Selam arkadaşlar ...

Ben İzmir 9 Eylül Üniversitesi'nden Kemal ;

Bu sene wat progrmına Nisan 30 gibi Ozmana kayıt oldum.Rhoda island eyaletinin Block island adasında çalışacağım.Kalacak haftalık 50$.Yurtta kalıcağım sanırım.Saati 7.15$ dan http://www.ballardsinn.com 'de çalışcam.Fakar saatlik görünen kısmı 32-48 saat.Çok fazla overtime mevcut...

Arkadaşlarım sorularım maddeler halinde sıraladım ona göre !
1.Sizce iş seçimim iyi mi ?
2.Rhode island ve block island hakkında bilgisi olan varmı ?
3.Saatlik ücretim ve kalma yerim iyi mi ?
4.Travel kısmında sizce nerelere gitmeliyim ?
5.Minimum Laptop ve fotoğraf makinesi almam lazım . Bunları ne zaman ve en ucuz nereden almalıyım ?
6.Türkiye'de ehliyetim var.Orda nasıl araba kullanabilirim ?
7.Rhohe island'da 2.işimi bulabilirmiyim ?
8.Annem 3 bin ytl kredi verdi.Geldiğimde en azında bir laptop ve bir fotoğraf mak. + 3 bin ytl ile dönebilirmiyim ?
9.Daha uçak bileti almadım .Ne zaman ve nerden almayalıyım.New York'a gideceğim.Ucuz nerden bulabilirim?
10.Bir sitede 500 euro civarı fiyatına uçak bileti buldum.Fakat giderken frankfurt gelirkende isviçreye uğrayacak.Buralarda 2-3 saat duraklayacak.Bunun için extra para gerekiyomu ?Mesela alman vizesi gibi.
11.Mutfak işimi iyi midir ? Bunu sorcam en azından mesela yemek kısmını bedavaya getirmiş oluruz.
12.Vize daha almadım.Ama mayıs ayında almam lazımmış.Not ortalamam 2.35 Bil.Müh'de okuyorum.İng upper-intermmediate ydi.Fakat 1 senedir ing. görmüyoz.Vize şansım nedir ?

Sanırım bu kadar soru yeter. Bunlar ilk seferde aklıma gelenler Genede eklerim sonra.Cevaplarınızı acil bekliyorum.Şimdiden iyi çalışmalar herkese Amerika'da ....