iyi günler arkadaşlar .. Akdeniz üniversitesi jeoloji yüksek lisans öğrencisiyim...çok fazla düşünüp karar verdikten sonra ucuz fiyata dil öğrenmek fikrim altında bu programı seçmiş bulunmaktayım ve 2 aydır sürekli bir araştırma içerisindeyim ve her geçen gün yeni bir bilgi öğrenmekteyim ve hala kafamda eksik olan yerler var.. öncelikle sormak istediğim soruları maddeler halinde sıralıyorum..
Başvurduğum aracı firma yakın bir tanıdığım olup Maine eyaletinde lüks bir otelde housekiping işi ayarladığını söyledi gerekli detaylı bilgiler;

LOKASYON: Maine
İŞ : Housekiping
Ücret : 10$/SAATLİK
Min ve max saat : 32-45
Overtime : Mevcut

iş görüşmesinde bulundum skype üzerinden o tür görüşmeler tamamdır direk sponsor ile görüştüm kalacak yer lokasyon filan hepsini aldım..

NOT: Travel kısmı şuan umrumda bile değil tek amacım dil pratiği yapmak ve ileri seviyelere çekmek..

1) Work and Travel asosyal derecesinde bir kişi için ne kadar mantıklıdır ?
2) Sadece iş ve günlük ihtiyacını karşılama odaklı çalışan bir insan için para biriktirme işi ne kadar mantıklıdır ve bu mümkün müdür ?
3) Mayıs 15 gibi gitmeyi planlıyorum erken gitmenin ne tür bir avantajı var ?
4) Eylül ayı sonu itibari ile bir avukat aracılığı ile vizeyi J1 den eğitim vizesine çevirmem mümkün müdür ve maliyeti nedir ?
5) New Jersey'de çok yakın bi aile dostumuz var bu kişinin bana ne gibi bir yardımı olur ? (Devlet ve bürokrasi işlerinde)
6) Eylülden sonra dönüp dil vizesi için dönmek daha mı avantajlıdır yoksa bunu orda mı yapmak gerekir ? ( maddi manevi açıdan yanıt ve yorum bekliyorum )

NOT: Sorulara verilen cevaplar detaylı olarak tek tek inceleyeceğim ve size mesaj olarak dönmek istiyorum lütfen mail yolunuzu kapamayın ..