Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Ben bu başlığı not ortalaması yüzünden umutsuzluğa düşenler için özellikle 1,25'i vurgulayarak açtım. Daha önce bu forumda çok kafa şişirdim bu ortalama-vize muhabbeti dahilinde

Bugün sabah İstinye'deki Başkonsolosluğa gittim. Oldukça gergindim.
9 numaradaki adama geldim ismi de Tyler.
Konuşmamız biraz uzun sürdü benden önceki kız 20 saniyede aldı vizeyi
Konuşma şu şekilde gelişti(Selamlaşmalar falan klasik işte)
-Görünüşe göre lifeguard olacaksın, yüzmeyi sever misin?
+Evet, İzmir'de bir yazlığımız var, her yaz oraya gider yüzerim. Yüzmeyi de küçük yaşta orada öğrendim
-Yazlığınız İzmirde, normalde nerede kalıyorsunuz?
+İstanbul'da kalıyoruz.
Sonra burada hmmm İngilizcen gayet iyiymiş dedi ve sonra en korktuğum bölüm olan transkripte bakma kısmı geldi
-Notların düşük, neden böyle oldu?
+Bunun için kendime çok kızgınım ama geçen dönem derslerime gerekli ilgiyi gösteremedim. Bu dönem iyiye gidiyorum ama malesef bu transkripte yazmıyor.
-Bu dönem iyiye gitmenin sebebi nedir?
+Sadece daha fazla çalıştım, tam bir profesyonel gibi, her sınava bir hafta önceden hazırlandım. Daha dün İşletme sınavımın sonucunun 90 olduğunu öğrendim (Doğru)
-Notların pek iyi görünmüyor ama ingilizcen gayet iyi, bu yüzden vizeni onaylıyorum ama gelecek sene notlarına bakarım haa gibi tatlı bir sonla bitirdik vize görüşmesini.
İnanmayan arkadaşlar falan olursa belgeleri de paylaşabilirim

Demek istediğim asıl şey, kendinize güvenin arkadaşlar. Ben o görüşme alanına gidene kadar ayaklarım titriyordu, hatta görüşme sıraasında bile ayaklarım titriyordu ama benim yüzüm gülüyordu adama karşı, olabildiğinde rahat olmaya çalışın. Ben 1,25 ortalama ile büyük ihtimal red yiyeceğim diye gittiğim görüşmeden ağzım kulaklarımda çıktım.
Kendinize güvenin, rahat olun, ingilizce pratik yapın Not ortalamanıza da pek takılmayın. Ben İşletme öğrencisiyim. Mühendislik falan da değil yani.

Sevgiler.