Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel gercek manada nedir? Work and traveli yasamış biri

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work and Travel gercek manada nedir? Work and traveli yasamış biri

En baştan başlayacağım.

Kayıt olma süreci:

Ben Work and Traveli ilk katılmış bir arkadaştan duydum. Hatta bu arkadaş bir şirketin temsilcisiydi. (Academixin) Arkadaş balandıra balandıra anlattı. Sanki oraya gidecez de sadece gezecez ve para kazancaz gibi. Tabi Amerika heyecanından biz de inaniyoruz.
    Sonra internetten araştırmaya başladım. Bu siteyi hergğn takip ettim. bğtğn şirketlerin sitelerine baktım. Ama gene de gerçek internette degilmiş.
    En son şubesi bizim ilde de olan bir şirketle anlaştım. (Ye-ro) zaten bir tek onların vardı .

Kayıttan sonra:

Kayıttan sonra vizeye kadar hatta Amerikaya kadar şirketimle bir proplemim olmadı. Gerçekten ii insanlardı. Taaki Amerikaya gidene kadar.
    Amerikaya vardık. Daha ilk saate prolemler başladı. Çünkü kalacak yer ayarlanmış ayarlanmasına da iyi bir yer değildi. En basitinden çok pahalıydı. 100 dolar haftalık. ayrıca 100 dolar depozito vardı. Depozitoyu da geri vermiyor. Tabii o gece gidecek yerimiz olmadıgı için mecburen orada kaldık.
    Orada Türkiyeden bizden önce gelen bazı öğrenciler vardı. onlar orayı çok kötüledi. hepsi de bizim şirkettendi. Bu arada havalanından geliş meselesi var. Orada bizi başka bir şirketin oradaki temsilcisi (United Towers . Mustafa) bizi Virginia Beacha kadar getirdi. Teşekür ediyorum ona.

Diğer taraflar:

- Ben virginia beachteydim. Orada konuştuğum kişilerin %80 memnun değildi. ya işinden ya da beklediği gibi değildi.
    - Benim gittiğim yerde Türkiyeden çok fazla vardı. Bu dezavantaj. ingilizce konuşamıyırsun. herkes bundan şikayet ediyordu.
    -Bence boşuna şirkete para verip gitmeyin. O parayı alın orada yada başka yerde tatil yapın daha iyi. Tabii eğer ingilizceniz çok iyiyse ve turizm işlerinden anlıyorsanız gidin para kazanabilirsiniz.
    - Benim inglizcem pek gelişmedi. Ben 20 gün kaldım. son 4 gün tek başıma gezdim. orası güzeldi.
    -Sakın şirketlere güvenmeyin. Giden arkdaşlarınıza sorun.
    -Yemek konusu çok önemli. Orada doğru dürüst yemek yok. buradaki yemekleri çok özleyeceksniz.
    -Katılmadan önce 15 defa daha düşünün.
    -Katıldığınızda orada herşeyin kötü gidebileceğini. Hiçbir şeyin beklediğiniz gibi olmadığını düşünerek katılın.

Daha yazcak çook şey var. Devam edecem.. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

nOT: Benim Bursa Yero ile bir ilişkim yoktur. Ben Ankara Yero öğrencisiydim.
    Konu zaxurani tarafından (15-07-2009 Saat 10:31 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)