Evet arkadaşlar size 21 mayısda aldığım vize sürecinden başımdan gelenleri başından sonuna kadar en ufak ayrıntısına kadar anlatacağım ve başıma gelen kötü şeyleride tabi.Arkadaşlar 21 mayıs günü ist kayışdağından yola çıktım sabah 6 da.ordan kadıköye inip beşiktaşa gittim.ordanda istinyeye dolmuşa.Daha dolmuşta başlamıştı kötü bir gün geçeceği.Adama nerde ineceğimi sordum duymadı.Bir sordum konsolosluğa geldikmi diye adam yüksek sesle HAYIRRRR.SEN SON DURAK İNCEKSİN. demezzi.Rezil oldum ve sinirli bir şekilde pas vermeden yola devam etti.Neyse adam saf mıdır.bana konsoloslukta indireceğini unutmuşum kusura felan.allam saat 08.15 zaten.tüh dedim vakit geldi.Neyse paramı gerdi verdi karşı yoldan bin dedi.Bende sinirle tutuştum zaten.karşıda bekle bekle ne taxi ne dolmuş gelıo...bi küfür....neyse dolmuş geldi.ben konsolosluk da incem dedim.carrefour orda indirdi beni.konsoloslukda tepede koş babam koş.tamam kapıya geldim saat 08.30 veeee lanet olsun bir baktım vize dosyalarım passaport bütün vize belgelerim yok .dolmuşta unutmuşum.allahım kafamdan kaynar sular dökülde.eğer bi bulamazsan bütün hayatım kararordı.neyse üzüntü çökmüşlükle doğru aşağı koşturdum.bu sefer yokuş aşağı tabi neyse taxi de yok kafayı yicem.neyse buldum abi dedim beni trabya istinye dolmuşlarının son durağına götür dedim.adam dedi bilmiyom.nerde bıraktı seni felan dedi.söyledim.neyse bu beni 10-15 dakka gezdirdi.yok yok bu dolmuşlar hiç durmadan gezerler allah kahretsin dedim.nasıl bulcam koca istde ben bunları.neyse dedim o zmn bir tanesini durduralım dedim.beni ilk aldığı yere getirdi.şerefsiz demessin mi ahh warmış durakları şu karşısı dedi.içinden bi küfür adama gene bi ton para verdim bide.kandırdı beni.biliyodu aslına.nese dolmuşçulara söledim.panik adamlar hemen arkadaşlarını hepsini aradılar ve bulundu.tabi saat o an 08.45-08.50 civarı...oh dedim.ama dedim gene randevu alacaz.çünkü kapıda 30 dk geç kalabilirsin yazıyodu...sıkıntıdan neyse adam getirdi.15-20 dk sonra saat 9 u geçti.ama nasıl cnm sıkkın.torbamöı aldımn gittim konsolsluğa.kapıda güvenlik nedeniyle 10 dakka kapanmasınmı tüh bugün ne bahtsızım ben.neyse açıldı felan durumu anlattım adam önemli değil dedi.neyse içeri girdim.teli başta verdik.sonra yukarıya çıktım.neyse ilk girdiğinide sıra veriyolar.bnm 709 du.bi yanda numaralar okunuyo.giderken sıfır heyecan ve stresle gittim.ort 2.35 onun rahatlığıda war tabe.dedim alırız vizeyi.neyse sıralar okunuyo sesli.yanımda da kız arkadaş edindim orda.o da 2. ci girişiymiş.ilkinde hiç konuşamamış o yüzden vermemişler ankarada.jhayde dedim i de onunu stresi dedim alamıcaaz herhalde.neyse sıra okundu bnm no 709 gişe 9 dediler.hayde girdim yabancı kadın.ama nasıl stres heyecan.diye bi sağ elini koy bi sol elini allam kafayı yicem kadın baktı uğraşamıcak benle türkçe konuşmaya başladı neyse hallettik.yanda beklicen dedi.bir daha bekliyoz 709 gelmesini.neyse ilk başta o arkadaşın geldi.kız 2. olduğu baya konuşturttular.bende dinliyorum onları.ortam arada cam var.hapisane gibi.alıcı vasitası ile sesler duvardan alıcılarla birbirinie geçio.kız gık mık gene konuşamıyo neyse dinlerken bana geldi sıra.hii dedim.how are you ? felan ama sırıtıyorum ki sabah ki telaşım yüzüme yansımasın diye.neyse 1 numara ya geldik felan .adamın suratı asık .tüh dedim bu çile bitsin artık. sonra dedi 3-4 soru sordu.sorular
1.kacıncı sınıftasın dedi first class , second class, third class dedim.first class but second year felan
2.baban ne iş yapıyo felan dedi.hay allah dikmek kelimesini adım gibi ezberlemiştim.unutmayaım orda birden.panik oldum.dedim alamıca.sonra stich ohh aklıma geldi birden.dedim. sorry.güzelce hem annemi hem babamı anlattım.
3.amerikada akraban tanıdığın arkadaşın warmı .ben anladım herhangi bir arkaşadınla mı gidiyon...baktı yüzüme yok dedim ...
4.daha önce hiç amerikada bulundun mu dedi,,, no this will be first felan
5.hangi üniversitede okuyon dedi.---bende I am studing at deu.
6.hangi bölümde okuyon dedi.,,bende at computer engineering felan
neyse
7.do you have a brother or sister dedi..
gülersiniz ya.bende brother dedim.sonra high school okuyo felan dedim.halbuki kız kardeşim war.iyi çakmadı.heyecandan tabe.
8.nereye gideceksin.,,dedim rhode island felan.
9.ne yapacasın orda felan cashier dedim.
neyse toplam 3 dk felan sürdü.sonra ups git dedi kartı ver.tüh allah adam hiç bişiy demedi suray gene asık zaten...içime kurt düştü.tekrar adama gidip
Can I ask a question ? felan evet dedi. Did I get my visa ??? yes dedi.bende sevinçten thank you bye .felan doğru karşı masadaki ups ye.8 ytl verip adresi verdim.sonra sevinçten çıktım dışarı felan.ondan sonra dolmuşçulara tşk borcumu ödemek için 1 kilo baklava alıp doğru onların yanına.onlarda çok sevinsi .dedim her iyiliğin birt karşılığı vardır deyip bol kazançlar dedmi ve çıktım.neyse durumö bundan ibaret işte.sanırım ben konuştum o kızı hala konuşturuyolardı.sakın canınızı sıkmayın.umduğunuzdan daha kolay stres yapmayın.ama babanızın felan ne iş yaptığını kesin soruyolar.ezberleyin.adamlaırn hepsi türkcede biliyorlar.korkmayın aklınıza gelmezse türkçe söleyin muhakkak.2-3 dakka felan sürüyo zaten strese hiç gerek yok bence...benden bu kadar şimdi 2-3 içinde passaportumu beklicem sanırım bugün yarın gelir.görüşmek üzere arkadaşlarr bye