir şeyler bulalım ).