Herekese selam.Ben vizeyi alalı bayağı oldu fakat fark ettim ki vizeye girmeden önce sürekli bu başlıkları okuyan ben,vizeyi aldıktan sonra vize deneyimimi anlatıp ufak da olsa bir yardım da bulunmayı(Umarım yararı olur.)düşünememişim...Vizeye 18 nisanda girmiştim,ds formum da yoktu ;iş ayarlanmamıştı henüz.Görüşme sıramın gelmesini bekliyordum,sırası gelen arkadaşları izliyordum,genelde klasik sorular soruluyordu(En azından 5-6 soru soruluyordu.)Sıra bana gelmişti.(Numaraların karışık olması ayrı bir gerginlik unsuruydu zaten.)
'Hi' dedi görevli ,ben de hi dedim,başladık.'How are you' dediğinde klasik cevap yerine 'Thanks ,what about you?'dedim.Ne zaman mezuniyet dedi, gelecek sene dedim,bakın orada bir kağıt var,orada da yazıyor dedim.(Saolsun burada bir arkadaş söylemişti.Okulu uzattığım için kesin mezun olacağım tarihin yazılı oldugu,okulun kaşesinin bulunduğu bir kağıt götürmüştüm.Adam ok ,ds formun gelince gönder dedi,teşekkur ederim dedim ve vurgulayarak ve gülümseyerek iyi günler diledim.Ama çok şaşırdım,bu kadar kısa surmesi iki anlam taşıyordu:Ya tamamdı,konuşmamı yeterli bulmuştu ya da 1.92 olan not ortalamam vizeyi alamamama neden olmuştu!Neyse ds formum geldi,vizeye yolladık,tamamdı,almıştım.İşte bu noktada size tavsiye edebilecegim;giyiminiz düzgün olsun,güler yüzlü olun ve herkesin kullandığı klasik kelimeler yerine farklı kelimeleri seçin cevap verirken.Ne kadar kolaymış meğerse,asıl stres vizeden sonra başlıyor,vizeye girerkenki heyecanınıza gülüyorsunuz...Herkese bol şans,umarım faydalı olabilmişimdir bir nebze de olsa...