Randevu saatinizden 15 dakika once sizi iceri almaya basliyorlar. Elektronik esya iceri sokmak yasak, konsoloslugun karsisindaki cafelere emanet olarak birakabilirsiniz. Guvenlik sizi aradiktan sonra ilerliyorsunuz giristen once baska bir gorevli pasaportunuzu kontrol ediyor. Sonrasinda ilerleyip iceri giriyorsunuz ve x-ray vs daha kapsamli bir kontrol oluyor. Sonra asansore binip VA katina cikiyorsunuz. Giriste transkriptinizi ve Ds formlarindan birini istiyorlar ve sira numarasi veriyorlar. Pasaport kontrol kismi var o siraya direkt numaraniza bakmaksizin giriyorsunuz ve pasaport+ds+fotografinizi veriyorsunuz. Bunlari giriste kontrol eden kisi lastikliyor o sekilde veriyorsunuz. Kontrol ediyorlar ve parmak izinizi aliyorlar ayni vezneden. Sonrasinda oturup mulakati bekliyorsunuz. Sira numaranizi takip edin hizli ilerliyor. Ben sorulari duyayim diye yakin oturdum. Duydugum sorular; Favori filmin? Hobilerin? Kardeslerin var mi? Hangi bolumdesin? Nereye gidiyorsun? Ne is yapacaksin? Daha once yurtdisina ciktin mi? vs. Ben son sinifta oldugum icin tedirgin gittim,staj mektubu felan aldim ama hic bakmadi cunku ortalamam yuksekti. Ortalamaniz yuksekse 30 saniyeden fazla surmez. Onumde 70-80 kisi girdi 2 kisi red aldi. Biri ortalamasi dusuktu ve son senesiydi sanirim digerininde ingilizcesi zayifti. Tabi ust seviye ingilizceye gerek yok ama en azindan sorduklari sorulari anlamanizi bekliyorlar. Rahat olursaniz problemsiz gecer, benimki cok kisa surdu. Gireceklere basarilar.